forumun prenseslerine Prenses pasta...

memluk

Hatim Sorumlusu
canlarımm size özel sizin gibi tatlı bembeyaz bir tarifle karşınızdayım :009: forumun narin zarif enn ennnn güzeli enn listesininin başı yani ben ve ahsen ablam için bu tarifi uygulamanızı istiyorum önce siz deneyin yiyin sonra bize sonucu anlatın olurmu :M:

busecegunler_DSCF0343.JPG

Malzemeler

1kg süt

Yarım paket margarin

8yemek kaşığı şeker

8yemek kaşığı un(tepeleme)

2tane muz

1paket vanilya

Hindistancevizi

Yapılışı

Önce margarini tencerede eritiyoruz.eritmiş olduğumuz margarinin içine unu ve şekeri

İlave edip3 dak.daha karıştırıyoruz.sonra üzerine sütü yavaş yavaş döküyoruz. Kaynayana kadar karıştırıyoruz.kaynadıktan sonra altını kapatıp mikser ile 10 dak.çırpıyoruz.hazırlamış olduğumuz prensesi kahve fincanlarını şekerli su ile içini

ıslatıp dolduruyoruz.muzları yarım parmak uzunluğunda kesip fincanın ortasına yerleşti

riyoruz..daha sonra derindondurucu dolapta 2 saat bekletiyoruz.yine aynı şekilde prensesleri fincandan çıkartırken dahi bıçağı şekerli suya batırıp fincanın kenarında

gezdiriyoruz.fincanı ters çevirip içinden çıkartıyoruz.hindistan cevizine bulayıp servis yapıyoruz.

Afiyet olsun.
smile.gif

memluk

Hatim Sorumlusu
yani sen haaa oyyy Allahda seni guldursun memluk can :g::g: kiz gozumden yas geldi vallahi :))

hem bugun ben dogumgunu cocuguyum :009: sen yapta biz yiyelim dimi ama:D

gül ablam:gül:gülmek sana yakıiıyor:g:

şimdi mesele şu ki:022: bizim gibi taze ,güzeller,çin hiç denemediğim bir tatlıyla mide zaafiyeti geçirebilir korkusu oldu, onun için bu mubarek bacılarım denesin sonra biz yerizde yaparızda...:g:

oy oy abla bugun senın doğum gunun mu . hiç te demıyosun :D:D Allah hayırlı uzun ömür versın inşaallah can ablam . :gül:

Huda:034: nasıl üye sorumlususun sen hııı :H: koskoca ahsen sultanın 18. yaş gununu reşit oluşunu nasıl unutursun
Allahtan yumuşak şefkatlı bir kalbım :K::009:varda affettim seni.:g:.

topraktoprak

Well-known member
toprağım şaşırdınmı:blink: tarif var yukarda bana teşekkür edip dua edecene:dft002: ahsen ablam için zati kutlama sayfası açıldı:031:
AH CANIM ABLAM HAKLISIN Yorum yazmadan acele çıktım,
ev ahalisi hepimiz oruçluyuz yemekle tatlıyla uğraşıyordum.
ben bu pastanın daha çok elmalısını yapıyorum oda çok güzel oluyor
Eminim buda çok güzel olur ama bana un miktarı 2 kaşık kadarcık fazla geldi:023:

mihrimah

Well-known member
Ayyyy bunu Hakan'a göstereyim hemen:p
Diyorki bana nasıl arkadaşsın adresini alsaydın internetten çiçek gönderirdik:)
O düğünümüzde taaa oralardan bize çiçek gönderdi de sen doğum gününde gönderemedin ben olsam ihraç ederdim:)

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Ayyyy bunu Hakan'a göstereyim hemen:p
Diyorki bana nasıl arkadaşsın adresini alsaydın internetten çiçek gönderirdik:)
O düğünümüzde taaa oralardan bize çiçek gönderdi de sen doğum gününde gönderemedin ben olsam ihraç ederdim:)

oyyy mubaregim ne demek lafimi olur koss cek bakim o hakan kardesimin kulagini ciss birdaha boyle konusmasin ben Allahima binlerce sukur ediyorum ki sizin gibi kardeslere sahip oldum diye:021: