''Ya Olmazsa'' deme

davaislam

New member
Duamı ediyorum hem de sıklaştırıyorum.Duamın sonucunu ya alamazsam?ALLAH'a mı yoksa duama mı güvenmiyorum?Olması istediğim şey inş gerçekleşir.Şu an hiç bir ışık yok.Duam anlaşılmadı mı?Duama olan güvenim gidiyor.ALLAH'a güvenim var ancak duam giderse imanım da azalır.ALLAH'ın bana verdiği değer kaybolur.ALLAH'ım korkuyorum ''Ya duam olmazsa'' diye..RABBİM duamı kabul eyle.Bu derde çok tutuldum.Korkuyorum ya istediğim gerçekleşmezse.Yoksa,yoksa,yoksa...ALLAH'a mı güvenmiyorum?

...........

ALLAH'a çok şükür duam oldu.Acaba o zamanlar neden düşündüm olmazlığı?şeytan beni aldattı az kalsın isyankar olacaktım.ALLAH'a hamd olsun ki korundum.

Ey kardeşim yukarıdaki gibi duanın kabulünü istersin ışığı farkedemezsin,duana olan inancın azalır sonra -ALLAH muhafaza- isyankar olabilirsin.şeytan seni aldatır ki RABBİNE isyan et şeytanı sevindir.Duanın sonucunu görmeden kesin konuşma.İnş olur de.Duanda isteksizlik yapma.Hz Yakup belki kaç sene Hz Yusuf'u diledi.Niyetine kavuştu da.

Tevekkül edenler sadece ALLAH'a tevekkül etsinler.İnsanlar istediğini verecek olsalar lakin RAHMAN dilemese o isteğine kavuşacak değilsin.İnsanlar reddetse RAHMAN isteğini kabul etse insanlık buna karşı gelecek değil.O halde ALLAH'a her zaman güven duanda şüpheye düşüp tasalanma.

ALLAH'a hiç bir şey ağır gelmez.