Neden İnşallah deriz ?

tan_dogan

Member
ya bir konu arz edicem

bir işi kim yaptı diye sorduklarında ben yaptım diyorum ama ben biliyorum onun aslı söyleki o Allahu tealanın kudreti ile bana yaptırıldı yanı onun izni keremi ile mesela inşallah ben yaptım desem biraz supheci buluyorlar mesela su işi su gunu yetiştirebilirmisin diyoler yetiştiririz inşallah diyorum inşallah diyince diolar herhalde bu kıvıracak Allahın izni ile demek insanlarda bir az şüphe uyandırıyor... insan oglu herseyi kesin istiyor Allahu Teala Celle Celelhü bize hidayet versin inşallah....

yunus44

Active member
tandoğan iş yaptığın insanlara yaptığın işle kendini ispat ettikten sonra.

Merhum Ziya Paşa, şu

Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz,
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

beytiyle nesilden nesile bir düstur halinde intikal edecek olan çok büyük bir hakikatı ifade etmiştir.

istersen inşaallah demede. 3 hafta değilde 1 sene sonra gel de onlar zamanında gelirler..
ama yok
yalancı bir insan yeminde etse inanmazlar Sıkma canını.
insanımızın vicadanı kararmamışsa insanları az çok tanırlar. Üzülme.:)
Rızkı veren Allah'tır (c.c ) unutma.

tan_dogan

Member
inşallah abim kalp gözü ile görenler durumu anlarlar haklısın ama su zindanı dünyada aklını gözüne inidirenler sanki etrafımda toplanmış kalp gözünü unutmuşlar Allah inşallah bizleri iki cihanda yüzümüzü ak cıkarsın

KaLeM

Active member
Ynt: Neden İnşallah deriz ?

Onlarda bilselerdi: __ ''o Allahu tealanın kudreti ile bana yaptırıldı.'' o zaman sorun olmazdı, onlarada bildirmek lazım
inşallah vazifemizi manasıyla yapabiliriz.

tan_dogan

Member
Ynt: Neden İnşallah deriz ?

aslında onlarada söylediginde biliyorlar abi ama aslında bilmiyorlar

yada biliyorlar ama deger vermiyorlar yada cok deger veriyorlar onun için hareketsiz kalıyorlar. :)

işte bu olasılıkların tamamı bana insanların öz degerlerinin kaybolmuş olmasını hatırlatıyor . Allah u Teala bizlere sabır cümlemizede hidayet ihsan etsin inş.