5 yeni film gösterimde

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Bu hafta sinemaseverleri beş yeni fim bekliyor.

[11.10 / 18.10.2008]
vilk_4.jpg

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Vicdan

vicdan.jpg

Yönetmen : Erden Kıral
Senaryo : Raşit Çelikezer
Yapım : 2008, Türkiye
Tür : Dram
Süre : -

Oyuncular
Tülin Özen, Murat Han, Nurgül Yeşilçay

Konu
Küçük bir kasabada yaşayıp, emeğiyle var olmaya çalışan üç kişinin arasında geçen tutkulu ve karmaşa içeren acımasız bir aşk hikâyesi. Aydanur hayatın ona sunduklarıyla da pek yetinmiyor, ‘yırtmak’ istiyor. Mahmut ise Aydanur ile karısı Songül arasında kalıyor. Ama belli ki Aydanur ağır basıyor yüreğinde. İkisinin yolu böylece bir pavyonda kesişiyor. Üçlü bir aşk üzerinden bir vicdanî hesaplaşmayı anlatıyor Vicdan.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Tropic Thunder

tropik.jpg

Yönetmen : Ben Stiller
Senaryo : Etan Cohen, Ben Stiller, Justin Theroux
Yapım : 2008, ABD
Tür : Aksiyon, Komedi
Süre : 107 dk

Oyuncular
Ben Stiller, Robert Downey Jr, Jack Black

Konu
Dale Dyle, aksiyon filmlerinde oynayan aktörlere eğitim veren dış dünyadan tamamen yalıtılmış bir kamptır. Oyuncular, bu kampta iki hafta süren bir eğitim almaktadırlar. Ne var ki, eğitimin tamamlanmasının ardından yeniden toplum arasına karışan aktörler, çeşitli problemlerle karşılaşmakta, günlük hayata adapte olmakta çeşitli sıkıntılar yaşamaktadırlar.

Savaş filminde rol alan oyuncular, hayata döndüklerinde gerçek bir savaşı andıran koşullarla karşı karşıya kalınca, Dale Dyle eğitim kampında öğrendiklerine başvurmak zorunda kalırlar. Bu durum, olayların son derece eğlenceli bir hal almasına ve ortaya bir “film içinde film” komedisi çıkmasına neden olur.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Dinle Neyden

dinleneyden.jpg

Yönetmen : Jacques Deschamps
Senaryo : İsmail Eren, Ayşe Şasa
Yapım : 2008, Türkiye
Tür : Romantik
Süre : -

Oyuncular
Alican Yücesoy, Ahu Türkpençe, Metin Hara, Emin Olcay

Konu
"Dinle Neyden", 1798 yılında Osmanlı-Fransız Savaşı''nın yaklaştığı günlerde geçiyor. İstanbul''da bir avuç insan, savaşın çıkmasını engellemek için var güçleriyle çabalamaktadır. Tüm bu çabalar sürerken iki genç saray mensubu arasında duygusal bir yakınlaşma başlar. Genç bir Mevlevi dervişi de bu yakınlaşmaya tanık olur.

Mevlevihanenin defterlerini tutmakla görevli olan genç derviş, aynı zamanda eski Osmanlı paşalarından Nuri Dede Efendi''nin hizmetinde çalışmaktadır. Nuri Dede Efendi ve onun dostu olan bazı Fransız diplomatlar, ayak sesleri iyiden iyiye yükselen Osmanlı-Fransız savaşını önlemek için tüm güçleriyle çalışmaktadırlar. Gayri resmi olarak devam eden bu çalışmalar, padişah III.Selim''in kızkardeşi Beyhan Sultan''a ait Sahilsarayı''nda devam etmektedir.

Dede Efendi görüşmeler sırasında rahatsızlanınca, saray tabibi Halil müzakereler sırasında kendisine eşlik etmeye başlar. Bir süre sonra Sahil Sarayı''na sık sık gidip gelmeye başlayan Halil ile Beyhan Sultan''ın yardımcısı Gülnihal Kalfa arasında duygusal bir yakınlaşma başlar.

Genç Mevlevi dervişi de Nuri Dede Efendi''yle birlikte Sahil Sarayı''na gidip gelmektedir. Genç derviş, Halil ile Gülnihal Kalfa arasında yaşananlara tüm ayrıntılarıyla tanık olur. Artık genç dervişin defteri, şahit olduğu bu aşk ile Hz. Mevlana''nın öğretisinden yansıyan satırların bir araya geldiği sayfalarla dolacaktır.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
The Midnight Meat Train

dehsettreni.jpg

Yönetmen : Ryuhei Kitamura
Senaryo : Clive Barker, Jeff Buhler
Tür : Gizem / Korku / Suç
Süre : 98 dk

Oyuncular
Tony Curran, Roger Bart, Vinnie Jones, Leslie Bibb, Brooke Shields, Bradley Cooper, Peter Jacobson, Barbara Eve Harris, Hawk Younkins, Dan Callahan, Jayson Sanchez, Michael Didriksson

Konu
New York’lu bir fotoğrafçı olan Leon Kaufman (Bradley Cooper), sanat galerisi sahibi olan Susan Hoff (Brooke Shields)’in etkisiyle daha dişli hale gelmektedir Bu sırada bir seri katille yolları kesişen Leon, insanlığın karanlık tarafına şahit olmaya başlayacaktır...Geceleri metrolarda seri cinayetler işleyen Mahogany (Vinnie Jones), kurbanlarını korkunç şekilde parçalara ayırır. Leon’un Mahogany’yle olan ilgisi, kız arkadaşının tüm korkularına rağmen onu metroların içine ve şeytanın ta kendisine doğru çeker; Maya da onla berbaer bu karanlığa sürüklenip gidecektir.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Aşkın Peşinde

Elegy

askinpesinde.jpg

Yönetmen : Isabel Coixet
Senaryo : Nicholas Meyer
Tür : Dram
Süre : 108 dk

Oyuncular
Ben Kingsley, Penelope Cruz, Peter Sarsgaard, Dennis Hopper

Konu
David Kepesh, macerasever kız öğrencilerin peşinde koşmasıyla tanınan karizmatik bir öğretmendir. İlişkileri ne kadar iyi olsa da, onlarla çok yakınlaşmamaya özen göstermektedir. Ta ki, Consuela Castillo karşısına çıkana kadar. Consuela, siyah saçları ve büyüleyici güzelliği ile Kepesh’in maskesini düşürecektir.

Consuela’nın varlığı Kepesh’in dengesi tamamen alt üst eder. Consuela, mükemmel bir vücuda sahip olsa da sadece bir arzu objesi değildir profesör Kepesh için. Güçlü karakteri ve duygusallığı ile de etkilemiştir profesörü. Ve bir süre sonra onun için bir takıntıya dönüşür.

Kepesh’in kıskançlık dolu aldatılma fantezileri, Consuela’nın kendisinden uzaklaşmasına sebep olur. Genç kızın gidişiyle darmadağın olan profesör, zamanın yıkıcı etkisiyle karşı karşıya kalır ve kendisini tamamen derslere verir. Eski dostlarını birer birer kaybeder.

Aradan iki yıl geçtikten sonra Consuela’nın hayatına birdenbire yeniden girmesi her şeyi bir kez daha değiştirecektir...