Bir İyilik Yap!

Evvah

Member
Bir iyilik yapmak ister misin?

Paylaşmayı seviyor, paylaştıkça mutlu oluyor musun? Peki, okumayı seviyor, okudukça huzur buluyor musun? Cevabın evet mi?
O zaman işte güzel bir fırsat! İşte burası tam istediğin yer.
İnternet artık hayatımızın bir parçası, iyi ya da kötü yönleriyle başvuru kaynağımız. Takdir edilecek ve ayakta alkışlanacak birçok çalışma ve kampanya düzenleniyor bugünlerde. Bizler de gücümüz yettiğince desteklemeye ve katkı sağlamaya çalışıyoruz bu tip çalışmalara. İşte o çalışmalardan birisi "Bir iyilik yap!" kampanyası.

Nedir bu çalışma?

İlk kez 2010 Mart ayında İlyas Uçar tarafından başlatılan bu çalışma başta da ifade ettiğimiz gibi kitaba, okumaya, araştırmaya, ilme, bilgiye sevdalı kişilere hitab ediyor. Oldukça basit bir mantığa dayanan bu çalışma ile alfabetik düzende ve kategorik olarak sıralanan dizin bilgileri ile hangi kelime/konu hangi kitapta yer alıyor veya belirlediğiniz bir kitapta hangi kelimeler/konular yer alıyor hızlı ve kolayca bulabiliyorsunuz. Çalışmamızda konu başlıkları, bilgiler akademik çalışmalarda da kullanılabilmesi açısından akademik kurallara riâyet edilerek giriliyor. (Örnek için buraya tıklayınız) Basit olduğu kadar emek de isteyen bu çalışmaya katkı sağlayamayacak hiç kimse yoktur diye düşünüyoruz. Çünkü okunan her kitap belli bir konuyu veya temayı işler veya hikaye eder. Bu açıdan baktığımızda el ele verilirse çok büyük bir bilgi kaynağına sahip olacağımız kesin.
Ülkemizde yapılan şeylerden birisi eleştiridir. Biliyorum daha şimdiden farklı yönlerden eleştirenler çıkacaktır haklı olabilirler çünkü çalışma yeni, hataları ve eksik yönleri olacaktır. Ama ben destekler ve katkılar ile güzel bir çalışma ortaya çıkacağına inanıyorum.

Nasıl Katılırım?

Bu yazılanlardan sonra benim de insanlarla paylaşacak zamanım var, okumayı seviyorum benim de katkım olsun, proje güçlensin ben de destekliyorum diyenler varsa buyursunlar bekliyoruz. Bu yazının yazıldığı an itibariyle 1647 farklı başlık açıldığını hatırlatır hepimize faydalı olmasını Mevla'dan niyaz ederim. Çalışmaya 2 türlü katkı sağlayabilirsiniz.

1. Üyelik yoluyla: Sitemize üye olduktan sonra (tıklayın, ücretsiz üye olun) sitemizde yer alan içerik gönderme bölümünden başlık gönderebilir veya var olan başlığa eklemede bulunmak için konunun hemen altında yer alan yorum yazma alanını kullanabilirsiniz.
  2. İletişim yoluyla: Üye olmak istemiyorum ama çalışmaya katkı sağlamak istiyorum diyenler varsa, onlar da iletişim panelini kullanarak bize ulaşabilir ve konu başlıklarını veya kaynakları bize ulaştırabilirler.
Not: Ayrıca bu mesajı üyesi olduğunu sitelerde, facebook, gmail, hotmail, yahoo grupları vs. gibi sosyal iletişi alanlarında paylaşarak projeye katkı sağlayabilirsiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkürleri sunuyor, katkılarınızı dört gözle bekliyorum.

Daha fazla bilgi edinmek için: Kitapbilgisi.com