AT IN GÜNAHI

Eyvàh!

Well-known member
Kadinin birisine arkadaslari , "Senin " demisler " Kocana karsi bir ayri bagliligin,hürmetin var.Söz agzindan ciksin yeter.Bir dedigini iki etmiyorsun.Haline hem sasiyor ,hem imreniyoruz."

"Bakin ,anlatayim " demis kadin....
"Evlendigimizde beni gelin getirirken bir ata kendisi ,bir ata ben bindim.Önde o ,aarkada ben ,evimize dogru gelirken,benim bindigim at bir defa tökezledi.Arkasina döndü ve ata : "BIR ! " dedi.Biraz daha gittik,at yine tökezledi.Döndü,ata : "IKI !" dedi . Bir müddet daha gittik.At bir daha tökezledi.Geriye döndü ,atin yanina geldi ve ata " ÜC ! " dedikten sonra tabancasini cikarip kafasina bir kursun sikti,ati öldürdü.

Ben bu hadise karsisinda buyuk bir saskinliga düstüm. " Ne günahivardi dedim,zavalli atin ? " Geriye döndü ve bana " BIR ! " dedi .O günden sonra "BIR ! " dedigini " IKI ! " etmedim.

* * * * *

Insanlar ölümü unutmasalar,gafil , zalim ve cahil olmasalar , Allah`in icraatindaki hayri ve kendilerine olan merhameti görseler,itaatsizlik düsüncesinden bile Onun merhametine siginacak,ellerinden geldigince Onun emirlrine riayet edeceklerdir.

Hayat ve hayatin hesabi saka degildir." Cennet ucuz ,cehennem lüzümsuz " degildir.Ates,dayanilacak sey degildir.Insanin Onun engin rahmetinden baska siginagi yoktur.Ve asil "BIR !" dedigi "IKI !" edilmyecek O´dur.
vesselam