BUGÜN AMEDİN SOKAKLARI BAŞKAYDI

Eyvàh!

Well-known member
Sabah erken kalkmam gerekiyordu. Yorgun ve ağrıyan gözlerimi zar zor açıp nefsimle 15 dakika yaptığım savaştan sonra uyandım. Evde mışıl mışıl uyuyanlara baktım ama gitmem gerekiyordu bir hizmet bekliyordu beni…
Giyindim ve çıktım. Bindim dolmuşuma ve dedim kendi kendime bugün Amed'i doya doya izleyeceğim. Bu peygamberler ve sahabe kenti olan diyarbekiri izleyeceğim. Çok konuşulan ve kan dökülen hala hüzünlü ana ve bacıların olduğu bir kentte tek tek müşahede edecektim yüzlerini. Kandırılan gençleri görecektim. Sokakta oynayan bir sürü çocuğu görecektim. Ve dahası canımdan çok sevdiğim memleketimi. Kırk elli dakika süren bu yolculuğumda baktım yüzlere hüzün var mı diye? Öyle babagitler gördüm ki içim geçti adeta böyle babagitler İslam çalışsa neler olmaz ki…
Sakın yanlış anlamayın. Maneviyatı yıkıcıların dolandırıcıların çok olduğu bir il Amed. Ama aynı zamanda peygamberlerin ve sahabelerin manevi himayetiyle her İslami cemaatin tıka basa dolu evleri var. Bu kentin vatan haini gözüyle baktıkları vatandaş dahi dine düşkün. Bilmeden hain olan bu cahil güruha bir anlatsalar. Sevseler sevdirseler. Pis Kürt diye damga yemeseler o cahil oyunlara gelmeyecekler ya…
Yapılan her yanlış slogan adam kazandırıyor batı kaynaklı vatan haini örgütlere. Anlatın anlatabildiğiniz kadar deyin. Batı kaynaklı Avrupa oyunu. O tutturur bana zulmedildi köyüm yakıldı diye. İlk etapta devlet görevini yapmalı zamanında üvey evlat muamelesi gördüğü halkın yanlış oyunlara gelmesine fırsat vermemeli. Tekrar söylüyorum gene yanlış anlamayın asla ve kat’a savunmam bu örgütleri. Ve her ne sebeple de olsa bu örgüte destek verenleri. Ama cahil olan halkı kışkırtan devlete sözüm var. Şimdi eskiye göre çok iyi tabi. Ama eskinin acısı dinmiyor…
Ben dahi unutamadım kurşunla oynayışımı bir askerden bir teröristten köşe bucak kaçtığımı. Devlet itidalli davranıp her ırkı ayırmadan bağrına basmalı. Millette itidalli olup ırkçılıktan nefret etmeli oyuna gelmemeli. Ve dua edelim Duamız ülkemiz dünyamız bütün insanımız için olsun. Ve her türlü zulüm bitsin. Küfür devam eder ama zulüm devam etmez sözü iktizasınca. Zulüm bitecek yeter ki biz elimizden geleni yapalım…
Ve ben şehrimi doya doya izlediğimi anlatayım derken çile ve kan kokan vatanımı anlattım gene. Hüznüm galip geldi. Ama bugün Amed sanki bambaşkaydı gözümde izledim arabanın camından baktım her hemşerimin yüzüne sanki bu dünyadan göçecekmişim gibi hasret giderdim Amedimle.
Rabbim korusun seni Ey! Mübarek şehir. Seni oyunlara satmayacağız! Satmaya çalışanların tuzağına düşmeyeceğiz! Bu tuzağa düşmeye meyilli cahilleri tebliğden bir an geri durmayacağız! Bu sıcak memleketin sıcak insanları muhabbet dolu insanlarıyla bu şehri kana boğdurmaya çalışan zihniyetin karşında olacağız! Sahabeler ve peygamberler kentini Avrupa'nın oyununa alet ettirmeyeceğiz. İnşallah inşallah inşallah