Dua'larınıza İhtiyacım Var Değerli Hocalarım ve Kardeşlerim

Yorgun

Well-known member
Selamın Aleyküm Değerli Hoca'larım, Değerli Allah'ın Dostları Muhterem Kardeşlerim,

Benim sizden bir daha ricam olsa yardımcı olurmusunuz ?

Bana bir kez daha dua edermisiniz, dualarınıza ihtiyacım var, İşlerim iyi gitmediğinden dolayı oturduğum evin kiralarını dahi ödüyemiyordum kaç aydır, bugünde kötü haber geldi evi aysonuna kadar boşaltmam istendi. Gurbetteyim ve kimsem yok Rabbimden başka buralarki yağmur kıyamet nerde kalacam ne edecem bilemiyorum.

Bilmiyorum nedendir bir sürü işgörüşmeleri oluyor anlaşmalar yapılıyor ve son anda işler bozuluyor bende onlara ümit bağlayarak borcum olan insanlara söz veriyorum ve sonuç hüsran oluyor. Rabbim razı gelmedi diyerek şükrediyorum. Doğrumu yapıyorum onuda bilmiyorum.Son üç yıl her işim ters gidiyor hayırlısı olur inşallah.

Allah rızası için dua edermisiniz ? Günlerdir düşünüyorum yazsammı diye Rabbime gece gündüz dua ediyorum, Bilmiyorum benim dualarım kabul görmüyor korkusu sardı ve sizlerden yardım istemeye karar verdim. Umarım beni anlayışla karşılarsınız.

Rabbim cümlenizden razı olsun.. Rabbim sizlerin yar yar yardımcısı olsun..

Huseyni

Müdavim
Kardeş Allah cc. yardımcınız olsun. Ümitsizliğe kapılmayınız. İmtihan dünyasındayız. Bunlar da imtihanın bir parçası. Allah cc. daha çok duaya sarılmanızı istiyor ki bu musibetleri başınıza vermiş. Hem musibetlerin birçok hikmetleri vardır. Tavsiyem Yirmi Beşinci ve İkinci Lemaları okuyunuz. Mülkün Allahın olduğu bilinciyle hareket edersek kaybettiklerimiz bize korku ve ümitsizlik vermez. Elimizden geleni musibet süresince yapmaya gayret göstereceğiz ve gerisini de tevekkül edip Allaha havale edeceğiz. Allah dualarımızı ve dualarınızı kabul buyursun. Feraha kavuştursun en kısa zamanda. Amin.

Yorgun

Well-known member
Kardeş Allah cc. yardımcınız olsun. Ümitsizliğe kapılmayınız. İmtihan dünyasındayız. Bunlar da imtihanın bir parçası. Allah cc. daha çok duaya sarılmanızı istiyor ki bu musibetleri başınıza vermiş. Hem musibetlerin birçok hikmetleri vardır. Tavsiyem Yirmi Beşinci ve İkinci Lemaları okuyunuz. Mülkün Allahın olduğu bilinciyle hareket edersek kaybettiklerimiz bize korku ve ümitsizlik vermez. Elimizden geleni musibet süresince yapmaya gayret göstereceğiz ve gerisini de tevekkül edip Allaha havale edeceğiz. Allah dualarımızı ve dualarınızı kabul buyursun. Feraha kavuştursun en kısa zamanda. Amin.

Amin inşallah hocam, Rabbim cümlemizin dularını kabul buyursun.

Allah (c.c.) Razı Olsun hocam

Ukbaa

Well-known member
ve aleyküm selam kardeş. Cenab-ı Hak ayetlede bildirdiği gibi hiç bir kuluna kaldıramayacağı, taşıyamayacağı yük vermez. İmtihan dünyasında olduğumuzdan bizde musibetlerle deneniriz. Acaba Efendimiz gibi şükreden bir kul olabilecek miyiz diye. Ya da Yunus Emra misal başımıza gelen belalar karşı ''Hoştur bana sende gelen, Kahrında hoş lütfunda hoş,'' diyebilecek miyiz diye..

Muhakkak bir kapı kapanır, diğer kapı kapanır. Tek Allah bize dünyayı sevdirip, Kendisini unutturmasın. Ne zaman başımıza bir musibet gelse kendimizi Cenab-ı Hakk'a daha yakın hissediyoruz. Dua edip, yalvarıyoruz. Dualarım kabul görmüyor diye ümitsizliğe düşmeyin.Kabul edilmeyen dua yoktur. Ya daha güzel bir surette kabul edilecektir, ya zamanı gelmemiştir, ya da bu bela henüz vazifesini bitirmedi. Dua bir ibadettir. Biz ibadetimizi yaparız, netice Allah'tan beklenmeli..Rabbim yardımcınız olsun. İşlerinizi hayırlısıyla düzene koysun. Kalbinize inşirah versin..Selametle..

Yorgun

Well-known member
ve aleyküm selam kardeş. Cenab-ı Hak ayetlede bildirdiği gibi hiç bir kuluna kaldıramayacağı, taşıyamayacağı yük vermez. İmtihan dünyasında olduğumuzdan bizde musibetlerle deneniriz. Acaba Efendimiz gibi şükreden bir kul olabilecek miyiz diye. Ya da Yunus Emra misal başımıza gelen belalar karşı ''Hoştur bana sende gelen, Kahrında hoş lütfunda hoş,'' diyebilecek miyiz diye..

Muhakkak bir kapı kapanır, diğer kapı kapanır. Tek Allah bize dünyayı sevdirip, Kendisini unutturmasın. Ne zaman başımıza bir musibet gelse kendimizi Cenab-ı Hakk'a daha yakın hissediyoruz. Dua edip, yalvarıyoruz. Dualarım kabul görmüyor diye ümitsizliğe düşmeyin.Kabul edilmeyen dua yoktur. Ya daha güzel bir surette kabul edilecektir, ya zamanı gelmemiştir, ya da bu bela henüz vazifesini bitirmedi. Dua bir ibadettir. Biz ibadetimizi yaparız, netice Allah'tan beklenmeli..Rabbim yardımcınız olsun. İşlerinizi hayırlısıyla düzene koysun. Kalbinize inşirah versin..Selametle..

Amin inşallah..Allah (c.c.) razı olsun sizlerden aldığım teselliler dahi inanın içime ayrı bir huzur katıyor, evet haklısınız Rabbimden gelene razıyım ve Rabbim bana şükürler olsunki öyle sabır vermiş son altı yıldır çektiklerime isyan dahi etmedim, Bazen öyle anlar oluyorki ümitsizliğe kapılıyorum, kimsem yok Rabbimden başka,kime dost arkadaş diye güvendiysemde buradada hepsinden darbe yedim. Rabbim inşallah dualarımızı kabul buyurur.

Rabbim cümlenizden razı olsun , sabah ilk açtığım sayfa Risaleforum.net sizlerle olmak ayrı bir huzur ve teselli veriyor. Sayenizde ilmimi her geçen gün artırmaya çalışıyorum. Forumda emeği geçen ve geçmeyen tüm hocalarımızın ve muhterem değerli kardeşlerimizden Rabbim yar yar yardımcısı olsun

ziyakarababa

Well-known member
rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah....
her zorlugun arkasında mutlaka bir kolaylık var inşallah....
biraz daha sabredin inşallah sabrın meyvesini rabbim verecektir....
rabbim her türlü sıkıntıdan kurtarsın inşallah...
selam ve dua ile.

Yorgun

Well-known member
rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah....
her zorlugun arkasında mutlaka bir kolaylık var inşallah....
biraz daha sabredin inşallah sabrın meyvesini rabbim verecektir....
rabbim her türlü sıkıntıdan kurtarsın inşallah...
selam ve dua ile.

Amin.İnşallah Rabbim dualarımızı kabul buyurur.

Rabbim sizlerden razı olsun ..Rabbim cümlenizin yar yar yardımcısı olsun.

Verdiğiniz teselliler dahi yüreğime huzur veriyor, Allah (c.c.) Risaleforum olmak üzere ve tüm kardeşlerimizin gönlündeki dualarını ve isteklerini nasip eder inşallah