Ahirete Mercedes’le...

Eyvàh!

Well-known member
Ahirete Mercedes’le... Bekir Coşkun

BEN hiç gasilhane (ölü yıkanan yer) açan Başbakan görmemiştim.

Hadi otomobil fabrikası açılışında Başbakan bir otomobile biner, spor salonu açılışında topa bir vuruş yapar, tünel açılışında önce kendisi geçer...

Gasilhane’de nasıl açılış oldu bilemiyorum.

Pekiii, açarken ne dedi?..

"Güle güle kullanın" dese... Ya da "Bereketli olsun" dese... Belki de şöyle bir başlama cümlesi:

"Değerli basın mensupları ve saygıdeğer ölüler..."

*

Böyle olmadıysa bile, medyaya göre Başbakan gasilhane açarken yaptığı konuşmada "Ben artık ölümü nereye götüreceğim diye düşünmeyeceksin..." diyerek önemli bir müjde verdi.

Çünkü vatandaş ölüsünü alıp çarşıya gitmeyi düşünüyordu(!)

Ya da böyle hatırlatmasaydı, bakacaktınız ki vatandaş ölüsünü almış sinemada oturuyor(!)

*

Başbakan, İstanbul’da cenaze arabalarını kendisinin değiştirip tümünü Mercedes yaptığını da gururla hatırlattı.

Sağolsun...

Bir de anısını anlattı gasilhane töreninde:

Bir cenaze töreninde adamın birisi yaklaşıp, "Bu ölü amcamın oğludur. Sağlığında hiç Mercedes’e binmemişti. Sizin sayenizde Mercedes’e bindi" demiş.

(Ne yalakalar var.)

Elbette Başbakan mutlu olmuştur.

Köylüler yoksulluktan traktörlerini satsalar da, hiç olmazsa ölüleri Mercedes’e bindirmekten...

Tabii ki Mercedes’le öbür dünyaya gitmek, gasilhane açılışı, halkımızı coşturmuştur. Partililerin "yaşa", "nurol", "varol" sesleri çınlatmıştır ortalığı, duyar gibiyim.

Demek ki halkımız, bu iktidar sayesinde er geç Mercedes’e bineceğini görüyor ve mutlanıyor.

Böyle halka, böyle Başbakan...

*

İşler yolunda dostlar, işler yolunda.

Bu ülkede artık her dört kişiden üçü (Türk-İş’in 2006 sonu araştırmasına göre) yoksulluk sınırının altındadır. İşi tıkırında olan büyük sermayenin "istikrar bozulmasın" yaygarası tüm gerçekleri örtse de bu böyledir.

Başbakan’ın açtığı gasilhaneden kalkacak Mercedes yolculuğu kalıyor geriye.