Ağlayan Kek :)

Muvahhid1

Well-known member
Malzemeler
4 yumurta

3 fincan şeker
3 fincan un
1,5 çorba kaşığı kakao
2 çorba kaşığı süt
1 paket kabartma tozu

kreması :
1 su bardağı süt
1 paket krem şanti

sosu:
1 su bardağı süt
1 çorba kaşığı un
1 su bardağı su
1 çorba kaşığı kakao

KEK TARİFİ:
Keki için önce yumurta ve şekeri çırpın. Sonra 2 çorba kaşığı sütü ve kakaoyu ilave edin. Biraz çırptıktan sonra ununu koyup tekrar çırpın. En son kabartma tozunu koyup güzelce çırptıktan sonra yağlanmış tepsiye bosaltıp 175 derece ısıtılmıs fırına koyun.30 dakika sonra alın ve sıcak kekin üstüne 2 su bardağı sütü her yerine gezdirerek boşaltın. Sonra soğumaya bırakın. kekler soğuduktan sonra önceden hazırlanmış krem şantiyi üzerine sürün. Sosu için hepsini koyup karıştıra karıştıra pişirin. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra kekin üstüne boşaltın, bu şekilde ağlayan kek görünümü alacaktır. Buzdolabında biraz beklettikten sonra servise yapabilirsiniz.

aglayan_kek2-300x235.jpg

Afiyet olsun .. :):)

nette dolanırken dikkatimi çekti, güzel bişeye benzıyo :) :Y:

hamarat olan bi ablam denesin bakalım güzel olursa tüm forum hanımları yapsın .. :005:

Muvahhid1

Well-known member
ben bu ağlayan keki yerim yaa maşallah bu ne tatlılık böyle aynı ben aynı :D :D :D Hüda kardeşim çok eline sağlık haftasonu denicem ancak vaktim olur :D sizede resimlerini yollarım :D

ye diye yapıyoruz ya canım yiyebilirsin :D
tamam kardeşcim hamarat diye hemen üzerine alınmışsın ama helal olsun ..:D
dıkkatımı çekti tarifte şeker biraz az gibi sanki , şekersiz bişey olur sonra sen onu biraz arttır yaparken.. :005: