Anket- Huzuru nerde ararsınız..?

insanFakiri

Well-known member
Huzuru nerde ararsınız?

Kuran Meclislerinde

secdede

Yuvamda

Arkadaşlarımla

Sıcak bir dost sohbetinde

Yalnızken

Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol
duaqj9.png

Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol

selam.gif
11749.jpg

elfaz

Well-known member
Biraz politik olacak ama eğer huzursuz olduğunuz anlarda hakkaten secde vs ile tatmin olup, huzur modunu yakalamaya çalışyorsanız helal olsun, iman-ı tam'ın ciddi birer bürhanıdır bu inş..

benim için ise ruh halime göre değişiyor.tehlikeli koylarda isem dünyvi bir mecliste huzuru arayabiliyorum. Azcık hissiyatım kabarık ise sohbt-i cananda arıyorum.

Amma 2. 'ni yakalamak çok çok zor oluyor, çoğu zaman da olmuyor ..Allah affylye :)

ebrar172

Well-known member
SaYa doğru cevap vermiş. Huzur hepsinde vardır ama en önemlisi aradığımız huzuru başkalarına verebilmektir "her insan huzur verir kimi geldiğinde kimi gittiğinde" velhasıl gittiği her yere huzur götürenlerden olmak lazım yoksa başkalarına huzur vermeyen kendisine hiç veremez..

kýzýl lale

Active member
Rabbimin rızası için bir iş yaparken....Onun rızası yolundA koşturuyorum ya çalışıyorum ya işte benim en huzurlu olduğum an en mutlu olduğum an odur işte........:003:

uður1

Well-known member
risale okumaklada çok güzel bir ferahlama vede insana ayrıca huzur veren bir kitap olduğu için her zaman okumak gerekiyor bizde böyle yapmaya gayret ediyoruz....inş. hayırlısı olsun inş. herşeyin.selametle..........

Hüzün Rüzgarý

Well-known member
çok haklısın uğur kardeş ben risale-i nur'u okuduğum zaman çok mutlu ve huzurlu olurum... okumadığım zaman sinirli ve huzursız oluyorum... gıdamı almadığım için herhalde... selametle..

uður1

Well-known member
Evet hocam aynen öyle risaleinur külliyatı ruhumuzun gıdasıdır.imanla gelen gıdayı her daim almamız gerekiyorki kurtuluşa erenlerden olalım inşaallahutela...inş........selametle ve dua ile.saygılarımla.......