Kimse YoK Mu (Gönüllü ol)

ebrar172

Well-known member
Selamun Aleyküm arkadaşlar, bir kaç dakikanızı ayırıp gönüllü olur musunuz :)
Maddi olarak birşey yapamıyorum diye düşünmeyin; maneviyetanızla dahi orada olmanız kafi.
"Gönüllü ol" sayfasına direkt bağlantı aşağıda ki linktedir.
Şimdiden Allah razı olsun...Dua İle..

https://www.kimseyokmu.org.tr/gonullu/HizliBasvuru.aspx

Sosyal İnceleme Gönüllüleri

sosyalinc.JPG

Derneğimize müracaat eden ihtiyaç sahibinin adresine giderek, ihtiyaçlarıyla ilgili sağlıklı verilerin toplanması ve derneğin ilgili birimine aktarılmasını içerir.

Afet - Arama Kurtarma ve Acil Yardım Gönüllüleri

aramakurtarma.JPG

Deprem, sel, kasırga, heyelan gibi doğal afetler ile savaş, yangın, salgın hastalıklar, açlık, gibi sebeplerden dolayı doğan mağduriyetlere hemen el uzatılması için kurulan arama kurtarma biriminde görev alır. Afet kurtarma ve acil yardım gönüllüleri afet bölgelerinde ihtiyaçların tespit edilmesi, raporlama ve koordinasyonun kurulması gibi görevler de alabilir.

Sağlık Gönüllüleri

saglik.jpg

Doktor, hemşire ve sağlık memurları başta olmak üzere sağlık sektöründe çalışanlar yaptığı çalışmalara katılarak, sağlık taraması, tedavi ve ameliyatlar yapabilirler. Kimse Yok Mu Derneği’nin sağlık otobüsünde görev alarak kırsal kesimlerde sağlık taraması yapabilir, Kimse Yok Mu Derneği’nin Sudan Darfur’da açtığı göz kliniğinde kendi alanlarıyla ilgili hizmet verebilirler.

Eğitim Gönüllüleri

egitimsart.jpg

Eğitim gönüllüleri Kimse Yok Mu Derneği tarafından gerçekleştirilen eğitim kampanyalarında görev alabilir, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerini üstlenebilir, eğitimle ilgili bilgi ve birikimlerini paylaşabilirler.

Lojistik Gönüllüleri

depogonullu.JPG

Gönüllülerimiz, İstanbul’da ve şubelerimizin bulunduğu illerdeki lojistik merkezlerimizde yardımseverlerimiz tarafından yapılan ayni bağışların tasnif edilmesinde, stoklanmasında, ihtiyaç sahipleri için hazırlanmasında ve sevkiyatında araçlarıyla hizmet verebilecekleri gibi lojistik personelimizle birlikte bizzat çalışabilirler.

Tanıtım ve Halkla İlişkiler Gönüllüleri

halklailiskiler.JPG

Bu alanda görev alan gönüllülerimiz, Kimse Yok Mu markasının tanıtılması ve derneğin faaliyetlerinin geniş kitlelere anlatılması konularında destek sağlayabilirler. Tanıtım gönüllüleri ayrıca Kimse Yok Mu’nun tanıtım stantlarında görev alabilirler.

Basın Gönüllüleri

basin.jpg

Kimse Yok Mu Derneği’nin yaptığı çalışmaların yurt içi ve yurt dışında medya aracılığıyla duyurulmasına, ücretsiz mecra tahsisinde, reklam ve tanıtım filmlerimizin yayınlatılması konularında yardımcı olabilirler.

Çağrı Merkezi Gönüllüleri

telfhizmet2.jpg

Gönüllülerimiz, derneğimizin çağrı merkezinde profesyonel personellerle birlikte gelen telefonlara cevap verebilirler.

Proje Gönüllüleri:

projefikir1.jpg

Proje gönüllüleri kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan derneğimize fakirliği önleyici yeni projeler üretebilir, mevcut projelerin uygulamasına katkı sağlayabilir.

İnternet Gönüllüleri:

internet_morgue.jpg

Web sitesi sahipleri ve editörleri Kimse Yok Mu Derneği’nin düzenlediği kampanyaların ve projelerin haberlerini, görüntülerini ve hazırlanan bannerları yayınlayabilirler.

Diğer Alanlar:

Kimse Yok Mu Derneği’nde mutlaka size uygun bir çalışma alanı vardır! Aşağıdaki alanlardan birinde görev alabileceğiniz gibi, kendinize uygun bir alanda da çalışabilirsiniz.

Görev alabileceğiniz diğer alanlar:

İnşaat mühendisliği-teknisyenliği, mimarlık, rehberlik, grafikerlik, kameramanlık, fotoğrafçılık, film yapımı, senaryo ve metin yazarlığı, bilgisayar program yazılımı, tercüme-metin ve diyalog çevirisi vs.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Malesef; bu tarz yardım kuruluşlarına güven kalmadığından yardımlar yapılamıyor.

Zira, yardım sahiplerini paravan olarak kullanıp arkada ise trilyonlarca mevlaları bankalarda harcadıklarından..Artık insanlar bu yardımlara pek katılmayı tercih etmiyor.

Aslında bunlara hiç gerek de yok,ülkemiz bir avrupa ülkesi değil.Herkesin muhakkak komşusuna uzanabileceği el olabilir.Komşuyu geçtim,aile-eş,dost ve akrabalar bile birbirine yardım etse asla bu manzaralar oluşmaz.

Şahsi görüşümdür.İnanmıyorum zaten etrafımda yardım edecek kimse yok diyene...Bunu diyen etraflıca bakmayı denemek yerine sünnette olduğu gibi ilk önce hal hatır sormayla başlayabilir tanımaya...o zaman anlaşılır yardım edilebilir mi? Ayette de var zaten ;

Akrabaya, yoksula ve yolda kalmışa hakkını ver. Bununla beraber malını saçıp savurma.isra-26

Birbirinizi yoksulu yedirmeye teşvik etmiyorsunuz.Fecr-18

Lemalar_

Active member
Sizinde muhakkak haklilik payiniz vardir ASHABI BEDIR kardesim, lakin genelleme yaparak butun yardim kuruluslarinida kotuleyemeyiz.

Suda var ki, zengin bi insan gidip fakir mahallesinde yasamaz. Fakir bir insanda zenginin bulundugu mekanda bulunmaz. Bazi durumlarda bu gibi kurumlar iki kesimin karsilasmasina ön ayak olmus oluyorlar.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Sizinde muhakkak haklilik payiniz vardir ASHABI BEDIR kardesim, lakin genelleme yaparak butun yardim kuruluslarinida kotuleyemeyiz.

Suda var ki, zengin bi insan gidip fakir mahallesinde yasamaz. Fakir bir insanda zenginin bulundugu mekanda bulunmaz. Bazi durumlarda bu gibi kurumlar iki kesimin karsilasmasina ön ayak olmus oluyorlar.

Eyvallah..Şahsi görüşüm bu yöndeydi, belirtmek istedim.

Hasır üzerinde uyuyan bir ümmetin Peygamberi (s.a.v ) zengin mahallesinde de oturabilirdi.Dilese kainat Ona sofra olurdu.O zenginler de ara sıra mahallelerinden inmesini bilecek ki rahatlığı enaniyete çevrilmesin.

Aşağılara inmeyi bilmeyenin yolu yukarılara nasıl düşsün...

Zira bizim atalarımız Veren el de alan el de bilinmesin diye her sokak başında sadaka taşı yaptırmıştır.

Ve kimsenin olmadığı saatlerde bu taşa zengin parasını koyar gidermiş.Gelen ihtiyaç sahibi de ihtiyacı kadar alır gidermiş.Yardımın duyurula duyurula yapılmasından ziyade kalp kırılmadan yapılanı hayr olur.

Şimdi bu zamanda yapılan yardımların afişe edilerek reklamla ardındaki şirketleri zengin etmesinden tepkimdi.Yoksa biz kimsenin kapısını çalmazsak o duvarların ardındaki yokluk sesine ortak olamazsak;

" Komşusu aç iken yatan bizden değildir." hadisini nasıl uygulamış oluruz.Sadece herkes kendi dairesinden başlamış olsaydı bunlara gerek dahi kalmayacaktı.Ve belki de bunu suistimal edenler de olmayacaktı.

Vesselam...

Lemalar_

Active member
Bu gibi kuruluslardada, bu kurumlar ne veren ne de alan eldir. Sadece bir araci ve köprü rolu oynayip, iki tarafin bulusmasina yardimci olurlar.
Istek disinda ne veren el nede alan el ilan edilir.

Muhakkak, osmanli döneminde ki gibi sadaka taslari olsaydi en alasi olurdu. Lakin zannetmiyorum ki gunumuzde boyle bir sistem mumkun olsun, ve de bu sadaka taslarinin içerisine birakilan miktardan herkes ihtiyacina göre alsin.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Bu gibi kuruluslardada, bu kurumlar ne veren ne de alan eldir. Sadece bir araci ve köprü rolu oynayip, iki tarafin bulusmasina yardimci olurlar.
Istek disinda ne veren el nede alan el ilan edilir.

Muhakkak, osmanli döneminde ki gibi sadaka taslari olsaydi en alasi olurdu. Lakin zannetmiyorum ki gunumuzde boyle bir sistem mumkun olsun, ve de bu sadaka taslarinin içerisine birakilan miktardan herkes ihtiyacina göre alsin.

İnşaAllah Gerçek Hak sahiplerine ulaşsın diyorum.İnşaAllah...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Insallah kardesim... Veren el, yardim yerine ulasmasada salih niyetiyle, o sevabini aliyor zaten. Yerine ulastirmayanlarda sonunda kendilerinin ne beklediklerini çok iyi biliyorlar, bilmiyorlarsada yeri gelince çok yakin markajdan ögrenecekler zaten.

İnşaAllah fakat veren el de uzaktan kumanda ile takip edeceğine yakından markajı şimdiden hayatına adapte etsin ki virajlara giden yolları şimdiden kapatıp hem salih amelini hem de yanlışı engellediğinden daha ehemiyetli olsun.Bu da şahsi görüşümdür.Vesselam...