benide bir dinlermi bu forum..

zahid

Member
Öncelikle konuyu yalnış yere açtıysam binlerce özür dilerim...uygun değilsede uygun olan yere taşırsınız artık ilgilenenlerde hakkını helal etsin inşallah......
Arkadaşlar ben üstadı çok ama çok seven bir insanım.görüyorum herkes ondan bahsediyor internet sayfaları gazeteler ve benzeri şeyler..Kendisi gerçekten çok mübarek bir insandır az güler çok hüzünlenirdi gülmeside elbet Peygamber efendimize benzer tebessümden ibaretti.Hepiniz yani tüm üstadın talebelerine ben çok ama çok kızgınım emin olun üstad da olsaydı aynı şeyi söylerdi size..Gelelim asıl meseleye neden hep Said Nursi? diğer islam alimlerinden neden burda bahsedilmiyor yada neden onların kitaplarıda okutulmuyor onlarda Allah dostu idi..onlarda islam için mücadele verdi..Üstadın bilmediklerini onlar açıkladı onların da bilmediklerini üstad açıkladı..Sabahlara kadar sadece üstad kitap yazmadı ..onun gibi islamın gözbebeği çok geldi geçti ben derimki arada sırada hiç olmasa onlarıda anın..Yazmış oldukları kitaplardan sözlerinden bahsedin...

Size Sorum Şu Arkadaşlar .....neden Said Nursi? Açıklayın lütfen..

Vesselam

azeri

Yeni Üye
ALLAH RAZI OLSUN BU SORUNU SORDUUN ICIN.BEN DE NURLARI AZERBAYCANDA TANIYAN BIR AZERI KARDESHINIZ OLARAK CEVAP VERMEYE CALISHICAM.ASLINDA HAKIKATDA USTADDAN KONUSHULMANIN SEBEBI RISALEI NURLARDI.DAHA ONCELILKLE BUNU BILMEMIZ GEREKIR KI USTADIMIZ DAIMA RISALEYI NURLARLA KAFI OLMUSH.BASHKALARINA MURACAAT ETMEMISH.CUMKI DAIMA SOYLEMISH KI RISALEYI NURLAR KURANI HAKIMIN BU ASRIN FEHMINE BIR DERSIDR.KURANI KERIMI BU ASRIN IHTIYACINA UYQUN OLARAK ACIKLAYAN ESERLER.VE SOYLEMISH HATTA ABDULKADIR GEYLANI HAZRETLERI BU ASIRDA GELSEYDI OZ HIZMETINI NURLARLA YAPACAKDI.ONUN ZAMANINDI HIZMET ONUN TERZINDA DAHA UYKUN OLDUUNDAN CENABI HAQQ ONU O ZAMANKI ESRE GONDERNISH,AMA BU ILIM VE TEHNALOJININ TERAQQIDA OLDUU BU ZAMANDA ISLAMA HIZMET KESHIF VE KERAMETLE DIYIL,YALNIZ VE YALNIZ ILIMLE OLDUUNDAN,CENABI HAQQ GENC YASHLARINDA BUTUN DUNYAVI ILIMLERI O ILMIN ULEMALERI ILE MUZAKIRE EDECEK SEVIYYEDE BILEN VE GENC YASHALINDA BEDDUZAMAN (ZAMANIN BEDIISI) ISMINI KAZANMISH BIRSINI GONDERMISH.VE USTADIMIZ DA KURAN VE RISALEI NURU DAVAMLI OKUMAKLA IMAN MERTEBESINDE DAIMI TERAKKI ETMEK (HATTA ABDULKADIR GEYLANI HAZRETLERI SOYLEMISH KI BEN IMAN MERTEBELERINDE BIR TERAKKINI BINLER KESHIF VE KEREMETLERE TERCIH EDERIM) TERZINI KOYMUSH.VE DEMISH KI RISALEYI NURU OKUMAK BENIMLE GORUSHMEKDEN 10 DEFA HAYIRLIDIR.ONUN ICIN BIZ DE NUR TALEBELERI OLARAK DAIMI RISALEYI NURLARI OKUMAA CALISHIRIK VE KONU ACILDIKCA USTADDAN SOHBETLER EDERIZ.AMA SENIN SOYLEDIYIN KI USTAD DA AYNI SENIN GIBI KONUSHARDI VE DIER ALIMLER ...AMA BEN DUSHUNUYORUM KI USTADIMIZ NE KENDISI NE DE DIER ALIMLER HAKKINDA DIYIL,YALNIZ VE YALNIZ RISALEI NURLARDAKI IMAN HAKIKATLARINDA KONUSHMAI SOYLERDI.BIZ DE O HAKIKATLAR BAHIMINDAN USTADDAN KONUSHYORUZ VE USTADIN KENDISININ SOYLEDIYI KIMI TARIHCEYI HAYATINDA YAZDIILARINI TAM HIZMETE SEBEB OLSUN DEYE BASDIRMISH.TALEBELERININ SIRF ONUN SHAHSIYLA ALAKALAI YAZDILARI HADISELERI ^TARIHCEYI HAYAT^ ESERINDA CIKMASINA IZIN VERMEMISH VE DAIMA RISALELERI OKUYANLARI KENDINE DIYIL RISALEI NURDAKI IMAN HAKIKATLATIMA YONELTMISH.BIZLER DE BU BAHIMDAN USTADDAN KONUSHYORUZ VE DIER BUTUN ALIMLERI SEVYORUZ VE HIZMETLERINI TAKDIR EDIYORUZ.BILMEM NE KADAR KONUYA AYDINLIK KETIRDIM.KUSURLAR BENDE GUZELLIKLER ISE OKUDUUM RISALEYI NUR ESERLERINDENDIR.SALIH,AZERBAYCAN

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Evet ..
Evvela sözlerinizde zıtlık olmakla beraber ; cok enteresandırki bize cevap hakkı doğmadan cevap en keskin yerden bize madden uzak olan manen andan yakın bir kardeşimizden geld..

Saniyen bizler Ustad Bediüzzamanı belki şahsı olarak değil onun Allaha ve gönderdiklerine olan nisbeti itibari ile severiz ve meşrep itibari ile onu ustad belleriz ki azeri kardeşimizde muavık delillerle isbat eylemiş..

Salisen sadece Ustad Bediüzzamandan bahsettiğimiz diğer alimlerden söz etmediğimiz husu ise bize bir iftiradır.Cünkü Risale-i Nurlar Ve Ustad Bediüzzaman tahlil edilse görülecekki İslam tarihindeki alimlerden evliyalardan nebilerden ve resullerden diğer kaynakların özü olduğu anlasılacakdır..

Daha geniş acıklama için şu adresi ziyaret edebilirsiniz... http://www.saidnur.org/forum/index.php?topic=104.0

zahid

Member
birincisi ben iftira kimseye atmam ..ikincisi nurcuların içinde çok bulundum sohbetlere de katıldım.Said nursi'den başka bir alim veya evliyanın adını ağızlarından duyduğumu hatırlamıyorum..Üçüncüsü bu konuşmalarımdan sanıyorsunuz ben üstadı sevmiyorum tam tersi ben burda üstadı destekliyorum..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Yukarıda gereken acıklamayı yapdık .. Bizler en basta Risale-i Nuru ölcü alıyoruz ve Risale-i Nurda yukarıda da sölediğimiz gibi sizin söledikleriniz yokdur... Eğer sözlerimizi okumus olsaydınız ve anlamıs olsaydınız destek ile sorunuzun farkı ortaya cıkacakdır.. İslamiyet buyuk bir fabrika gibidir her fabrikada olduğu gibi bu amnevi fabrikada da işler bölümlere ayrılmısdır bizler bu fabrikada Ustad Bediüzzamanın emri altında calısıyoruz ... diğer yazılarımızıda okursanız akla ve islama zıt olan bir hareket yokdur.. Hatta bilakis memnun olmanız gerek tenkide değil belki tebrik etmelisiniz...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
zahid ' Alıntı:
tebrik ederim..olayın yönünü iyi saptırıyorsun..

Saptırılan nedir ? İddia ettiğiniz mevzunun risale-i nurda olmayışımı ? ki eğer evet diyorsanız bir kere daha iftira ediyorsunuzdur... Eğer hayır diyorsanız saptırıyorsunuz diyerek iftira ediyorsunuz?

Ben Ustadım gibi derim "...dar kafalılar dar düşünceliler..."