gece tırnak kesilırmı

mihrimah

Well-known member
önce şunu belirtelm: "Tırnak kesmek için belli bir gün ve zaman yoktur. Bu konuda söylenen bazı hadisler vardır. Fakat bu hadislerin mevzu olduğu araştırma konusunda tesbit edilmiştir. Tırnaklar büyüdüğü gün kesilir. Hangi gün olursa olsun.

Halifr Harun er Reşid, imam Ebu Yusuf'a "Gece tırnak kesmenin caiz olup olmadığını" sormuş. Ebu Yusuf: "Caizdir" demiş. Harun er Reşid, "Bunun delilini" kendisinden sormuş. Ebu Yusuf "Hayır tehir olunmaz" hadis-i şerif'i kaynak göstererek, "hayırlı işler geciktirilmez" cevabını vermiştir.

Kaynak:
Büyük Kadın ilmihali, Rauf PEHLiVAN

Selam ve dua ile..

ebrar172

Well-known member
İyi yutmuşunuz ya birde çiğnerken uyusaydınız..
Uyandığınızda saçınızda bulabilirdiniz...:D:D

başıma gelmedi hiç şükür...ama kuzenimle aynı sınıfa gidiyorduk..bir sabah geldi evin önüne neyse bende aceleyle indim...baktım başında turuncu bir bere halbuki saçı onun en kıymetlisiydi o zamanlar hee bu arada kuzenim erkek...neyse dedim hayrola ne bu kafandeki...ses yok surat zaten sirke satıyo...tabi çıktık yola...soruyorum söylemiyo bir türlü...itişme kakışma aldım kafasından bereyi aman Allah saçın ön kısmı yok...meğerse bizim akıllı kuzen gece yatakta sakız çiğniyor birde kardeşi vardı onunla muhabbet ediyorlar o arada uyuyakalıyor ve olanlar oluyor...sabahta teyzem hem sinirleniyor hemde tutup makasla kesiyor saçı tam önü ya bide feciydi...:D:D:D

tabi okula gittiğimizdeki durumu daha feciydi kuzenin çünkü hocalar sınıfta bere taktırmıyor...hesab edin artık ...:p:p