SALAVAT KAMPANYASI

hknco

Well-known member
http://salavat.ravda.net/kampanya/index.php

[/b][/i]

Abiler kardeşler hepimiz biliriz değil mi salavat getirmenin önemini ama ne kadar salavat getiririz .... hiç düşündük mü acaba günde kaç defa yaparız bunu ya bu rakam milyarlarca olsa ne kadar muhteşem olur değil mi ... İnşallah sizlerinde desteği ile daha da çok salavatlar olacak hem bu konuyu Üstadım açıkıyor : '' Eğer desen: Mâdem o Habibullahtır. Bu kadar salavat ve duâya ne ihtiyacı var?
'' Elcevap: O Zât (A.S.M.) umum ümmetinin saadetiyle alâkadar ve bütün efrad-ı ümmetinin her nevi saadetleriyle hissedardır ve her nevi musibetleriyle endişedardır. İşte kendi hakkında meratib-i saadet ve kemalât hadsiz olmakla beraber; hadsiz efrad-ı ümmetinin, hadsiz bir zamanda, hadsiz enva'-ı saadetlerini hararetle arzu eden ve hadsiz enva'-ı şekavetlerinden müteessir olan bir zât, elbette hadsiz salavat ve duâ ve rahmete lâyıktır ve muhtaçtır. yirmi dördüncü mektuptada açıklanan bu durum gözler önündedir ağabeylerim ben daha fazla açıklama ihtiyacı duymuyorum okumak isteyenler 24 . mektubu okusunlar sadece benim ricam ne olur o bizim için o kadar sıkıntı çekti ...hem hep dua etti ... hem bize beddua etmedi ... hangimiz iddia edebilir ki biz bir taiflinin soyundan gelmiyoruz ... ah taif ... deyip iç çekerken neden birde salavat getirmiyoruz .. bizler o kadar mı büyüdük ... şu adrese tıklayıp burdan daha geniş bilgi alabilirsiniz resme değil hee :) yazıya
http://salavat.ravda.net/kampanya/index.phpAllah cc ebeden sizlerden razı olsun ..

Keşke birşeyler yapmak elimden gelse idi :(

Nevzatt

Well-known member
Efendiler Efendisi’ne salât u selâm okumakla, ahd-ü peymanımızı yenilemiş, ümmeti arasına bizi de dahil etmesi isteği ile kendisine müracaat etmiş oluyoruz. “Seni andık, Seni düşündük; Allah Teala’ya Senin kadrini yüceltmesi için dua ve dilekte bulunduk” demiş ve “Dâhilek ya Rasulallah / Bizi de nurlu halkana al ey Allah’ın Rasulü!..” talebimizi tekrar ederek onun engin şefkat ve şefaatine sığınmış oluyoruz.
ecmain

hknco

Well-known member
HayaLeT ' Alıntı:
Aleyhüsselatü Vesselam Efendimiz buyurdular ki:

"Bir gün bana Cenab-ı Hakk'ın dört büyük meleği geldi. Bunlar Cebrail, Mikail, israfil ve Azrail aleyhisselam idiler.
Cebrail Aleyhisselam bana dedi ki: Ya Resulullah ! Senin ümmetinden bir kimse size günde on defa selavat ederse yarın kıyamet gününde ben onun elinden tutar, sıratı kuşlar gibi geçiririm.

Mikail aleyhisselam'da dedi ki: Ben o kula senin kevser havuzundan kana kana içiririm.

İsrafil aleyhisselam dedi ki: Ya Resullullah o kulun affı için başımı secdeye koyarım Allahu Teala onu affetmedikce başımı secdeden kaldırmam.

Azrail aleyhisselam da: Ya Nebiyallah sana günde on dafa selavat edenin ruhunu Peygamberler gibi kabzederim. dediler "

Bunun üzerine Nebiler Nebisi Efendimiz :"Bu ne büyük Lütuf Ya Rabbi, Bu ne büyük ihsan Allah'ım buyurdu..

Bakınız yine bize geri dönüyor zaten ah o gözü yaşlı göz bebeğimiz Peygamberimiz Muhammed sav hep bizler için ümmeti Muhammed için hep orda bile ötelerde bile herkes nefsi derken ümmeti diyecek :'( biz burda Onu anmayacakmıyız ah yazık bize ....

Sakird ' Alıntı:
Mesail-i Müteferrika (Barla Lahikas)

Sual:Salavatin bu kadar kesretle hikmeti ve salâtla beraber selâmi zikretmenin sirri nedir?

Elcevab: Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm'a salavat getirmek, tek basiyla bir tarîk-i hakikattir. Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm nihayet derecede rahmete mazhar oldugu halde, nihayetsiz salavata ihtiyaç göstermistir. Çünki Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm bütün ümmetin dertleriyle alâkadar ve saadetleriyle nasibedardir. Nihayetsiz istikbalde ebed-ül âbâdda nihayetsiz ahvale maruz ümmetin bütün saadetleriyle alâkadarliginin ihtiyacindandir ki, nihayetsiz salavata ihtiyaç göstermistir. Hem Resul-i Ekrem hem abd, hem resul oldugundan ubudiyet cihetiyle salât ister, risalet cihetiyle selâm ister ki; ubudiyet halktan Hakk'a gider, mahbubiyet ve rahmete mazhar olur.

Amenna ve sadakna