Sitedeki Osmanlıca Külliyatta Asa-yı Musa' yı Bulamıyorum??

LamElif1

Well-known member
S.A gerek risale derslerinde gerekse forumda yeni olduğum için Asa-ı Musa'nın yerini Osmanlıca külliyatta bulamadım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ders hazırlamam gerekiyor.. şimdiden tşk ederim.

Zuhr

Talebe
S.A gerek risale derslerinde gerekse forumda yeni olduğum için Asa-ı Musa'nın yerini Osmanlıca külliyatta bulamadım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ders hazırlamam gerekiyor.. şimdiden tşk ederim.

ve aleykum selam, hoşgeldiniz, üyeliğiniz hayırlı olsun inşallah

sitemizde yayınlanan Osmanlıca Kulliyat, Husrev Altınbaşak hattı ile basılmış olan külliyatın bir kopyasıdır,
bu hat ile eserlerin basımı henüz tamamlanmadı,
şuana kadar basımı tamamlanmış eserler arasında malesef Asa-yı Musa bulunmuyor,
lakin eğer ihtiyacınız olan kısımların tek tek yazabilirseniz, temin etmeye çalışabiliriz,
(asa-yı musa; meyve risalesi 3. ve 7. mesele gibi)

LamElif1

Well-known member
Hımm anladım.. ben fotokopisini tedarik ettim birşekilde elimde var ama bilgisayar ortamında gerekli oldu malum işyerinde pc den çalışmak daha uygun oluyor :) Bana şuan için 1. ve 10. Hücceti İmaniye lazım kardeşim eğer temini mümkünse çok ikrama geçer. Allah razı olsun. Selametle..

Zuhr

Talebe
Hımm anladım.. ben fotokopisini tedarik ettim birşekilde elimde var ama bilgisayar ortamında gerekli oldu malum işyerinde pc den çalışmak daha uygun oluyor :) Bana şuan için 1. ve 10. Hücceti İmaniye lazım kardeşim eğer temini mümkünse çok ikrama geçer. Allah razı olsun. Selametle..

1. Hücceti İmaniye 7.Şua (Âyetü’l-Kübrâ) olup, Şualar 1. Cilt 95. Sayfadan başlıyor, oradan okuyabilirsiniz
10. Hücceti İmaniye , yani 20.Mektub da bu eserler içinde olmalı ama henüz yerini bulamadım :) bulduğumda buradan haber vereceğim inşallah

Zuhr

Talebe
1. Hücceti İmaniye 7.Şua (Âyetü’l-Kübrâ) olup, Şualar 1. Cilt 95. Sayfadan başlıyor, oradan okuyabilirsiniz
10. Hücceti İmaniye , yani 20.Mektub da bu eserler içinde olmalı ama henüz yerini bulamadım :) bulduğumda buradan haber vereceğim inşallah

malumunuz, 10. Hücceti İmaniye , yani 20.Mektubda aşağıdaki kelâm-ı tevhidînin şerhi yapılıyor,

لاۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيِى وَيُمِيتُ وَهُوَ حَىٌّ لاَ يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ وَاِلَيْهِ الْمَصِيرُ

Tılsımlarda, Onuncu Kelime tوَهُوَ عَلٰى كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ ON BİRİNCİ KELİMEوَاِلَيْهِ الْمَصِيرُ bulunuyor, 32. sayfadan itibaren okuyabilirsiniz.