Erkeğin Namusu Kadınki Kadardır

molla_zehra

Well-known member
Zamanımızda ne leyla var aşkını didik didik edecek...Ne de mecnun var işten güçten telefon numaralarını tuşlayacak...
Ferhat olsaydı şimdi inşaat mühendisi olmuş; yaptığı büyük barajlara hayran hayran bakar; altındaki son model arabayla hava atardı. Şirin'e de sıradan bir kart..."Ben iyiyim, işler çok yoğun,en kısa zamanda aramaya çalışacağım,seni çok özledim...

Şirin ise özlemek kelimesini okur okumaz,kartı bastırır yüreğine,gülen gözlerle evlilik hayalleri kurardı herhalde...
Gelen her mesajda eli ayağına dolanan kerem içine düştüğü sevda ateşiyle döktürür mısraları su faturasının arkasına. Ve anında bir mesaj atar sevdiğine; "daima yüreğimdesin" diye...
Aslı'ysa oturmuş bir cafede elleri yabancı avuçlarda, bakışları arka masadaki yakışıklının gözlerinde..."Hemen cevap vermeyin,sevgiliden gelen mesajlara ve telefonlara bakmayın hemen. Bırakın sabırsızlansın" diyor ya tüm dergiler ve kitaplar.. Aslı da bekletir aşkını...

Kapsama alanı içinde ne az sevda vardır
Sen çevrimiçi iken tüm sevgiler çevrimdışıdır...
Neden bir ilişki zavallı ağaçlara adını kazıyacağımız bir sevgili isteriz ki? Sevgi nedir? Neden herkes farklı solur aşkı?
Seviyorsan saygı duyarsın. Saygı varsa sevgi ve anlayış da vardır.Ve hiç bir şekilde aşk ihanetin yanında var olamaz.
Sadakat saygıdandır ve saygı sevgiyle elele tutuşmuştur.
Güven geçmiyorsa aşkın oturduğu sokaktan,sadakat deniz aşırı ülkelerde kadeh kaldırıyordur hovardalığa...
Bir gün anlarsan sadakatsizlik sıçramış ayakkabına; Avuçlarınn scaklığına bıraktığın o narin el koca bir yumruk olup; inerse sevdiğim dediğinin suratına; alnından öperim.
Sadakate, her anlamıyla köle olup köpekleşebilen herkesin önünde saygıyla eğilirim.

Ve Unutmamalı;
Sevgi tanımlamaya kalkmadığın ve kurcalamadığın zaman büyür.
Haykırdığında değil...
Aşka en büyük darbe sadakatsizlikten gelir.
Ve erkeğin namusu kadınınki kadardır!
-alıntı-

alanyacan

Active member
Ve Unutmamalı;
Sevgi tanımlamaya kalkmadığın ve kurcalamadığın zaman büyür.
Haykırdığında değil...
Aşka en büyük darbe sadakatsizlikten gelir.
Ve erkeğin namusu kadınınki kadardır

bu da kapak olsun anlayanlara:D:D:D

huve

Well-known member
yazarın dediği gibi bu devirde "çok sevmeyeceksin, o daha az severse kırılırsın;
ve zaten genellikle o daha az sever seni, senin onu sevdiğinden."
aşkı gerçek HAKEDENE sunmak lazım; yapabilirsek ne ala...

Tarihci

Marmara Tarih
""Sadakate, her anlamıyla köle olup köpekleşebilen herkesin önünde saygıyla eğilirim.""

köpekleşmektense, (zaten şerefli bir insanın hasleti olan) sadakat duygusunu daha derin ifade etmenin başka yolları da vardır.. bu tabir pek hoş olmamış...

insan sadece Allah ın karşısında saygıyla eğilir,, o da namaz esnasında ruku da olur,, Allah tan başka ruku edilecek merci yoktur.. bu da itikadi olarak tehlikeli bir tabir "herkesin önunde saygıyla eğilirim" ... insanlar yazdıkları nereye gidiyor şöyle yazdıktan sonra okuyup bir düşünmeli..​

ebrar172

Well-known member
haddim olmayarak..
eger bir isan için köleleşiyorsanız..ve o kişi buna müsade ediyorsa..
ne siz onu sevmişsiniz nede o sizi..
unutmayın gerçek sevgi özgür bırakmaktır..
eger sizinse özgür olduğu halde sizinle kalacaktır ..
tıpkı Rabbimin kullarına yaptığı gibi..
özgür bırakır.. fakat sadece gerçekten sevenler O'nunla olacaktır..

Tarihci

Marmara Tarih
haddim olmayarak..
eger bir isan için köleleşiyorsanız..ve o kişi buna müsade ediyorsa..
ne siz onu sevmişsiniz nede o sizi..
unutmayın gerçek sevgi özgür bırakmaktır..
eger sizinse özgür olduğu halde sizinle kalacaktır ..
tıpkı Rabbimin kullarına yaptığı gibi..
özgür bırakır.. fakat sadece gerçekten sevenler O'nunla olacaktır..

ebrar dan özgün bi yorum :)

ebrar172

Well-known member
..geldim..yahu denedim denedim olmadı yine of ne biçim şey bu resim copy lemek..bu arada özgün bir yorum diil özgür bir yorum..:rolleyes: haa unutmadan bu sevgi konusu üstünedir özgür olmak demek saygısız ve futursuz olmak demek değildir yanlış anlaşılmaya..