Seni bekliyoruz Gül Efendim!..

Eyvàh!

Well-known member
Hasret Güllerini serdik yollara, Seni bekliyoruz Gül Efendim!..

Güzelliğini hep aşkınla yanıp tutuşanlardan duydum, Seni anlatan ciltler dolusu kitaplardan okudum Gül Efendim. Anladım ki, Seni ne kadar anlatsalar boşa, Seni anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Sadece yürekler anlıyor, biliyor Seni, aşkınla yanıp tutuşuyor, tıpkı benim yüreğim gibi…Öyle bir aşk ki bu, Seni görmeden sevdim Can Efendim. Duyduklarımın Seni tam anlatamamasına rağmen yüreğimi yakmaya yetti de arttı bile. Ne güzel yaratmış Yaradan…Sanada, Seni Yaradan'a da kurban olurum, bir değil bin canım olsa feda olsun…
Seni anlatmak ne mümkün, Seni övmek ne mümkün Canımın Cananı, Gül Kokulum…
Hasretin bile o kadar güzel ki; hasretin bu kadar güzelse Sen ne kadar güzelsin Ey Sevgililer Sevgilisi!
Çok acı olmakla, gözyaşı olmakla beraber çokta güzel hasretin, çünkü hasreti çekilen Sen’sin Efendim…Hasretin gül açıyor, ve bizler hasret güllerini terindir diye kokluyor, yüzündür diye seyrediyor, tenindir diye yapraklarına dokunuyoruz Ey Güllerin Efendisi..Sana benziyor diye vuruluyoruz derdimize dert katan hasret güllerine…Hasretinde şefkatin gizli Gül Efendim…Sensizliğin, hasretinin acısından açan hasret gülleri hem açtıkca daha da cok acı veriyor, daha da cok yaralıyor yaralı yüreklerimizi hem de Sana az da olsa benzediklerinden, güzelliklerini Sen’den aldıklarından dolayı gönlümüzün yaralarına merhem oluyor, acılarını azaltıyor…
Seni anlatmak ne mümkün Can Efendim…Sen ki Muhammed (s.a.v.), yani övülmüşsün…Alemlere rahmetsin…Ve güzelliğini Sen’den alan hasretin gözlerimizdeki yaşlara sebep…Gözyaşlarımızla suluyoruz hasret güllerini…Onlara öyle meftun olduk ki, bu gözyaşlarımız açmaları için, Sen’den aldıkları güzelliklerini görebilmek için, görüpte acılarımızı bir nebze de olsa dindirmeleri için…Ama artık Seni istiyoruz Gül Efendim, vuslat gününü istiyoruz…Hasret gülleri açtıkca hem seviniyor hemde daha da dayanılmaz bir hal aldığından acılar içinde kıvranıyoruz…Hasretin bu kadar güzel olunca vuslatın ne kadar güzeldir…Ve artık hasret güllerini yollara serdik, Seni bekliyoruz Gül Efendim!..

Hasret gülleriyle kendini avutan bir asigin HuSRaN