24 kasım öğretmenler günü:)

_vatan_

Well-known member
Formumuzdaki bütün ;

GUW11555L1.JPG

Bu Saat Bayan Hocalarımıza

IMG_7965.jpg

Bu saatte Bay Hocalarımıza

Formumuz Üyeleri Adına Hediyedir
Saygılarımızla Bütün Hocalarımızın Ellerinde Öperiz :)

heysem

Well-known member
insanoglu dünyaya gözlerini actigi andan itibaren bilincsiz bir sekilde etrafini tanima ve ve ögrenme arzusundadir. Bu zaman zarfinda ögretme konumunda anne ve baba yer alir .
Daha sonrasinda ise her seyi planli ve düzenli ögrtecek bir rehbere ihtiyac vardir . Bu da ögretmenlerdir . Ögretmenlerinin hayatimizdaki yeri her daim unutulmamalidir . Zira bizi kücük yastan itibaren hayata hazirlayan ve bilgi ve sevgileriyle ufkumuza isiklar sacan degerli ögretmenlerimizin ögretmenler gününü kutlar ve bütün ögretmenlerimize sevgi ve saygilarimi sunarim.

ebrar172

Well-known member
Muallimin iyisi çok iyi, fenası da çok fena.

pazartesi günü yaşanmış bir hadise
Anadolu imam hatip lisesinde bir kız öğrenci ki; kendisini tanıyoruz
tarih dersine girdiğinde okul kıyafetinden farklı bir başörtüyle girmiş
bayan öğretmen sormuş neden farklı başörtü taktığını
kızımız ablalarda kaldığında unuttuğunu ve bu yüzden farklı bir başörtüyle geldiğini söylüyor hoca nedendir bilinmez çok sinirleniyor...ablalar kim aileleriniz nasıl müsade ediyorlar orda burda kalmanıza benim çocuğum olsa hayatta göndermem vs vs vs..
konuyu burdan alıp yönetime getiriyor ve şu an ki devlet yönetimiyle ilgili abuk subuk olur olmaz şeyler söylüyor...

Birincisi benim bildiğim öğretmenlerin derste siyaset konuşması belirli bir partiyi övmesi ve yahut yermesi yasaktır.İkincisi lise talebesi bir kız öğrenciyi ailesi bir yere yolluyorsa şayet zaten onun nerede kimlerle olduğunu bilir hele ki kızımızın ablalar diye bahsettiği yerin nasıl bir ortam olduğunu hepimiz biliyoruz Allaha şükür...

öğretmenlik hakikaten kutsal ve saygıdeğer bir meslek hem çok zor, meşakkatli
fakat öyle ukala ve herşeyi ben bilirim'ci insanlar var ki Allah akıl fikir versin...

nurul reþha

Well-known member
Amin inşALLAH bir çocuğun ilk muallimi annesidir ki üstad bediüzzaman bunu şu güzel kelimelrle ifade eder:
“Ben bu seksen sene ömrümde, seksen bin zatlardan ders aldığım halde, kasem [yemin] ediyorum ki, en esaslı ve sarsılmaz ve her vakit bana dersini tazeler gibi, merhum validemden aldığım telkinât ve manevî derslerdir ki, o dersler fıtratımda, âdeta maddî vücudumda çekirdekler hükmünde yerleşmiş. Şâir [diğer] derslerimin o çekirdekler üzerine bina edildiğini, aynen görüyorum. Demek, bir yaşımdaki fıtratıma ve ruhuma merhum validemin ders ve tel-kinâtını, şimdi bu seksen yaşımdaki gördüğüm büyük hakikatlar içinde birer çekirdek-i esâsiye müşahede ediyorum.”
Sonrasında çocuk anaokulu,kreş ya da gündüzbakım evlerine verilir ki özellikle çalışan anne babalar ve çocuğunun eğitim almasını isteyen veliler.Çocuğun gelişimin, ilerleyen yıllarda nasıl bir kişi olacağının belli olduğu zamanlar 0-6 yaş arasıdır atalarımız bu yüzden olsa gerek ''yedisinde neyse yetmişinde de odur'' demişler gerçektende hem zihinsel olarak hemde diğer gelişim alanları yönünden bilimsel araştırmalarda bu sözü doğrular niteliktedir.
Ailelerin çocuklarını bu tür kurumlara eğitim amaçlı götürmelerinde çok dikkatli olmaları gerekiyor anaokullarında ki süslü oyuncaklar vs gibi dışsal özelliklerden ziyade (mekanın fiziki durumu değerlendirilmeli elbette ama )oranın eğitim metodlarıda incelenmeli bilhassa buna dikkat etmeliler ...
Rabbim hayırlı nesillerin yetişmesini nasib eylesin inşALLAH...

iyinesil

Well-known member
ilkokul birinci sınıfta iken bana söylediğiniz,"hasan hata yapmaz"sözünüzü hiç unutmadım...
tam 16 sene sonra beni soyismimle çağırıp şefkat dolu bakışlarla hangi fakülteyi bitirdin deyişinizi hiç unutmadım...
bu mesleği seçmemde en büyük amil,sevgili hocam mehmet haşim bey,iyi ki (ilkokul birinci sınıfta) öğretmenimdiniz...
Allah sizden razı olsun...
Biz sizin gibi muallim olamadık...öğretmen olduk...
sizin zamanınızda eğitim ön plandaydı şimdi öğretim...
şimdi bizim öğretmen odalarındaki sohbet konularımız ek ders ücrtinin artması,maaş yetersizliği ev,araba,ticaret...oysa siz hasta olduğum bir akşam evimize kadar gelip benim yanağımı okşarken,moral verirken gülen gözlerinizi yüzümde gezdirirken ne kadar da çok şey öğretiyordunuz bana...
Tüm meslektaşlarımın gününü can u gönülden tebrik ederim...

harp

Well-known member
hocalar günü ama şimdiki hocalar pek bi kötü.bozulmuş yeni nesil hocalar...insan hayvan değil ki bunu bile bilmeyen anlayamayan hocalar çıkmış şimdilerle....yazık yazık çok yazık...