NEDENSE AŞKA DAİR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nevzatt

Well-known member
cmJ_sensiz.jpg

JAZ_2846069.jpg

..............................

Eyvàh!

Well-known member
“Celâdet ve adaletin timsâli Yavuz Sultan Selim (rahmetullahi aleyh), Mısır Seferi’nden sonra fethettiği beldede adâlet ve otoriteyi tesis için, bir süre kalmak ister. Bunun için hazırlıklar yapılır ve padişahın otağ-ı hümâyunu kurulur. Sultanın çadırını temizlemekle vazifeli kadınlardan biri, akşamları çadıra dönen Yavuz’u o gün ilk defa yakından görür ve o andan sonra onun sevgisiyle yanmaya başlar. Zamanla bu sevgi, bir sevdâ olur Mısırlı kadının yüreğinde. O, düştüğü derdin çaresizliğini bilir; fakat bununla birlikte çâre aramaktan geri durmaz.

Bir cuma günü Koca Yavuz çadırdan çıktıktan sonra bir tanıdığına yazdırdığı kâğıdı, sultanın yastığının yanına iliştiriverir. Kâğıtta; ‘Derdi olan neylesin?’ yazmaktadır. Sultan, gece istirahatına çekildiğinde yastığının yanında bulduğu kâğıtta yazılı bu ümitsiz cümleye, bir karşılık yazıp yastığının altına bırakır. Kadıncağız sabah, ‘Acaba sultan cevap yazdı mı?’ heyecanıyla -belki de biraz ümitle- yastığın altına bakar ve kâğıdının arkasına bir şeyler yazılmış olduğunu görür. Sırdaşına okuttuğu bu notta, ‘Derdi olan söylesin!’ yazmaktadır. Kadıncağız en azından derdini anlatabileceği düşüncesiyle biraz da olsa sevinir, ümitlenir bu cümleyle. Fakat padişahın celâdeti onu korkutmaktadır. ‘Şîrlerin pençe-i kahrında lerzân olduğu’ Koca Yavuz’a böyle bir şey söylemek kolay mıdır?!.. Bu defa kadın, ‘Korkuyorsa neylesin?’ yazılı bir kâğıt bırakır sultanın yastığının altına ve ertesi günü sabırsızlıkla bekler. Ertesi sabah yine yastığın altına heyecanla bakar; sultanın kaleminden çıkan, ‘Hiç korkmasın, söylesin!’ yazısını görünce kadının ümidi biraz daha artmıştır. Hiç olmazsa kendini yakıp kavuran derdini söyleyecek, kabul görmese de, derdinden bir nebze olsun kurtulacaktır. Kadıncağız bütün cesaretini toplayıp akşam sultanın gelme vaktinde çadırın girişinde bekler. Birazdan Koca Yavuz, bütün haşmetiyle görünür; hâlinden, duruşundan kadının kendisine bir şeyler söylemek istediğini fark eder: ‘Söyle!’ der kadına. Edeble el-pençe duran kadın titremeye başlar ve dizlerinin bağı çözülür. Padişah gür sesiyle ikinci defa ‘Söyle!’ deyince, kadın, heyecanından sadece; ‘Efendim!’ der ve gerisini getiremez; Koca Sultan’ın celâdetinden duyduğu heyecanla yere yığılır ve ruhunu oracıkta Rabb’ine teslim eder. Herkesi bir telâş ve heyecan sarsa da, gözler Koca Yavuz’dadır. Meseleyi günlerdir hisseden Yavuz’un bu tablo karşısında yüreği yanar, gözleri dolar ve şöyle der:
‘Hakîkî âşık odur ki, sevdiği uğruna kalbi dursun!’”

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Nevzat amcana söle aşık olmadığını kim diyor derse Yavuz Sultan Selim öle diyor de :)

NeDeNSe

Member
qZ_kanli_gul.jpg

KiRLeTTiKLeRiNi ÇıKaRTıYoRuM HaYaTıMDaN , GüZeL SaBaHLaRıNı HaTıRLıYoRuM , Ve CaNıMı YaKMaDığıN , TaDıMı aLDığıN aKşaMLaRı... SeVDiğiM BiR şaRKıNıN NaKaRaTı GiBi SeViYoRuM SeNi , BaşıNı SoNuNu BiLDiğiM HaLDe , YaLNıZ oRTaSıNa aşığıM Bu şaRKıNıN , aMa aRTıK Bu YaLNıZCa SeNiN şaRKıN... (XaYaL)DoKuNM@

NeDeNSe

Member
5MH_adsz500x128zg5aj6x1x.jpg
SeN SiMDi KaRa BiR KuSKuSuN! KaLaBaLıK SeHRiN YiTiKLERINDE, MaVi eLLeRiNi DE SiYaHa BoYuYoRuM, oYLeCe KaLıYoRSuN KeNDi CeHeNNeMiNDe! (XaYaL) DoKuNM@

NeDeNSe

Member
vap_3000000000817901.gif

uYuMaK ZoR,uYaNMaK KoLaY oLaCaK .. SaßaHı iPLe CeKeCeKSiN .. Ne GeCeLeR RaHaTLaTaCaK SeNi Ne GuNDuZLeR , öLMeYi iSTeYiP öLeMeYeCeKSiN..! (XaYaL) DoKuNM@

NeDeNSe

Member
Samir ' Alıntı:
Şu iskeletlerin İtalya da yapılan bi kazı sonucu ortaya çıktığı söyleniyor. Bi bilgisi olan var mı? Yoksa bu resim fake mi? :p

Samir aşk italyadada aynıdır bu ülkedede sadece bedenler değişir OoOoOo Senden Çok Var ,) (XaYaL) DoKuNM@

Samir

Member
Abi aşk her yerde war ama söylenilenlere göre o iskelet m.ö yaşamış insnalara ait ve bir kazı esnasında çıkıyor. Bizde ise kemikleri çürümeyenler genelde mübarek zatlar ve şehitler oluyor. O yüzden kafamda bi ? oluştu.

Samir

Member
Nevzatt ' Alıntı:
Samir ' Alıntı:
Şu iskeletlerin İtalya da yapılan bi kazı sonucu ortaya çıktığı söyleniyor. Bi bilgisi olan var mı? Yoksa bu resim fake mi? :p

Samir aşk italyadada aynıdır bu ülkedede sadece bedenler değişir OoOoOo Senden Çok Var ,) (XaYaL) DoKuNM@

ben zaten anlamıştım ;D Ne yapmaya çalıştın? :p

NeDeNSe

Member
SeN VaRKeN GüCüM oLuRDuN , ZaMaN aKMaDaN DuRuRDu , HaTıRLaSaNa..¿ HaNi aşK SeNi YoRMuşTu , YoLuN SoNuNa KoYMuşTu , DoKuNMa BaNa..!! ŞiMDi eSKiYe DöNeR Mi ¿ DöNSe De BuNa DeğeR Mi ¿ CeVaPLaSaNa..!! İNSaN aYNı DuRuR Mu ¿ aYRıLıK KoLaY oYuN Mu ¿ DoKuNMa BaNa..!! aRTıK BeN VaZGeÇTiM ; YaLNıZLığı SeÇTiM HeR şeY BiTTi aNLaSaNa DoKuNMa BaNa, DoKuNMa BaNa..!! (XaYaL) DoKuNM@ İŞTe BeNİM uFaK BİR SiRRiM HeP YaZaR BeNİM İNFoDa aMa öNCe MuSa öĞReNDİ ,) *** GiRiş: XaYaL (DoKuNM@)

NeDeNSe

Member
BeNi HeRKeS aNLıYaMaZ SaMiR BeNi BiR aRa ; FeLSeFeYLe aNLaYıP TaRiHLe BöLMeYe ÇaLışTıLaR aLLaHDaN ZeKeRiYa BeYaZ HoCa TaMaMeN HuRaFe DeDiDe YıRTTıK YoKSa DNaMı ÇöZCeKLeRDi ,)

NeDeNSe

Member
Bu gece yokluğunun dökümünü yapıyorum. Aylar önce sensizliğe yazdığım şiiri okudum, bir de dün gece yazdığımı...
Hiç fark yok...
Neden azalmıyorsun bende? Neden gidişin dün gibi? Neden sana yazdığım her yazı, hep aynı yerde tıkanıyor? Ben bugüne kadar kimseyi yokluğunda bu kadar önemsemedim

Kimseyi yokluğunda bu kadar özlemedim... ve şuna emin ol; hiç
kimse, yok'ken bu kadar sevilmedi...
Benim karşıma "aşk" diye bu sonucu
çıkaran, yarım kalmış'lıktan başka bir şey değil, bunun farkındayım..Ama iyi
ama kötü, bitmeli her hikaye! Sen bitmedin. Bitmeyensin..Ayrılığın adını
koyamadık sevgilim. İşte bu yüzden kopamadık birbirimizden bir türlü.. Ben
yarım kalan ve adı konmayan hiç birşeyi unutmam...unutamam..... içimde
sızısı kalır. Ya herşey yaşanacağı yere kadar yaşanıp sona ermeli ya da
ayrılık sözkonusu olduğunda bir daha kimsenin çıtı çıkmamalı!
Biz bunu başaramadık, ayrılamadık! Sen yaşanıp da bitseydin eğer
hatrıma gelmezdin. Seni bu kadar yazılası yapan, yarım kalmışlığındır..O
gecenin sabahında, ayrılığın aklına nerden geldiğini biliyorum...Anlamıştın
benim soyut' a tutkun olduğumu... O yüzden gittin kim bilir... Sevilmek
için, güzel hatırlanmak için, kayıplara karışmayı tercih ettin... haklıydın
belki de... Olağan hiç birşeyi sevemedim ben hayatım boyunca.....
Herkesin,her an yaşadığı hiç birşeyi benimsemedim... Ben yaşadığım hiçbir
aşkı hayatın akışına bırakmadım. Bunu yapanlar her zaman kaybeder... Zaman denilen kavram düşmanıdır aşkın...
eğer ortada aşk denen bir şey varsa, ne yapıp edip zamanı durdurmalı. Biz
bunu başaramadık.... oysa bu o kadar zor bir şey değildi sevgili... Farklı
bir dokunuş,ağızdan çıkan ve bugüne kadar kullanılmamış bir söz yeterdi
zamanı durdurmaya..... Ben, aşktan söz açıldığında zamanı durduramayan
kimseyi sevemedim... Ondandır belki de varlığında sevemediğim insanları,
yokluğunda düşlemek.... Belki de onandır, yanındaylen yüreğinin gurbetine
düştüğüm bir sevgiliyi, sılasında özlemek..
Yokluğun hiç de adil değil... beni yok ediyor, seni var ediyor
sevdiğim..Evet seviyorum seni varlığına rağmen! Üç mevsim değişti bu şehirde
ama ben varlığınla-yokluğunun tezatını çözemedim... seni yaşamak
istemiyorum! ....
öyle bir sen yarattım ki sen yokken, yaşanıldığı an yitirir anlamını...
sen yokken yarattığım sen, yasakladı sana dokunmamı... Sana düşman bir sen
var içimde.... seni senle savaştıryorum, olan bana oluyor...Tam olarak
hatırlamıyorum ama uzun zaman önce bir yerden duymuştum bu sözü,
"HANİ RUHLARIMIZ ÖPÜŞÜR YA? BAŞKASINDAYKEN AĞZIMIZ..." şu an varlığınla
yokluğunun tezatını bu şekilde tanımlıyorum, seni senle savaştırırken mağlup
olan yüreğime... Birkaç ay geçtikten sonra, daha anlaşılır bir tanım
bulabilirim elbet ama şimdi gerçek olan bu; RUHLARIMIZ ÖPÜŞÜYOR
SEVGİLİM...Gidişin beni yaralamadı, aksine daha bir sevilir hale geldin...
Varlığındaki seni, yokluğundaki sen kadar sevemezdim... "Keşke sen yanımda
oslaydın,keşke bir şeyler yapıp da seninle zamanı durdursaydık" diye
hayıflanmıyorum artık..... Her ne kadar adı konmasa da bir kopuşun, her ne
kadar vazgeçmeyi beceremesek de, ayrılık ihtiyaçtandı bu hikayede....
Yazık! son sözü zaman söyleyecek... Yazık! bu sefer hayatın acımasız akışına bıraktık
aşkı... Ben senden kalan ayrılığa bile yas tutamıyorum adam gibi! Bunu
engelleyen senin varlığın... ben bunca zaman yokluğundaki senle hayatı
paylaşsaydım ve böyle bir senle ayrılığı yaşasaydım, hiçbir şiir kolay kolay hayata
döndüremezdi beni... işte bu kadar güzeldir senin yokluğun... işte bu kadar
ayrılığına üzülmemi engelliyor varlığın.....

VARLIĞININ CANI CEHENNEME, YOKLUĞUNU ALMA BARİ.....

NeDeNSe

Member
Lemalar ''Canım'' Aşk İnsana Yarasaydı Yani Acı Bal Olmasaydı Aşk Olmaz Sadece Sevda Olurdu Gerçi Kime Anlatmaya Çalışıyorumki Neyse ,)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
NeDeNSe ' Alıntı:
Lemalar ''Canım'' Aşk İnsana Yarasaydı Yani Acı Bal Olmasaydı Aşk Olmaz Sadece Sevda Olurdu Gerçi Kime Anlatmaya Çalışıyorumki Neyse ,)

Sende bir mum yak "BENİM" için :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...