Avustralya bankasından kediye kredi kartı

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Avustralya'da bir banka, bankaların güvenlik sisteminin güvenilirliğini test etmek isteyen bir kişinin kedisi için yaptığı kredi kartı başvurusunu kabul ederek kediye kredi kartı gönderdi.

Yerel basın, Katherine Campbell'in, kedisi Messiah adına Queensland Bankası'na ek kart başvurusu yaptığını, bankanın kedisinin adına kredi kartı göndermesi ve ek kart gönderildiğine ilişkin kendisine haber verilmesi üzerine şaşkınlığa uğradığını yazdı. Katherine Campbell, "Buna inanamıyorum. İnsanlar bunun mümkün olduğunu bilmeli, bankalar güvenliği artırmalı." dedi. Banka sözcüsü ise bankanın hata yaptığını ve olmaması gereken bu olaydan ötürü özür dilediğini belirtti. Kedinin kartı iptal edildi.

Sydney, aa
05/01/2007​

Aslında konuyu yanlıs yere acdım mizah bölümünde olması gerek ;D idare edin artık :p

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Ynt: Avustralya bankasından kediye kredi kartı

HayaLeT ' Alıntı:
Messiah benim kedi :eek: orjinali mestandı haberlere yanlış aksettirilmiş :p
Lemalar :) bi daha olmasın 8) :sleepy:

Senin kedi ha :x

Bu arada senin kedi kac dil biliyordu ? eğer bilmiyorsa gönderde bizim kediye talebe olsun ;D

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

HayaLeT ' Alıntı:
nasıl istersen,emret başım gözüm üstüne ;D
yalnız bu olayda kedinin dil bilmesine gerek yok..bi mırnaw dedimi yeterli.. 8)
nitekim öle de oldu :p

Senin ked,ide amma tuhafmış ha mırnaw ne yawf :D

KaLeM

Active member

Benim kartım olsun, hayvanım olsun, o zaman bende isteyeceğim, bencede mizah a açmalıydın abi konuyu :)

adese

Member

Normal şartlar altında (nşa :) ) bir bankanın kredi kartlarından hiçbir kazancı yoktur. Görünüşte banka aslında zarar eder. Lakin bankalarca yapılan araştırmalara göre kredi kartı sahiplerinibn yaklaşık %20si kart borcunu günü geldiğinde ya uınutuyor, ya geciktiriyor ya da ödeyemiyor. Böylece normalde %1/2lik oran para faizi kredi kartlarına %5-7 yansıdığı için bankalar burdan kurtarıyor.Ve %20lik bir oran da güzel bir kâr payı..

Aynı şekilde yine nşa bir alışveriş merkezi kredi kartından harcama yapan herbir müşteriden zarar eder. Çünkü müşteri ürünü alır ama market ücreti bir ay yahut 45 gün sonra alabilir. Yani vadeli satış yapmış olur. Benzer bir araştırmada da elde edilen neticelere göre kredi kartı alışverişleri yaklaşık %35 oranında artırmakta. Onlar da bu şekilde kazanıyorlar..