hafizasi zayif olan kulun yaptigi dua

Eyvàh!

Well-known member
kasabanın birinde iyi kalpli, nur yüzlü bir çiftci yasarmıs. yaz kıs demeden calısır, yetistirdiği sebzeleri her hafta pazarda satarmıs. yine bir gün, pazardan ewine dönerken cefakar atı tökezlemis, arabasının tekerlegi tasa carparak kırılmıs. tekerlegi tamir etmek içcn ugrasırken, aksam duasına gec kaldıgını fark etmis. torbasında olması gereken dua kitabını aramaya koyulmus. bulamayınca, huzursuzlugu panige dönüsmüs.

dizlerinin üzerine cöküp, affet beni Allah im! diye yalwarmıs, hafızam kötü oldugu içcn hicbir duayı ezbere bilmiyorum.

icinden, simdi ne yapsam acaba? ' diye düsünürken, derin bir nefes aldıktan sonra; ewet, buldum! 'diye bagırmıs sewincle: Allah'm, sen nasıl olsa tüm duaları biliyorsun. alfabedeki harflerin hepsini yawasca söyleyecegim, lütfen onları istedigin sekilde birlestir..

Allah c.c meleklerini cagırıp; sewdim bu duayı.Cünkü sade bir yürekten geliyor...!!!

Dua;insanın gercektende güvendigi ,kendisini nedensiz seven tek seye yalvarısını iciren soz obekleri.Insallah duasi kabul olan kullardan oluruz .

H

hadim

Misafir
ne kadar halis ya. o kapının tokmağına yönelen hangi el boş dönmüşki yeterki istemesini bil!!!kalbin ve dilin aynı şeyi söylemeli kitaptan ezberden değil içinden geldiği gibi bide iki damla göz yaşı varsa inşallah işte o zaman yaradan buyur kulum demezmi inşallah...RABBİM MUHATTAB ALDIĞI KULLARDAN ETSİN HEPİMİZİ İNŞALLAH.SA