Rabb'inize yalvara yalvara ve için için dua edin (7/55)

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
HAMD ALEMLERİN RABBİNE SELAM ONUN RASULÜ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (SAV) İN VE ONUN YOLUNDA YÜRÜYENLERİN ÜZERİNE OLSUN

Subhane rabbiyel aliyyil-alel Vehhap
Eüzü billahi mineşşeytanerracim Bismillahirrahman errahim

Ya Erhamerrahimin Ya Erhamerrahimin Ya Erhamerrahimin Ya Hannan ,Ya Mennan ,Ya Zülcelali vel ikram .

Ya Kerimler Kerimi,Rahimler rahimi Rabbimiz ,Ey göklerin ve yerin yaratıcısı olan Rabbimiz bizi bağışla ve bize acı ve bize merhamet et.Günahlarımızı ört.Sen Allah sın en güçlü olan ve en çok veren sensin.Ey kalpleri dilediği yöne çeviren Allah`ım ! Kalbimizi dinin üzerine çevir.

Ey musîbetim ânında ümidim!
Ey yalnızlığım ânında arkadaşım!
Ey gurbetliğimde dostum!
Ey nimetlendiğim anda sahibim!
Ey kederim ânında ferahlığım!
Ey ihtiyacım ânında yardımıma çağırdığım!
Ey zor durumumda sığınağım!
Ey korkum anınında yardımcım!
Ey şaşkınlığım ânında yol göstericim!
Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin..
Senden başkaibadete layık ilah yok ki bize imdat etsin..
Eman ver bize, emân diliyoruz..
Bizi cehennemden kurtar!..

Allahım! bizi azami şekilde şükrünü yapan, seni en çok anan, öğüdüne en çok uyan ve tavsiyeni en güzel tutan kişi eyle..

Allah'a tevekkül ettim. Allahım! Zillete düşmekten, sapıklığa uğramaktan, zulmetmekten, zulme uğramaktan, câhillikten, hakkımızda cehâlete düşülmesinden sana sığınırım.

Allah'ım, kalplerimizi imân ve Kur'ân nuruyla nurlandır.
Allah'ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme.
Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz.

Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl. Bizi nefsimizin eline bırakma.
Bizi, koruyuculuğunla muhâfaza eyle.
Bize ve erkek, kadın bütün müminlere merhamet et.

Kalp katılığından,gafletten başkalarına bar olmaktan,aşağılıktan, aşağılanmaktan, miskinlikten, cehaletten ve faydasız bilgiden;ürpermeyen gönülden,doyma bilmeyen nefisten,kabul edilmeyen duadan, ansızın bastıran azabından gelip çatan gazabından Sana sığınıyoruz.

Senden her zaman yalvaran diller,haşyetle ürperen gönüller istiyoruz. Tevbelerimizi kabul buyur,bizi günahlardan arındır,dua ve isteklerimize cevaplar lutfeyle!Delil ve bürhanlarımızı hedefine yönlerdir,kalplerimi zin ufkunu aç,dilimizi doğruluğa bağla ve gönül kirlerimizi temizle!

Allahım,Senden her işimizde sebat,Kur`an yolunda kararlılık ve nimetlerine karşı da duyarlılık hissi bekliyoruz.Kapı na yonelenleri boş çevirme,itaatte bulunanlara bol bol karşılık ver,Sana başkaldıranlara da doğru yolu göster...
Muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır,sıkıntı da bulunanları lutfunla şadeyle, hasta ruhlara hususi muamelede bulun,küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster;göster de kalmasın hiçbir yanda muzlim bir nokta..
Allah `ım bizi çocuklarımızı namaz kılanlardan eyle.iki cihan saadeti nasip eyle yarabbim!Arkamızdan hayır dua okuyacak,hayır ve hasenatta örnek olacak kıyamete kadar kapanmayacak salih evlatlar bırakmak nasib eyle yarabbi!

Ya Rab !Bizler emirlerine ve yasaklarına gereğince uymayarak nefislerimize zulmettik, sen bizleri bağışla bize merhamet et.Bizi bağışlamaz bize merhamet etmezsen elbette zarara uğrayanlardan bunalımlara ve azablara düşerek kaybedenlerden oluruz.Bizi imanın zinetiyle güzelleştir.Bizi islam üzerinde yaşayan hidayet davetçileri kıl.

Ya Rabbi; Dünyanın değişik coğrafyalarında Ezilen,horlanan Müslüman Kardeşlerimize Yardım eyle.. Onlara güç ve Sebat ver..

Amin.......