Ölüm Var!

davaislam

New member
İnsanların omuzundayım beni taşıyorlar güzel bir şey mi yaptım acaba?Nereye doğru gidiyoruz?Bu en yakın arkadaşım değil mi?Neden çok üzgün?Gözlerde ıslak neden var?Beni indiriyorlar.Şimdi üzerime toprak atıyorlar,durun atmayın n'apıyorsunuz desem çare mi?Başımı kaldırayım.Hayıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııırrrrrrrrrrrrrrrrr.Ölmüşüm daha hazır değildim.Daha yapmam gereken işlerim vardı.Yaşım henüz genç,yaşlılıkta namaz kılmayı düşünüyordum.Oruçları da tam tutmadım.Ahiret işimi yaşlılıkta yaparım diyordum.Bu da ne?Bunlar kim?İki melek.Hayııııııııııııııııııııııırrrrrrrrrrrrrrrr.Olamaz hiç burayı düşünmedim.Ölüm yaşlılıkta gelir sanırdım.Şimdi ne yapacağım?Hep dünya hep dünya...Şimdi nasıl cvp vereceğim?Hep fani hep fani...Düşünmemiştim hiç ebediyeti.Bir hak daha bir hak daha bir hak daha...Lütfen lütfen lütfen....Şimdi ne yapacağım?Kabir hayatı başladı benim için,sonsuzluk başladı benim için geriye dönüş yok.Hiç hazır değildim ki?

Kardeşlerim yukarıda size sadece ölümü unutanların kabirdeki halini aktarmak istedim.Ben diye söz ettim ki okurken nefsimiz de öğrensin.Ölüm var!

ALLAH'ım bize hem dünyada hem kabirde hem de ahirette merhamet eyle.(Amin)