salavat getiren !!! dikkatt

Nevzatt

Well-known member
Aleyhüsselatü Vesselam Efendimiz buyurdular ki: "Bir gün bana Cenab-ı Hakk'ın dört büyük meleği geldi. Bunlar Cebrail, Mikail, israfil ve Azrail aleyhisselam idiler. Cebrail Aleyhisselam bana dedi ki: Ya Resulullah ! Senin ümmetinden bir kimse size günde on defa selavat ederse yarın kıyamet gününde ben onun elinden tutar, sıratı kuşlar gibi geçiririm buyurdu.

Mikail aleyhisselam'da dedi ki: Ben o kula senin kevser havuzundan kana kana içiririm.

israfil aleyhisselam dedi ki: Ya Resullullah o kulun affı için başımı secdeye koyarım ALLAHu Teala onu affetmedikce başımı secdeden kaldırmam.

Azrail aleyhisselam da: Ya NebiyALLAH sana günde on dafa selavat edenin ruhunu Peygamberler gibi kabzederim. dediler "

Bunun üzerine Nebiler Nebisi Efendimiz :"Bu ne büyük Lütuf Ya Rabbi, Bu ne büyük ihsan ALLAH'ım buyurdu..

rahmet84

Yeni Üye
mrb seda kusura bakmarahatsız ediyorumda birşeyler soracaktım ben kardeşimi kaybettimde rahatsız etmiyorsam sorabilirmiyim _________________________________________________mrb seda iii geceler kusura bakma rahatsız ediyorum ama birşeyler soracaktım kaybettiğim kardeşimle ilgili eğre rahatsız ettiysem özür dilerim