Bir tavsiye..

MiraC

Member
BU FORUMDA OLAN KARDEŞLERİMİZ İLE BERABER GÖRÜŞÜP...RİSALEİ NUR OKUMA PROGRAMI YAPALIM HER KESİN OKUMASI İÇİN ... BÖYLRCR KULLİYATI BİTİRİİZ VE HERKEZ BUNDAN NASİBİNİ ALIR HEM PRATİK OLUR BİZLER İÇİN.... İNŞ HEMEN BAŞLANIR....

yunus44

Active member
biz burda kastamonuya başlayacaz 08,08,2006 da memur arkadaşlarda beraber takip edecez. ins.
isteyen 08 de bize katılabilir.
ma sizin önce bitireceğiniz kesin :)

MiraC

Member
Lemalar ' Alıntı:
Nasıl olacak anlıyamadım ?

sayfa sayfa yerine kıtap ta verilebilir...... böylece hem burdakiler istifade edecek hemde hatim gibi tamamlanacak inş.... böyle bir BAŞLIK HAZIRLAYABİLİRSİN .... RİSALEİNUR OKUMAK İSTEYENLER.... İLETİŞİME GEÇSİN ... bu konu ile ilgili bir kaç kardeşimizi görevlendirdğimiz zaman .. inş çok başarılı b ir organizasyon olacaktır diye düşünüyrum ..... hem bu şekilde risaleinuru okumalarda tembel davranılmayacaktır.... inşallah başarılı olacaktır ....

sel

New member
ben ne desemki :p[br]Gönderen: Ağustos 07, 2006, 11:56:32 _________________________________________________tamam .. dusundum ve karar verdim.. :) insanların samimiyetlerinden ve ihlasla takip edeceklerinden nasıl emin olacaksınız?

MiraC

Member
Lemalar ' Alıntı:
YAMYAM ' Alıntı:
Lemalar ' Alıntı:
Nasıl olacak anlıyamadım ?

Bu iş için bana gönderilen bir program var, bi ara benden iste, ben unuturum.. Foruma yükleyebiliriz..

Henuz erken derim...

hiç bir şey için erken değil hatt geç oldu bile .. en kısa zamanda bunu çözmemiz gerekir..... şimdiden okumaya talep var durum böyle iken bizlere düşen görev bir an nce bunu yapmamızdı ... YAMYAM abede zaten bunla ilgili bi program var inş ... durum böyle iyi giderkjen bir an önce başlamak en iyisi diye düşünüyorum .....

yunus44

Active member
bizim arkadaşlar belli tarihler arasında belirli sayfaları ayarlamışlar.
Ve herkez tek başına okuyor.ve bitiriyor. o bitiyor. Başka kitaba geçiliyor. 5-8 sayfa arası günlük.
Ama daha önce bitirenler oluyor. onu kendisi bilir.
bu şekilde
memur abiler

mektubat.
lemalar.
mesnevi
tarihce-i hayat bitti.
şimdi sıra kastamonuda.
azı gitti çoğu kaldı :)
içtima-i hayata girince böyle yavaş oluyor.
vakti olanlar kıymetini bilsin okusun. ins.

YAMYAM

Member
sel ' Alıntı:
ben ne desemki :p[br]Gönderen: Ağustos 07, 2006, 11:56:32 _________________________________________________tamam .. dusundum ve karar verdim.. :) insanların samimiyetlerinden ve ihlasla takip edeceklerinden nasıl emin olacaksınız?

"Yazmış olmak için yazmak.." diye bir yargıya varabilir miyiz acaba ?

Sessiz düşünerek ne yazmak istediğinize karar verip yazmak en mantıklıcası sanırım.

İnsanların samimiyetini burdan ölçme gibi bir teknolojimiz şu an itibariyle maalesef yok.
Peki bir de madalyonun diğer yüzünden bakalım: Yalan söyleyen insanlar bize ne kaybettirir, kendileri ne kazanır ?

sel

New member
varamayız....varamazsınız... varamazlar... çünki o amaçla yazılmıs bir mesaj değildi..buna ragmen mesajım sanıyorum ve anladığım kadarıyla mantıksız gelmiş..endise etmeyiniz inşallah artık yazmıyacağım..

tan_dogan

Member
Ynt: Bir tavsiye..

hayır işte elbette zorluk cıkacaktır hiç birşey kolay deildir kimse zorluk cekmeden bir yerlere gelemiyor ne güzel sorunlar cıkıyor cözüm yoluna gidiyoruz evet ihlası nasıl anlayacaz ben derim ki onu kişleriz secelim birde rabbime bırakalım o yolumuzu acar inş.

yunus44

Active member
Ynt: Bir tavsiye..

kaplumbağa hızı ile
bizim memurlar günde 6 sayfa ile sözler de bitecek ufak gibi gözüküyor ama bayağı yol aldık.
kaplumbağa ile tavşanı sürekli anlatırız. güzel bir misaldir.