Video Ekleme Nasıl Yapılır?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Değerli site sakinleri;

Her geçen gün sizlerin desteği ile gelişen sitemize sizlerin daha rahat ve daha sağlıklı kullanabilmeniz için ise ek özellikler eklemeye devam ediyoruz.

Son eklediğimiz yeni özellik ile video bölümü oluşturmuş bulunuyoruz. Bundan sonraki görsel içerikli videolarımızı bu bölümde paylaşmaya özen gösterelim.

Video nasıl ekleyeceğinizi aşağıdaki resimlere bakarak öğrenebilirsiniz.

Adım 1 :

Video Sayfasını açıyoruz. Üstte Bannerin altında Video yazısına tıklayarak.

Adım 2 : Aşağıdaki resimde görülen yere :

Video Url : yazan yere video adresini ( Dailymation, Google, Vimeo, vs.) yapıştırıyoruz.

Kategori : yazan yerden uygun kategoriyi seçiyoruz.

Yükle : Yükle butonuna tıklayarak videoyu yüklüyoruz.

capture3.jpg

Adım 3 : Aşağıda resimde görülen yerde :

Başlık :
Otomatik olarak gelmektedir. Türkçe karakterler bozuk çıktığından türkçe karakterleri düzeltiyoruz. Mesela buradaki başlıkta Güller yazısının ü harfi bozuk çıkmış yerine ü harfini yazarak okunur hale getiriyoruz.

Etiketler : Kısmı boş çıktığında videoyuyu anlatabilecek bir kaç kelime yazabiliriz. Buradaki türkçe karakterler bozuk çıktığında da düzeltebiliriz.

Açıklama : Video açıklamasıda otomatik olarak gelmektedir. Bu açıklamayıda kendimize göre düzeltebiliriz.

Auto-Create Thread? : Yanındaki kutucuğu seçer isek otomatik olarak forum içinde yeni konu olarakta açılacaktır. Kutucuk seçilmezse video eklenir ama forum içeriğinde yeni konu açılmaz dolayısıyla son mesajlar kısmında video eklediğinizde bilinmeyebilir..

Video Gönder: video gönder butonuna tıklayarak ta videoyu gönderebilirsiniz.

capture4.jpg