DİNLE, BAK, GÖR VE ÖĞÜDÜNÜ AL!!!!

Eyvàh!

Well-known member
Gaflet Perest Nefsim dünyaya daldın benide sürekledin. Bataklıklarda dolaştın bundan zevk aldın benim batmamı iştahla seyrettin. Elimi uzattım geri çektin dedim ki; hani benim en iyi dostumdun bak zor durumdayım yardım et. Dedin ki; aklın vardı niçin kullanmadın. Kainatda hakikat fersah fersah nur kokarken sen bana uydun. Ben değil miyim ki ALLAH c.c.a itiraz eden Sen sensin Ben benim diyen (HAŞA ve KELLA). Bunu bilipde bana nasıl uydun.

Ey gaflet perest nefsim bu gördüğüm Rüya idi. Sakın sevinme zira Nur yüzlü Peygamberimizin (s.a.v) varisleri ve O'nun yolunun rehberi olan Şeyhlerimin öğütleri hep kulağımda Elhamdülillah. Bak gör dinle sende öğüdünü al...

Abdülkadir-i Geylani (k.s.a) diyor ki:

Yazık sana! Cehennemlik işleri yaparken cenneti umuyorsun. Geçici şeylerle avunuyor onları seviyor ve senin sanıyorsun. Ama yakında elinden alacaklar.
Yaratan hayatı sana emanet olarak verdi, O'nun rızası yolunda yaşamanı emretti. Sen ise kendi isteğin, heveslerinin peşinde hayatını tükettin. Sana verilen zenginlik, makam, sıhhat birer emanettir. Bütün bunları YARATICININ rızasına uygun yolda kullan.

Ey evlad, ana rahminde seni kim besledi. O halde iken ne kadar acizdin, bu hale seni getiren kim? Sen ise kendi varlığına ve halka dayanmaktasın, parana, mevkine, bilgine güveniyorsun. Güvendiklerin bugün var yarın yok olabilirler. Yüce ALLAH tan (C.C) başka her kime güveniyor veya kimden korkuyorsan o senin ilahındır. Yakında bütün güvendiklerin yok olur kullarla aran açılır, sana karşı kalpleri katılaşır, kapıları yüzüne vururlar seni kapı kapı dolaştırırlar. Çağırsan yardımına koşan olmaz.
Bütün bunlara sebeb Hak tan başkasına güvenmiş olman, O'nun nimetlerini başkalarından bilmiş olmandır.

Davud-i Tai Hz.leri diyor ki:

Ölülerimiz bizi bekliyor ve ecelin acelsi var. Dünyaya düşkün olanlar Ahireti hatırlayamazlar. Şu dünyada sadece gece İbadet edenlere imrendim.

Son sözü İbrahim Hakkı Erzurum-i (k.s.) söyledi:

Dünya, aşıklarına minnet yeridir. Lezzetlerine aldanmayanlara, nimet yeridir. İbadet edenlere kazanç yeridir, ibret alanlara hikmet yeridir. O'nu tanıyanlara Selamet yeridir, ana rahmine nisbetle, Cennet gibidir. AHİRETE NİSBETLE ÇÖPLÜK GİBİDİR...