EY SÖZÜMÜ İŞİTEN DOSTUM

Eyvàh!

Well-known member
Söz, yürekten çiktigi zaman ancak yürege gider. Sen de sözlerini yürekten söyle. Sana söyleneni iyi dinle. Yürekten geleni al, keder vereni birak. Güzele çagirani al, bos olani birak. Rûhunun istedigini al, istemedigini birak..

Hayat önemlidir. Neselen ve gül. Hüzünlen ve agla. Ne yaparsan yap, ama Allah rizasi için olsun yaptigin. Gördügün görecegin Allah rizasi için olsun...

Sana rahmet veren Rahmandir. Merhamet veren, sevk veren, ümit veren, sevinç veren, hüzün veren. Sana yoldas olan Rahmandir. iyi bil ki, hiçbir yerde bir basina degildin. Bundan sonra da olmayacaksin. Her zaman yaninda olan Rahmandir.

Asla üç sey olma. Ümitsiz olma.Sükürsüz olma. Sabirsiz olma. Mevlâyi bilen ümidi bilmeli. Onu bilen sükretmeli. Ona inananin sabirli olmali her ameli.

O seni terk etsin, pesinden kos git. O yüz vermesin, sen ona yalvar. Sana, bilmen gereken ve ögrenebilecegin en degerli seyi haber vereyim mi? Sahip olabilecegin en kiymetli sey, imanindir. Allaha inan, mutlu ol. Ona dayan, güçlü ol.

Kimsen yok mu? Sözünü dinleyen, acini paylasan, sevgine sevgisini katacak, kimsen yok mu? Sen ister su var de, ister bu, istersen yok iste, kimsem yok de; hakiki bir dostun kesinlikle var. Sözünü dinleyen, acini paylasan, sevgine sevgisini katan ebedî dostunu, Rabbini unutma!

Ey Sözümü isiten Dostum;

Sözlerim bitti. isigim söndü. Kandilim tükendi. Sen bana kulak ver de, sözleri bitmeyene, isigi sönmeyene, kandili tükenmeyene kulak ver. O'nu sev. Ona kendini sevdir. Onun sevdikleriyle doldur yüregini...