Tesiri Yüzbin Salavata Denk Salavat-i Şerife

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedinin nûriz zâtiyyi ves sirris sârî fî sâiril esmâi ves sıfât.
"Allah'ım, Efendimiz Muhammed'e salat ve selam eyle, onu mubarek kıl ki, o mucessem bir nur ve diğer isim ve sıfatlara nüfüz eden bir sırdır!"

FAZİLETİ:Bu mubarek salavat-ı şerife yüz bin salavat gücündedir. bir defa okuyan, yüz bin salavat okumuş gibi ecre nail olur. Sıkıntıların izalesi için okunması tavsiye edilmiştir.
sabah akşam (11) kere okunmalıdır.

resûlu ekrem buyuruyorlarki:"Her hangi bir kimse bana selam verirse Allah mutlaka onu ruhuma ulaştırır ve ben de onun selamını alırım

mihrimah

Well-known member
Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ muhammedinin nûriz zâtiyyi ves sirris sârî fî sâiril esmâi ves sıfât.
"Allah'ım, Efendimiz Muhammed'e salat ve selam eyle, onu mubarek kıl ki, o mucessem bir nur ve diğer isim ve sıfatlara nüfüz eden bir sırdır!"

FAZİLETİ:Bu mubarek salavat-ı şerife yüz bin salavat gücündedir. bir defa okuyan, yüz bin salavat okumuş gibi ecre nail olur. Sıkıntıların izalesi için okunması tavsiye edilmiştir.
sabah akşam (11) kere okunmalıdır.

resûlu ekrem buyuruyorlarki:"Her hangi bir kimse bana selam verirse Allah mutlaka onu ruhuma ulaştırır ve ben de onun selamını alırım

Allllah razı olsun ablaların ablası;)

ARİF

Well-known member
Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatı üzerine yemin etmiş, yüce ismini, onun ismiyle birlikte zikretmiş ve zatı uluhiyyesine imanı, onun nübüvvetine iman şartına bağlamıştır. Huzurunda seslerin yükselmesine razı olmamış, mübarek isminin sıradan bir isim gibi zikredilmesini istememiş, bütün bunlara ilaveten kendisinin ve meleklerinin onu yad ile çokça salat ü selam ettiklerini bildirerek Ümmet-i Muhammedin de aynı şekilde ona bol bol salat ü selam getirmelerini ferman eyl

Nitekim ayet-i kerimede: “Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (El-Ahzab-56) buyurduğu veçhile o yüce varlığa salat ü selam getirmek müminler için ilahî bir emirdir.
allah razı olsun