yurdum insanı helal olsun sana yaa

Eyvàh!

Well-known member
Haram'a karşı HASSAS kaçak su kullanıcıları, HELAL SUYA formül buldular!

Kocaeli'nin Dilovası Beldesi'nde kaçak su kullandığı belirlenen abonelerin, 'boğazlarından haram geçmesin' diye sadece mutfaktaki muslukları sayaca bağladığı belirlendi.
(9 Haziran 2005 Perşembe)
Kaçak su kullandıkları belirlenen 1.500 abonenin, 'kaçak kullanılan suyun haram olmadığını düşündükleri' anlaşıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 'Yakalananların sularını kesiyoruz' dedi. ???

adese

Member
Şark'ın eşkiyaları bile dinle münasebetdar diyordu biri bir zamanlar ve şu olayı ekliyordu ilaveten:

Bizim oralarda eşkiya köye inmiş bir gün, silah zoruyla adamın malını almışlar ve namluyu köylüye doğrultup seslenmişler: "Helal_ke" (Helal et)

:)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Ynt: yurdum insanı helal olsun sana yaa

Burayı ne zaman okusam bir gülme tutuyor hadi hayırlısı :)

helal ke :)

tan_dogan

Member
Ynt: yurdum insanı helal olsun sana yaa

:) işte insanın dini sadece düşünceden var saymasının sonucları bu zihniyet deişiyor inşallah

benim bizzat yaşayarak gördüğüm ve çok sevdiğim bir ata sözü var.Cahil dostum olacağına Akıllı düşmanım olsun.cahilin yaptığı ibadetde de iyiliktede hayır yoktur

T

Tarihci19

Misafir
işte abiler islami hukmleri mantıkla sınırlandırırsak "boğazdan haram lokma geçmesin" diye düşünüp o suyu içmeyip başka işlerde kullanıp sonrada böle haram yemiyor haram içmiyoruz deriz.. "para yemek" deyiminde nasılki paranın kendisini yemeyi anlamıyoruz! "haram yemek" sözündende ille boğazımızdan gececek diye anlamamalıyız hukmleri cümlelerin gercek anlamlarıyla sınırlandırmamalıyız, o su ile arabamı da yıkasam ben yine haram yemiş oluyorum, boğazımdan gecse gecmese fark etmez...

hknco

Well-known member
öyledir tabi :)
Mesajınız minimum kelime limiti altında (En az 3 kelime).
Mesajınız minimum karakter limiti altında (En az 20 karakter).

Merih

Well-known member
hahaha gülmekten öldüm ya :) haram olmasın diye mutfak suyunu sayaçdan kullanıyorlar ;D işte türk zekasında son nokta dünyada bi örneği daha yoktur bunun