Ağlayan Kek (yerken güldürüyor)

memluk

Hatim Sorumlusu
Ağlayan Kek:029:

show_image.php

Demini almış, püfür püfür, mis kokulu bir demlik çayın yanında, bu güzel lezzetin ne hoş bir ikram olacağını söylememize bilmem gerek var mı?

cay1.jpg

canlarım ben denemedim malumya kekle pek aram yok yani yemeyi seviyorumda yapmayı beceremiyorum:011::003: işte burda iş size düşüyor memluk kardeşinize bu tarifi kim yapacak hıı:022:

Bismillahirrahmanirrahim

Kek için Gereken Malzemelerimiz:
  • 4 fincan un
  • 1 fincan sıvıyağ
  • 3 fincan toz şeker
  • 1 paket kakao
  • 4 yumurta
  • 1 paket kabartma tozu
Diğer Malzemeler:
  • 5 buçuk bardak süt
  • 1 paket krem şanti
  • 1 paket hazır çikolata sosu
  • Hindistan cevizi
Yapılışı:
* Yukarıdaki kek malzemelerimizle kekimizi hazırlayıp pişiriyoruz.
* Fırından çıkardığımız pişmiş kekin muhtelif yerlerinden çatal ile deliyoruz. (kekin sütü çekebilmesi için)
* 2 bardak ılık sütü kekin hertarafına gezdirerek eşit bir şekilde döküyoruz.(kek sıcak olacak, süt ılık) Ve keki dinlendirmeye alıyoruz.Ne kadar dinlenirse o kadar iyidir.
* Daha sonra 1 paket krem şantiyi 1 bardak süt ile çırparak hazırlıyoruz ve dinlenmiş olan kekimizin üzerine bir güzel yayıyoruz.
* Yine ayrıca 1 paket hazır çikolata sosunu 2,5 bardak süt ile pişirip hazırlıyoruz ve soğuduktan sonra kremşantinin üzerini hazırlamış olduğumuz çikolatayı eşit bir şekilde kapatıyoruz.
* Son olarak hindistan cevizi ile süslüyoruz ve tekrar dinlenmesi için buzdolabına kaldırıyoruz.
Eveet, ağlayan:029: kekimiz hazır...(siz ağlamayın ağlatmayın Reha muhtar gibi konuştum demi...):027::)
En güzel günlerinizde sevdiklerinizle paylaşmanız dileği ile...
Âfiyet şifa olsun!..

Not:(Hanımlar, kekinizi, hindistan cevizi yerine ceviz veya fındık ezmesii ile de süsleyebilirsiniz)

Muvahhid1

Well-known member
ben bu tarifi verdım de deneyen olmuşmuydu onu unuttum memluk abla .. oy oy ne güzelde gözüküyo . :)
sen yapa dur memluk abla , ne kadar becerırsen artık, yeter ki yiyelim şu ağlayan kekten :D