cifir ve ebced hesabı

golkentli27

Yeni Üye
selamun aleykum, çok kıymetli nur sitemiz sizden bana yardımcı olmanızı öncelikle rica ediyorum. hayırlı bir izdivaç için niyetlendim ve karar aşamasına geldiğimizde eş adayı bayan kardeşimiz bir hocaya danışıp annemin ve benim adımı verip cifir yada ebced hesabı ile benimle evliliğin uygun olup olmadığını sormuş, hocada benim huyumu suyumu bilmez imanım konusunda zerre kadar bilgi sahibi değil ve yaptığı cifir ve ebced hasabında benimle evliliğin uygun olmadığını bayan kardeşimize söylüyor ve bayan kardeşimizde hoca böyle dediği için seninle evlenemem diyor. ALLAH rızası için bunun ilahi hükmü varmıdır? yada bu hesabı bilenler ALLAH tarafından gaybı bilmekle mi mükafatlandırılmışlardır. ALLAH rızası için çok acil cevap yazın selam ve dua ile....

kýrýmlý

Well-known member
Bu tip şeylere tevessül eden biriyle evlenmemeniz isabetli olur.Allah tan başka kimse gaybı bilemez kimseye böyle bir kabiliyet verilmemiştir.Evlenmekten vazgeçtikleri için bence sevinin, sizin için hayırlı olur inşallah.

golkentli27

Yeni Üye
dayanak ve delil yok diyorsunuz ALLAH razı olsun. Bende ALLAH'tan başka gaybı bilen yoktur ve kimseye böyle bir özellik verilmemiş diyorum... daha başka bilgi birikiminiz varsa istişare yaparsanız sevinirim inş..

Ben ilk defa böyle yöntemler duyuyorumm doğrusu o bayan kardeşimiz peygamberimizin sünneti doğrultusunda bir istihare yapsaydı anlardım da
Herşeyde vardır bir hayır zaten o kişi sizin kaderiniz olsaydı hiçbirşey önüne geçemezdii
Rabbim hakkınızda hayırlı bir eş nasip etsin
selam ve dua ile ...

golkentli27

Yeni Üye
bende biraz araştırdımrialeyi nur külliyatından sıkkey-i tasdik-i gayb'da da söz ediyor ama en sonda da GAYBI BİLEN ALLAH'tır diyor. eee madem GAYBI BİLEN ALLAH'tır neden sıkkey-i tasdik de geçiyor anlamıyorum kafam karıştı offffff offffff :(:( ALLAH rızası için yardım edin... istişare istişare...... ustad'ım niye demiş acep?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
bende biraz araştırdımrialeyi nur külliyatından sıkkey-i tasdik-i gayb'da da söz ediyor ama en sonda da GAYBI BİLEN ALLAH'tır diyor. eee madem GAYBI BİLEN ALLAH'tır neden sıkkey-i tasdik de geçiyor anlamıyorum kafam karıştı offffff offffff :(:( ALLAH rızası için yardım edin... istişare istişare...... ustad'ım niye demiş acep?

Evlilik konusunda yapılan cifir ve ebced hesabı farklı Sikke-i Tasdikdeki farklı bir mesele. Hem cifir ve ebced hesabı üstün körü bilindiği gibi sadece matematiksel rakamlardan ibaret değildir. Her adam bu hesabı yapamaz, yaptığında isabet edecek diye de bir kaide yoktur. Bu meseleye çok takılmayınız..

bende biraz araştırdımrialeyi nur külliyatından sıkkey-i tasdik-i gayb'da da söz ediyor ama en sonda da GAYBI BİLEN ALLAH'tır diyor. eee madem GAYBI BİLEN ALLAH'tır neden sıkkey-i tasdik de geçiyor anlamıyorum kafam karıştı offffff offffff :(:( ALLAH rızası için yardım edin... istişare istişare...... ustad'ım niye demiş acep?[/QUOTE
Merhaba bu olay benim de basima geldi siz bu konuda arastirma yaptiniz mi yada buna benzer baska orneklere sahit oldunuz mu bunlar cok zor konular degil mi ben isin icinden cikamadim.