sadece 1 ihlası şerif...

zeyhak_

Well-known member
islamic19wb4.gif

hayırlı bir isteğim için bir ihlası şefif istesem beni kırmaz okursunuz değil mi?
Rabbim ihlas hakkı için ihlaslı olan kullarından eylesin ve onun Razı olduğu işeri yapmayı bizlere nasip eylesin amin..Tüm kardeşlerimizin duası kabul olur hayırlısı ile inşallah...

zeyhak_

Well-known member
1 ihlas okudum. benim de çok sıkıntılarım var. rabbim tez zamanda cümlemizi feraha kavuştursun. amin.

Allah cc razı olsun mübarek kardeşim bende sana ihlası şerif okuyup hediye ettim..ben o sıkıntıların sonunda feraha kavuştum elhamdülillah sizlerin bu dualarıyla Rabbim sonunda sanada güzel bir şey hazırladığı için seni sıkıntılarla sınıyor sabret bu meşakkatler hep günahın gitmesine sevap kazanmaya vesile hemde her zorlukla kolaylık vardır...ayet de bunu diyor

zeyhak_

Well-known member
Maddî musibetleri büyük gördükçe büyür, küçük gördükçe küçülür. Meselâ, gecelerde insanın gözüne bir hayal ilişir. Ona ehemmiyet verdikçe şişer, ehemmiyet verilmezse kaybolur. Hücum eden arılara iliştikçe fazla tehâcüm göstermeleri, lâkayt kaldıkça dağılmaları gibi, maddî musibetlere de büyük nazarıyla, ehemmiyetle baktıkça büyür. Merak vasıtasıyla o musibet cesetten geçerek kalbde de kökleşir, bir mânevî musibeti dahi netice verir, ona istinad eder, devam eder.

Ne vakit o merakı, kazâya rıza ve tevekkül vasıtasıyla izale etse, bir ağacın kökü kesilmesi gibi, maddî musibet hafifleşe hafifleşe, kökü kesilmiş ağaç gibi kurur, gider. Bu hakikati ifade için bir vakit böyle demiştim:
Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül,
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil.
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil.
Eğer bulmazsan, bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil.
Cihan dolu belâ başında varken, ne bağırırsın küçük bir belâdan? Gel, tevekkül kıl.
Tevekkülle belâ yüzünde gül, tâ o da gülsün. O güldükçe küçülür, eder tebeddül.
Nasıl ki mübarezede müthiş bir hasma karşı gülmekle, adâvet musalâhaya, husûmet şakaya döner, adâvet küçülür, mahvolur, tevekkül ile musibete karşı çıkmak dahi öyledir.
Lem’alar 2. Lem’a