Seni benim elimden kim kurtaracak..?

Tarihci

Marmara Tarih

Efendimiz, kılıcını ağacın dalına asmış istirahat ediyordu.. O nu katletmeye niyetlenmiş bi bahtsız, Gavresk adlı kafir efendimize sinsice yaklaştı, ve ağaçtan kılıcı alıp Efendimizin başına dikildi.. dediki

seni benim elimden kim kurtaracak..?

Efendimiz hiç futur getirmeden.. Allah diye haykırdı,, yüzünde mimiklerinde hiçbir korku veya tereddüt yoktu,, Allah diye bağırmıştı sesi çıktığı kadar..

O nun bu üstün teslimiyetine karşın teslim olduğu Zat, O nun bu kafir eliyle ölmesine müsaade etmeyecekti,, ve gavresk in ensesine bir darbe indi,, kılıc gavresk in elinden yere düştü ve Efendimiz kılıcı aldı, şimdi seni kim kurtaracakkk...

bu durum meydana gelince, adam şöle söyledi,,

Ya Muhammed, (sav) bir iyi bir de kötü vardır, bu iyi ve kötü taksiminde kötü olan sen olma..

Efendimiz de onu serbest bıraktı,, gavresk kendi insanlarının yanına gittiğinde, az evvel öldürmek için gittiği Hz.Muhammed (sav) için,, ben insanlığın en hayırlısının yanından geliyorum,, demişti..

ebrar172

Well-known member
işte benim her yerde her zulümde haksızlıkta aklımdan hep geçen ve beni yeniden güçlü kılan hadise..bu kadar güzel bir zırh bu kadar güzel bir yaren nerde var..
hiç kimseye boyun eğmemek hiçbir durumda...
neden boyun eğeyimki O hep yanımda...

Tarihci

Marmara Tarih
evet, Allah var problem yok! ancak O nun bazı kıstasları var, diyorki, nafile ibadet eden kulumun tutan eli gören gözü olurum.. bir iş yapmak istesek ve iş te Allah bizim tutan elimiz gören gözümüz olsa, o iş hiç eksik yarım kötü olabilir mi??