Hasenat Hatim Programı

faris

Well-known member
47878.png

İndirmek için tıklayınız!

Hasenat Hatim programı ile Kuran-ı Kerim'i ok ile veya büyüteç ile, üstelik istediğiniz bir hatipin sesi ile bilgisayarınızdan takip ederek okuyabilirsiniz.

Özellikle Ramazan aylarında televizyonlarda belli saatlerde çıkan Kuran-ı Kerim hatimlerini takip edenler için kullanışlı bir program. Bu program sayesinde, bilgisayarınızdan, herhangi bir saate bağlı kalmadan, her istediğinizde Kuran-ı Kerim'i kaldığınız yerden takip edebilirsiniz.

Programın Özellikleri:
Ok ve büyüteç ile takip edebilme (Abdusamed, Davut Kaya, Kabe imamları ses paketleri için).

3 hattan dilediğiniz birini seçebilme (Sefa Yayınları hattı, Timaş Yayınları hattı ve Hafız Osman hattı).

Sayfalar arasında gezinme, istediğiniz cüze, sureye tek tıklamayla gidebilme.

Mealli Hatim özelliği ile hatim esnasında Kur'an-ı Kerim'i Türkçe mealinden (Diyanet meali) takip edebilme.

İstediğiniz 7 okuyucudan birini seçerek onun sesiyle hatim takip edebilme.

Kaldığınız sayfayı ve en son okuma tarihini hatırlatma.

Ses kayıt imkanı.

Bunun gibi pek çok kullanışlı özelliğe sahip olan bu programı ücretsiz olarak inndirebilirsiniz.

Hatim Ses Paketlerinin yüklenmesi:

Hatim Ses Paketleri programın içinde yüklü değildir. Ayrıca indirmeniz ve kurmanız gerekir. Programa birden fazla hatim yükleyebilir (şu anda 7 adet mevcuttur) ve programın içinden seçerek dinleyebilirsiniz. Hatim setleri de otomatik olarak kendini yükleme ve kaldırma özelliğine sahiptir. Hatim Ses Paketlerini üretici sitesinden seçip yükleyebilirsiniz.