tren bileti

hknco

Well-known member
Baba senin için bir bilet tren bileti aldım ..

[size=11pt]Gün batmaya yaklaşmış ... havada bir hayli soğumuştu elinde bir saka kafesi ile önce küçük bir kız çocuğu girdi souk yüzlü mermerlerle örülü tren garına babası cebinden bir bilet çıkardı küçük kız hala olayı anlayamamıştı taki babası ile çaycı arasında geçen konuşmaya kadar
çaycı- Selamunaleykum
baba- Aleykumselam
çaycı- yolculuk mu var nereye ?
baba- ben gitmiyorum babamı yolluyorum..
çaycı- nereye ?memlekte mi ?
baba- hayır ilerdeki ilçede bir yaşlılar evi var babamı oraya yollayacağım ...
çaycı - orda ne yapar bu admacağız yazık değilmi ??
baba - sana ne be adam ! orası rahat herşey var orda ...
konuşmalar böyle süre gidip dursun bu sessizliği bölen tren çığlıklarının arasında küçük kız dedesi ile konuşuyor
-hemen gel dedecim yoksa biz çok üzülürüz diyor ... dedesi ise peki torunum diyor ...bir taraftan da yıllarca geriye gidiyor ....

Kız konuşmaları duyunca her şey donmuştu ... demek dedesinin gideceği yer iyi bir yer olmasa gerekti ... babası dedesini zoraki yolluyordu bunuda anlamıştı ...tren çığlıkları arasında gişeye girdi
-bir bilet alabilirmiyim ?
bunu gören baba
-kızım sen gitmiyorsun ki sen neden bilet alıyorsun
-[bgcolor=#c4c4c4]babacım bu bilet benim için değil senin için ...sen yaşlandığında bir de bilet almaya gelmeyim şimdiden alayım biletini ....[/bgcolor]
baba duyacqağını duymuştu ... tavan başına çökmüş tüm hayalleri bir anda solmuş yanlışını anlamış ..
[size=12pt]-kızım tamam almana gerek yok diyerek dede torun baba eve dönmüşlerdi
[/b] [/size]

“Bütün insanlar hata yapar, hata yapanların en hayırlısı ise hatasından dönendir.