DaNiMaRKa HaBeRiNiN TaMaMı

KaLeM

Active member
Danimarka'da, "Danimarka'nın İslamlaştırılmasını Durdurun" (SIAD) adlı İslam karşıtı bir dernek, Danimarka polisine Kur'an-ı Kerim hakkında suç duyurusunda bulundu
Sadi TEKELİOĞLU'nun haberi

Kuran'a sansür istedi

İslam'a hakaret krizinde sabıkası kabarık Danimarka'da bir siyasi parti, Kuran hakkında "şiddete teşvik" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu, camilerde bazı ayetlerin çıkarılıp okutulmasını istedi.

Karikatür krizi, Müslüman mezarlarına domuzlu saldırı derken yine İslam'a karşı bir krize gebe Danimarka... SIAD (Stop İslamiseringen af Danmark-Danimarka'nın İslamlaşmasına Son) adlı parti tarafından polise yapılan suç duyurusunda Kuran'da bulunan bazı ayetlerin Danimarka anayasasının 67 ve 69'uncu maddelerini ihlal ettiği, ülkedeki camilerin de anayasanın 78'inci maddesine dayanarak kapatılması gerektiği savunuldu. SABAH, 400 üyeye sahip olduklarını söyleyen ve yeni kurulan SIAD partisinin lideri Anders Gravers ile görüştü. Gravers, "Danimarka bizim ülkemiz. Kuran'ın bazı sure ve ayetleri, beni çocuklarımın ve torunlarımın geleceği konusunda endişeye sürüklüyor" diye konuştu.

'EN ÇOK BU SUREDEN KORKTUM'

İslam dininin yasaklanması gibi bir beklentiiçinde olmadıklarını belirten Gravers, Danimarka'da yaşayan inanç gruplarının ülkenin yasalarına uymak zorunda olduklarını söyledi. Suç duyurusuna gerekçe olarak da öncelikle El Enfal, Tevbe ve El İnsan surelerini sıraladı. El Ahzab suresinin 27'nci ayetinde kendisinin sahip olduğu malların Müslümanlar tarafından ele geçirilmesi emri verildiğini savundu. (Ayet: Sizi onların yerlerine, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız bir toprağa mirasçı kıldı. Allah'ın her şeye gücü yeter.) Gravers kendisini en çok provoke eden ifadenin ise El İnsan suresinin 4'üncü ayetindeki "Biz nankörler için zincirler, bukağılar ve kızgın bir ateş hazırladık" ifadesi olduğunu söyledi.

Müslüman elçilere de dilekçe yolladı

Polise verdikleri şikâyet dilekçesinin birer kopyasının Danimarka'daki Müslüman ülkelerin büyükelçiliklerine ve Arap dünyasının önde gelen yayın kuruluşu El Cezire televizyonuna gönderen Gravers, Danimarka basının kendilerini ciddiye almamasından şikâyet etti. İnternet sitesinde "Danimarka medyası ikinci bir Muhammed krizi çıkarmak istemiyor. Bu yüzden bizim basın açıklamamızı yayımlamadılar. Biz de yabancı medyayla iletişime geçmek istiyoruz. Belki onlar Danimarka medyası kadar tereddütlü davranmaz" dedi. Yeni kurulan bir parti olduklarını söyleyen Gravers, 20 bin imza toplayıp seçime greceklerini ve Danimarka meclisine en çok vekil sokan parti olacağını da iddia etti. İşte Danimarka-İslam krizi tarihi: Eylül 2005: Jyllands Posten gazetesi, Hz. Muhammed'i intihar eylemcisi gibi gösteren karikatürler yayımladı. Ekim 2006: Ülkenin üçüncü büyüğü Danimarka Halk Partisi'nin gençlik kolu, Hz. Muhammed'i aşağılama yarışması düzenledi. Kasım 2006: İlkokul 4 ve 5'inci sınıf din dersi kitaplarında "Tüm teröristler Müslümandır" yazdığı, İslam'ın "Şeriatçılık" "Terörizm" başlıkları altında işlendiği ortaya çıktı. Kitaplar geri çekildi. Kasım 2006: Kopenhag'da cami inşa edilmesi için ayrılan arsaya domuz kanı döküldü.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
:(

Ya Rab bu zalimlere ne benim elim nede benim dilim mukabele eder onlara buğz ediyor ve onları SANA şikayet ediyorum .Sen o zalimleri kendi zulumleri ile cezalandır. amin amin amin ...