Belki herkesin işlediği ama hiç kimsenin bilmediği günah?

Eyvàh!

Well-known member
bir zamanlar ı çok seven için canını vermekten korkmayan bir sahabe varmış öyle bir sahabe ki a ve ın peygamberine aşıktı.kardeşlerim bu mübarek sahabe ki ahergün ibadetlerini çokça ve her zaman huşu içinde yapıyordu.Bir gün herkes gibi bu fani dünyadan göçüp gitti.Melekler tarafından karşılandı sen a neyinle geldin için ne yaptın denilince.ben aciz bir kulum bize muhtaç değil biz a muhtacız.Melek yine sordu sen için ne yaptın? .Benim a verecek bir şeyim yok ki dedi.Melek yine sordu için neyaptın?sahabe dediki: a verecek bir şeyim yok ama a şirk koşmadım dedi.Melek:demek a şirk koşmadın peki hatırlıyor musun bir gün yataktaydın hastaydın.Arkadaşlar geçmiş olsuna gelip hastalığının sebebini sordular sende dedinki sabah süt içmiştim heralde süt bozuktu ondan hastalandım DEYİNCE aŞİRK KOŞTUN DEDİ.!!!her hastalık bela tandır dermanıda tandır.boyle dusunmezsek ın huzurunda ne yaparız sonra!!! im günahlara sebebiyet veren kotu islerden bizleri uzak tut...günahlarımızı bağışla. Bizi huzuruna almadan önce bizi günahlarımızdan arındır amiiiiiiiiiiin