O kilitleri çözemezsin...

Tarihci

Marmara Tarih
Bir ızdırabın bir ızdıraplının yolundayız, bir ızdıraplının yolundayız ki peygamberlik müessesi cibrilin zebercehten kanatlarıyla kapısını vuracağı ana kadar dahi o insanlığının derdi ile ızdıraplar çekmiş, bu akabe demiş bu taif demiş durmadan dolaşmış o kadar yanmış yakılmış o kadar ızdırap çekmişki Kuran onun bu ızdıraplarını tazir için, inanmıyorlar diye kendini helak mı edeceksin.. bunda bir itap vardı​

Allah ona diyorduki ey benim canım habibim, kendine bu kadar eziyet etme sen tebliğle mükellefsin, inandırma Allah a aittir.. Sen istediğini hidayet edemezsin, kalpleri açamazsın, o kilitleri çözemezsin, imanı duyuramazsın..

evet ya Rabbi bende 50 senelik aczimle bunun noktalandığını görüyorum..​

inanmıyorlar diye ızdıraptan boğulacaksın, hüzünden boğulacaksın.. nerdeyse kendini intihar edeceksin, esefinden üzüntünden..​

şu kuran ki nur efşan, şu kuran ki semanın dili şu kuran ki Allah ın beyanı şu kuran ki ilahi bir sofra şu kuran ki onların arasında, onların arasında ama yetimm... kuran bir vadi de onlar bir vadi de..​

uyan yiğidim uykudan, uyan ölüm uykusundan uyan..​

M.F.G

FaKiR

Meþveret Bþk.
Allah ona diyorduki ey benim canım habibim, kendine bu kadar eziyet etme sen tebliğle mükellefsin, inandırma Allah a aittir.. Sen istediğini hidayet edemezsin, kalpleri açamazsın, o kilitleri çözemezsin, imanı duyuramazsın..

Allah razi olsun....

arkadasin biri soyle bir soru sordu gecen: Madem hidayet Allah tan, o zaman kafirler sevilebilirmi?

""1- Her mahluk Allahın birer sanatı ve mahluku olduğu için onları seveceğiz. Bu bakımdan kafirler de Allahın birer kulu olması hasebiyle onları da seveceğiz. Ancak onların küfrünü ve küfründen neşet eden yönlerini sevmeyeceğiz.""
sorularla islamiyet

Tarihci

Marmara Tarih
evet kısmi, Allah ın yarattığı bir kul bir eser olduğu için, onda Allah ın nice esmaları tecelli etmiş olduğu için, sevilebilir.. ancak küfrü kafirliği yani itikadı değil..

Gül-i İkra

Well-known member
hocamın sesi ile düşündümde... Kuran yetim, süs, sadece ölünün ardından okunur oldu... Ahh hocam ahh..

Peygamberimiz için söylediği ise;
Davvud'un sesi Seninkinden yüksek çıkıyor.Süleyman'ın sesi senin sesinden daha çok duyuluyor.her yandan Musa'nın sesi,İsa'nın sadası geliyor.o ses ve sadalara da ruhlarımız kurban. ama Ya Rasulallah! en gür ve yüksek sada Senin olmalı değil miydi? sporda başarılı olmamış bir takımın bayrağının bir kaç adım aşağıya çekilmesi gibi Nam-ı Celilinin aşağıya çekildiğini görüyorum.ve adeta içim parçalanıyor!! ........???

uyan yiğidim uykudan, uyan ölüm uykusundan uyan..