bi soru sormak istiyorum ve soruyorum

QimiL

New member
Sanal alemi öğrenmeden veya bilmeden önceki reel hayatınızda islami iyi bir şekildemi yaşıyordunuz yoksa sanalı öğrendikden daha sonramı daha iyi islami yaşayıdınız..... inşallahu teala içten samimi cevaplarınızı yazarsınız :)

Nevzatt

Well-known member
yavf sende numara yapıp insanları kandırdığımızımı düşünüyorsunuz ??? taktın sanala millet her işini netten yapıyor bizimkiler hala gerçekmi doğrumu gibi soruları soruyor aklımızmı almıyor nedir anlamıyorumki ???

Samir

Member
Nevzatt ' Alıntı:
yavf sende numara yapıp insanları kandırdığımızımı düşünüyorsunuz ??? taktın sanala millet her işini netten yapıyor bizimkiler hala gerçekmi doğrumu gibi soruları soruyor aklımızmı almıyor nedir anlamıyorumki ???

ne kızıyonuz cocuğa be :S

Eyvàh!

Well-known member
Nevzatt ' Alıntı:

nevzatt kotu bisey sormadiki nie bu siddet ?????????

kanalda onlarca islami bilmeyen sahis var bu tur sitelerden

ve bu sitede yazilanlardan etkilenip islama donen yokmu saniyorsun ???

Samir

Member
HuSRaN acık söylemek gerekirse ben yok sanıyorum. Ama insanlara faydasız mı? Bence değil.. Çünkü bu tür faaliyetler islamı bilmeyenlerden daha çok islamı az bilen insanlara fayda sağlar. Mesela din ile hiç alakası olmayan birisi bu foruma gelmez. Ama islam dini hakkında hiçbişe bilmeyen biri dindardır, islam hakkında bilmediği şeyleri öğrenmek ister, işte bu şekilde gelip foruma üye olur ve faydalanır. Mesela piyasada bisürü hack sitesi war. İlgisi olmayan biri gidip ordan faydalanmaz ama hack hakkında hiçbişe bilmeyen biri ilgisi olduğu için gidip o siteden faydalanabilir.. Bilmem anlatabildim mi?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Evvela Nevzatın tavrına gelince kısmen haklı cünkü daha öncede aynı soruyu sormusdu ve cevabını islama mukabil cevaplamısdık ...

Ama Qimil in sorusuna su cevabı verebilirim : Benim evimde intrnetteki kadar islami kaynak yok ve olsa bile onları arastırabilecek kadar zamanım yok : Mesela bir mesele için her bir kitabı tamamen okuma veya hepsine birden bakmak gerek ama internet ortamında cok kısa sürede aradığını bulabilen mumkundur . Bu nedenle söle mukayese edebiliriz .Nasıl ki Asr-ı Saadet ile Ahir zamanın mukayesesinde deniliyor ya onlar onda dokuzunu yapsalar mesl ama ahir zamandakiler onda birini yapsalar kurtulusa ererler yine baska kaynaklarda denildiği gibi ahir zamandaki alim ile önceki alimlerin ilmi bir tutulamaz cünkü ahir zamanda teknoloji ve ilim önceki zamandan daha cok gelişmişdir işde ölede gercek hayattaki ilim ile internet ortamındaki ilim mukayese edilir ise eğer kendini geliştirme noktasında internetten istifade edilirse normal hayattaki ilimden cok daha fazlası elde edilebilir..

QimiL

New member
yavf sende numara yapıp insanları kandırdığımızımı düşünüyorsunuz taktın sanala millet her işini netten yapıyor bizimkiler hala gerçekmi doğrumu gibi soruları soruyor aklımızmı almıyor nedir anlamıyorumki.... aklın bittiği yerde değersiz ithamlar yapılır ben size kişileri kandırdığımı söyeledim sen bırak kişileri kandırmayı kendi nefsini anca böyle oyalarsın vicdanını bile kandıramazsın sana gunde Rahman 24 altın veriyor sen bu altınların kaçını geri veriyorsun geri sanal hizmetmiş onla bunla tanış isim yaş vs sonrada bunu islamı rengine bulandır olurmu nevzat ne yapdıklarına bir bak sana derim...... lemalar sana gelince ben daha önce sanal hizmet adındaki düşüncelerimi yazdım soru değildi onlar internetti ben dışlamadım öğrenmenin yolunu ise hadis de şöyle buyurmuş hz resulu zişan sav buyuyorki ya alim ya muteallim ya onları sev yada helak olursun diye.... benim sözlerim sadece onca saatini hizmet diye bu bilgisayar başında gecerinlere idi ama nedense sizlere çok ters gelmiş sözlerim

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
QimiL ' Alıntı:
yavf sende numara yapıp insanları kandırdığımızımı düşünüyorsunuz taktın sanala millet her işini netten yapıyor bizimkiler hala gerçekmi doğrumu gibi soruları soruyor aklımızmı almıyor nedir anlamıyorumki.... aklın bittiği yerde değersiz ithamlar yapılır ben size kişileri kandırdığımı söyeledim sen bırak kişileri kandırmayı kendi nefsini anca böyle oyalarsın vicdanını bile kandıramazsın sana gunde Rahman 24 altın veriyor sen bu altınların kaçını geri veriyorsun geri sanal hizmetmiş onla bunla tanış isim yaş vs sonrada bunu islamı rengine bulandır olurmu nevzat ne yapdıklarına bir bak sana derim...... lemalar sana gelince ben daha önce sanal hizmet adındaki düşüncelerimi yazdım soru değildi onlar internetti ben dışlamadım öğrenmenin yolunu ise hadis de şöyle buyurmuş hz resulu zişan sav buyuyorki ya alim ya muteallim ya onları sev yada helak olursun diye.... benim sözlerim sadece onca saatini hizmet diye bu bilgisayar başında gecerinlere idi ama nedense sizlere çok ters gelmiş sözlerim

O zaman sözlerinizi gidip onlara sölersiniz ...

Lütfen sizden iki ricam var birincisi uslubunuza dikkat etmeniz ikincisi alakasız ithamlarda bulunmamanız...

QimiL

New member
kardeş benim uslubum böyle na apayım hani bir söz var ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol diye ben olmak istediğim gibi bir görünüde değilim olduğum gibi bu haldeyim birde ben o konuyu açmadım ben üye oldum sanal hizmet diye konu vardı düşüncelerimi yazdım senin dediğin O zaman sözlerinizi gidip onlara sölersiniz... ne alaka kurdun anlayamadım var olan bir şeye cevap yazdık kendimiz bir şey çıkarmadık

Eyvàh!

Well-known member
Nevzatt ' Alıntı:
yavf husran adam nette ddine dair bişey öğretemezsiniz diyor sen beni suçluyon iyi oku cevap ver ???

him nevzatt

son sozleri banada garip geldi senden ozur diliyorum simdi anlasildi !!!

evet simdide cevap verelim arkadasa... ama yargılamadan ve kücük durumuna düsürmeden nasil cevap vericem bilmiyorum ::)

Qimil arkadasin dedigi chat bi bela ...Qimil chat i öle bi hale soktunuz ki sadece bos insanların girdigi sacmalıklarla dolu bir yer olrak görüosunuz..
bende derimki herkes takildigi sayfadaki chat kadar konussun!

bizim girdigimiz yerler belli siz nerelere giriyosunuz ki Qimil bunlari biliyosunuz!

ben yaklasik 2 yildir chate giriyorum bu chat sayesinde her ile yakın dostum kardeslerim abilerimoldu.. gün geldiziyaret edildik gün geldi ziyaretlerine gittik..
sizde bu chat olayinin hemen her yanina kötü olarak bakmissiniz . sanki realdeki herseyin kötü bir yanı yokmu?

böle forumlar yokken insanlar nasil tanisiyorlardi bi dusunun kose baslarinda ellerinde cicek bilmem neler neyse........

suan bu forumda surda yaptiginiz chat alemindeki herkese yargisiz infazdır.. önce bi girin icine saglam muhabbetler dostluklar bulun sonra anlayin olayi .. he bu kabiliyetiniz yoksa herkese laf atmaniz cok sacma ...

pc canli bir varlik degil insan onu nasil kullanirsa o hali alir...bu bilimi kendi zararimizada yararimizada kullanmak elimizde...bizim bir beynimiz var ve bunu kullanmak da bizim elimizde sen beynine hirsizlik yap emrini verirsen elin calar sen beynine kufur komutunu verirsen agzin dilin kotu konusur...

Ben ce insanlar chat yapmalı ama her yerde degil mesela bu sayfanın bir chat bölümü olsaydı ve bu konuyu canli canli tartissak hos olmazmı? chat bence öcü degil öcü olan chati o hale getirenler.Bizde chat yapalım ama iyiligi ile ....

karsi cinsten bahsediyorsunuz ne güzel ...simdi ben realde bir bayanla oturup konussam bir sürü günaha girecegim.Chat sayesinde gayet seviyeli kanusabildigim kardesler var ev le ilgili sorunlarda yardımcı oluyorlar.

sizin gozunuzde bu sozler yine hos olmayabilir ama onemli olan at gozlugu ile bakmamak her seyi gormeye calismak ve birilerinin gosterdiginide gormek ...

bilmem anlatabildimmi?

QimiL

New member
Bir gün Rasulallah (s.a.v) efendimiz kizi Hz. Fatima' ya söyle der ;
- Cennete giren ilk kadin kimdir biliyormusun ?
Hazreti Fatima cevap verir ;
- Ey Fahr-i Kainat ben degilmiyim ?
Rasulallah efendimiz der ki ;
- Hayir, filan yerde filan evde bir kadin var o dur.
Hazreti Fatima söyle der ;
- Ne amel islemektedir de cennete giren ilk kadin olacaktir
Rasuallah efendimiz cevaben git onu ziyaret et görürsün der.
Hazreti Fatima hazirlanip o kadinin evine gider.
Kapiyi çalar çok çirkin bir ses ona cevap verir.
- Kimsiniz ?
Hazreti fatima söyle der ;
- Ben Fatima.
- Hangi fatima? Der kadin,
Hazreti Fatima su cevabi verir ;
- Rasualllah (s.a.v) in kizi Fatima.
Kadin söyle seslenir.
- Kusura bakma iki cihan serverinin kizi, Kocam su an evde yok, kendisi benden baska kimseye
Kapiyi açma dedi, Bende söz verdim açamam ey rasulllahin kizi. Istersen yarin gel basimin üstünde
Yerin var sana canim kurban, O zamana kadar kocamdan izin alirim.
- Peki, Tamam.. der Hazreti Fatima

Ertesi gün olur, Hazreti Fatima yine o kadina giderken yanina Hazreti Hüseyin gelir, Beni de götür
Der, Hazreti Fatima oglunu kiramaz ve tamam gel beraber gidelim der. O kadinin evine gelirler
Kapiyi çalar.
- Kimsiniz ? der kadin
Hazreti Fatima cevap verir;
- Benim, Fatima.
Kadin söyle der,
- Ey cihan serverinin mübarek kizi yaninda bir erkek çocugunun sesi duyulur. Kimdir O ? der.
- Benim oglum Hüseyindir. O da pesime takildi gelmek istedi bende kiramadim. diye cevap verir Hazreti Fatima.
Kadin Üzülerek söyle der.
- Kusura bakma Ey Rasul kizi Hazreti Fatima, Ben kocamdan sadece senin için izin istedim Oglun Hüseyin için
istemedim. Sen bugün git yarin gel o zaman Hüseyin içinde izin isterim.
- Peki, Tamam... Der Hazreti Fatima. Evine döner.

Ertesi gün olur. Hazreti Fatima ile Hazreti Hüseyin tam yola çikacakken kardesi Hazreti Hüseyini gören
Hazreti Hasan aglamaya baslar beni de götürün der, Hazreti Fatima oglunun bu istegini kiramaz ve
Onu da yanina alir ve yola çikarlar. Kadinin evine gelirler.
Kapiyi çalar ve yine o çirkin kadin sesi cevap verir.
- Kimsiniz ?
- Ben Fatima. der
- Yaninda kim var Ya Rasulallahin Kizi Fatima
- Oglum Hüseyin var birde Hasan var, Hüseyini gelirken gördü agladi, gelmek istedi bende kiramadim.
Kadin Üzülerek cevap verir ;
- Kusura bakma Ya Rasul kizi Fatima ben kocamdan sadece sen ve oglun Hüseyin için izin aldim Hasan için
Almadim yarin gel kocamdan Hasan içinde izin alayim. der
Hazreti Fatima ;
- Peki, Tamam der..

Ertesi gün olur. Hazreti Fatima, Hazreti Hasan ile Hüseyini yanina alarak o kadinin evine giderler.
Kapiyi Çalarlar
- Kimsiniz ? der kadin.
- Ben Fatima.
- Yaninda Hazreti Hüseyin Ve Hazreti Hasan' dan baska biri var mi Ya Rasul Kizi Fatima.
- Hayir yok. der Hazreti Fatima
Ve kapiyi açilir, Kapiyi açan o kadar güzel bir kadindir ki yüzünden nurlar akiyor. Çok güzel örtünmüs
Çok güzel bir kadin. Agzini açar ve bir misket büyüklügünde tasa benzeyen bir cisim çikarir ve ;
- Hosgeldin Sefa getirdin Ey Rasulallahin kizi Fatima. der

Hazreti Fatima ilk olarak kocasina olan itikatini begenir. Ve Söyle der.
- Üç gündür Kimsiniz diyen yasli kadin senmisin ? der
- Hayir. Der kadin.
- Peki o yasli kadin kimdi ?
- Yasli kadin yoktu Ya Rasuallahin Kizi Fatima , agzimda tas vardi o yüzden sesimi degistirdim
- Peki neden degistirdin der Hazreti Fatima
Kadin Su Cevabi verir.
- Belki sesimi duyupta yoldan geçen bir erkek sehvetlenir, Kötü amel isler diye degistirdim Ya Hazreti Fatima...........

aynı durum erkekler içinde gecerlidir....senelerimi chat ortamı aldı ben at gözlüğü bakdım onları söyledim siz bu yazı ile sanalı bir düşünün ve chat ortamını msn de var demi :) siz gözlüğünüz olmadan bakmaya devam ediniz son bu yolladığım hakkınızı helal ediniz inşallah

Eyvàh!

Well-known member
Qimil sanirim sizinle anlasmak cok zor

dedigim dedik caldigim duduk diyenlerdensiniz

bu yolladiginiz olayi bilmeyen yoktur ....

herkesi ayni kefeye koyamazsiniz benimde demek istedigim bu

beni taniyormusunuz Qimil??? nette neler yaptigimi? ne amacla burda oldugumu ???

beni ve sizi yaradan her seyi biliyo goruyo...

yargisiz infaz edip helallik istiyorsunuz sizce helal mi hakkimiz???

kalplerdekini yanlizca 0 biliyo!!!

ve ne sizin ne de bi baskasinin kimseyi elestirmeye hakki yok

herkes aynayi alsin once kendi gozunuzdeki capaga baksin ...

Nevzatt

Well-known member
bence hellaleşin Qimil sizide iyi tanıyorum hiçte böyle biri değilsin seninde biizmle aynı ortamda bi çok kişiye faydan dokundu bunuda iyi biliyorum sende sevdiğim insanlar arasındadır ama neyse sırf inadın yokmu o inadın yüüzünden yazıyorsun döfecem heeeee;D

tahiri

New member
Qimil kardeşin dediklerinin altına imzamı atıyorum ancak uslubu sanırım yanlış olmuş. bu chat olayına bende karşıyım.

natuvan

Member
neden fayda sağlanmasın ki anlamadım herkes nefsi ve şeytani mülahazalara esir olarak mı giriyor bu tür yerlere dar düşünceler dar fikirler....