Boğaza kaçan parfüm,deodorant gazı?

S.a kardeşler sıkılan parfüm yada deodarant sıkınca genizi yakarsa,boğaza kaçarsa orucu bozar mı? Sorularla islamiyette aradım bulamadım...

Birde alkolsüz diye aldığım bir deodorant var önünde yüzde sıfır alkolsüz yazıyor arkasında içindekiler bölümüne baktığımda benzyl alkol yazıyor kullanılması caizmidir acaba diğer maddelerle karışıma girdiği için alkol özelliğini kaybetmiş olması hasebiylemi önünde yüzde sıfır alkolsüz denilmiştir?

ALLAH c.c şimdiden razı olsun kardeşler...

efe43

Well-known member
en güzel çözüm ağzınıza sıkmayın
ramazan münasebetiyle kullanmayıverin zaten alkolsüz olsa bile bayanların koku sürüp dışarı çıkmaları sakıncalı değilmi erkekler içinse ağıza sıkmasınlar...

ARİF

Well-known member
havadan istem dışı ağıza kaçan şeyler orucu bozmazlar
-Yenilmesi kasdedilmeyen ve kendisinden kaçınılması mümkün olmayan bir şeyin içeriye gitmesi orucu bozmaz. Onun için, ilaç olarak ağrıyan dişe konulan karanfilin tadı tükrükle boğaza kaçarsa, havada dağılan bir duman ve toz-topraktan, öğütülen veya tokmakla döğülen şeylerden kalkan toz, orucu bozmaz. Uçan bir sineğin boğaza kaçması da böyledir. Fakat dişe ilaç olarak konulan bir nesnenin mesela karanfilin yutulması orucu bozar.
hüküm yukarıdaki gibi verilmiş forumdada var zaten orucu bozan veya bozmayan şeyler.

ağıza sıkıldığınıda çocuklar duymasından sonra burda gördüm.Arif abi insanoğlu işte hazırcı araştırmadan sordum hemen burda kusura kalmayın:(

ARİF

Well-known member
ağıza sıkıldığınıda çocuklar duymasından sonra burda gördüm.Arif abi insanoğlu işte hazırcı araştırmadan sordum hemen burda kusura kalmayın:(

EST. Daha kapasamlı okumak isterseniz diye söyledim ben zaten efe kardeş te latife yapmıştır zaten sağlıcakla kalınız ...allah'a emanet olunuz.:p