ağlayan kek

alanyacan

Active member
ağlayan kek
Resmi orjinal boyutlarında 800x600 görüntülemek için tıklayınız. 84 KB.

Malzemeler:
  • 4 yumurta
  • 3 kahve fincanı şeker
  • 3 kahve fincanı un
  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 paket kakao
  • 1 paket kabartma tozu
  • Üstüne dökmek için: 1 su bardağı şekerli süt
Krema malzemesi:
  • 1 paket krem şanti
  • 1 su bardağı süt
  • 1 paket hazır çikolata sosu (bunun içinde süt lazım ne kadar yapıcaksanız bir paketse iki buçuk bardağı, yarım paketse bir su bardağı)
Hazırlanışı;
  1. Yumurta, şeker beş dakika çırpılır. Un, kabartma tozu, kakao ve 2 yemek kaşığı süt ilave edilir tekrar çırpılır.
  2. Kek ayarında piştikten sonra üstüne bir su bardağı şekerli süt dökülür.
  3. Krem şanti, sütle çırpılır. Dolapta bekletilir. Kek soğuduktan sonra üstüne sürülür.
  4. Çikolata sosu üstündeki tarife göre hazırlanır, krem şantinin üzerine dökülür. Arzuya göre hindistan cevizi, dövülmüş fındık veya fıstıkla süslenir.
bir paket çikolatalı sos fazla geliyor isterseniz yarım paket yapın. hatta yer yer beyazlık kalabilir şanti beyaz olacak üstteki sos siyah. ondan ağlayan kek deniyor.

istigna

Member
biz bunu bi kere yaptık, bi kardesle adını verıp rencıde etmek istemiyorum...
ama kekın yerıne biz agladık.iki insan anca bu kadar kabiliyetsiz olur...
hep o şualar denen mubarek yuzunden bu keki yapamamıştık,ne kadar kamufle etsekde millet hep anlamştı...bizi kırmamamak için dogruları soylemıyorlardı ama biz saf degılız...
anlıyorduk herseyii:(:(:(

þualar

Active member
biz bunu bi kere yaptık, bi kardesle adını verıp rencıde etmek istemiyorum...
ama kekın yerıne biz agladık.iki insan anca bu kadar kabiliyetsiz olur...
hep o şualar denen mubarek yuzunden bu keki yapamamıştık,ne kadar kamufle etsekde millet hep anlamştı...bizi kırmamamak için dogruları soylemıyorlardı ama biz saf degılız...
anlıyorduk herseyii:(:(:(
Ya vallahi iftira ediyor hatırlamıyorum bile, bana bu iftirayı nasıl atar anlamıyorum:DBen size cocuklara yaptığım tavsanlı ve kelebekli yaşpastaları göstereyimde görün.Tabi görüntüler vakarda carsamba alırım:)

huve

Well-known member
ağlayan kekmiymiş bunun adı :)
son iki yıldır favori tatlılarımızdandı,
ama ismini bilmeden yapıp yemiştik hep :)
hakikaten ismi kendisiyle müsemma olmuşş

istigna

Member
Ya vallahi iftira ediyor hatırlamıyorum bile, bana bu iftirayı nasıl atar anlamıyorum:DBen size cocuklara yaptığım tavsanlı ve kelebekli yaşpastaları göstereyimde görün.Tabi görüntüler vakarda carsamba alırım:)
iftira mı?az bile söyledim ya...
kelebekli kek yada tavsanlı kek de nasıl yapıyor biliyor musunuz?
şimdi karşınıza çıkan ilk markette gidin,orda hazır kekler var.onları alın,ikiye bölün,onlara kanat şekli verin,üstüne krem şanti dökün,ve pasta süslemek için şekerler vardır,onlarıda alın süsleyin,afiyet olsun.işte böyle yapıyor..
ya şualar sen ne hamaratsın ya...şimdi ne yoruluyorsunda bunları yaparken.ee markette git gel,tabi bunlar zor işler,Allah yardım etsin

H

hazen

Misafir
Alıntı:
şualar´isimli üyeden Alıntı

şimdi karşınıza çıkan ilk markette gidin,orda hazır kekler var.onları alın,ikiye bölün,onlara kanat şekli verin,üstüne krem şanti dökün,ve pasta süslemek için şekerler vardır,onlarıda alın süsleyin,afiyet olsun.işte böyle yapıyor..
ya şualar sen ne hamaratsın ya...şimdi ne yoruluyorsunda bunları yaparken.ee markette git gel,tabi bunlar zor işler,Allah yardım etsin

ya kardeş haksızlık olmasın şualar kardeş kardeş çok hamarat bence

þualar

Active member
Allah seni iyi etsin emi,inan moralim cok bozuktu sayenda biraz düzeldi.İyiki varsın kardeşim:)

þualar

Active member
Alıntı:
şualar´isimli üyeden Alıntı

ya kardeş haksızlık olmasın şualar kardeş kardeş çok hamarat bence
Yok yok doğru söylüyor ben pek anlamam öyle pasta falan...Hazır pasta ile işimi hallederim.