rabbimin rahmeti

Eyvàh!

Well-known member

Hayatini gunahlarla doldurmus adamin biri yagmurlu ve camurlu bir gunde ayagi kayip yere duser. Duserken ustu kirlenmesin diye elleriyle yere tutunur ve ayaga kalkar. Bunun uzerine sag eli cok kirlenmistir. Ama bu bedevi ve gorgusuz insan, elini su ile yikayacagina bir yere silmeyi tercih eder. Silecek bir yer bulamadigindan oturu o an yolda oynayan bir cocugun kafasini oksayarak elini temizler ve oradan ayrilir. Bu hareketi cok yanlis olup, cocugun bundan haberi bile olmamistir.

Ve bu adam kisa bir zaman sonra gunahlarina tovbe bile etme firsatini yakalayamadan vefat eder. Gidecegi yer melekler tarafindan gosterilecegi vakit cok korkar cunku hayati gunahlarla doludur. Cehennemi beklerken melekler ona cennet bahcelerinden bir bahce gosterir.Adam cok sasirir ve bu kadar gunahi oldugu halde nasil olur da Allah kendisine cenneti nasip eder? Melekler ise durumu Allah'a bildirirler. Zaten tum olanlari, daha olmadan once bilen Allah c.c. meleklerine soyle nida eder:

O kuluma soyleyin, bir gun eli camurlandiginda, o elini silmek icin bir cocugun basini oksamisti. Yaptigi yanlis birsey de olsa o cocuk yetim idi. Kimse basini oksamamisti. O kulum kotu niyetle de olsa o yetimin basini oksamasi o yetimi o kadar cok sevindirdi ki; ben de o guzel yetim kulumun yuzusuyu hurmetine o gunahkar kulumu da affettim

Rabbim bizlerede sonsuz Rahmet ve Merhametiyle muamele etsin inş.
Ve bizleri affetsin
Selam ve dua ile...