Gökyüzündeki Seyrinizi Keyifli Kılan Nedir?

Gökyüzündeki Seyrinizi Keyifli Kýlan Nedir?

• Yýldýzlar

Kullanılan: 16 69.6%
  • Ay

Kullanılan: 4 17.4%
  • Bulutlar

Kullanılan: 10 43.5%
  • Kuþlar

Kullanılan: 4 17.4%

• Kullanılan toplam oy
    23

Abidin1

Well-known member
Bende dolunayı ve ışığını severim ama asıl gökyüzüne bakmayı keyifli kılan bence oranın muhteşem döşenmiş olması, bu da sanatkarının sonsuz büyüklüğünü-yüceliğini gösteriyor. Onu izlemek hem uzaklık boşluk hissi veriyor hemde yanlız olmadığımı hissediyorum. :dft012: (Yanlış anlamayın NASA nın açıklamasını kast etmiyorum.:005:)

nurul reþha

Well-known member
kimi denizi dalgaları izlemekten zevk alır ama gökyüzününde sonsuz bir derinliği vardır,güneş bir süreliğine veda edip giderken ardından gelecek yıldızların habercisidir ve ayın başımı kaldırıpta uzun bir süre gökyüzünü izlemek gerçekten çok farklı bir lezzettir benim için.
dolunay ve yıldızlar .... ne diyebilrim ki ilahi kelam yanıda: "Üzerlerindeki göğe bakmıyorlar mı? Biz onu nasıl bina ettik ve onu nasıl süsledik? Onun hiçbir çatlağı yok." (Kaf Suresi, 6)

Elânur~

Member
Bende dolunayı ve ışığını severim ama asıl gökyüzüne bakmayı keyifli kılan bence oranın muhteşem döşenmiş olması, bu da sanatkarının sonsuz büyüklüğünü-yüceliğini gösteriyor. Onu izlemek hem uzaklık boşluk hissi veriyor hemde yanlız olmadığımı hissediyorum. :dft012: (Yanlış anlamayın NASA nın açıklamasını kast etmiyorum.:005:)

Evet aslında en büyük etken bu.. :)

Elif Nur1

Member
Öncelikle, başlık için teşekkür ederim...
Gökyüzündeki seyri(mi) keyifli kılan, tüm güzzelliklerin o âhenkli dansıdır... =)=)

Bana keyif veren de bu zaten... Gecesi gündüzü ayrı bir hoş... :)

Oyumu gökyüzünü dâima -özellikle günbatımında- güzelleştirdiğinden kuşlara verdim...

. . .

Muvahhid1

Well-known member
"Benim ashabım gökteki yıldızlar gibidir, hangisine uyarsanız hidayeti bulursunuz" demiş ya efendımız, buyüzden en çok yıldızları izlemek hoşuma gider.. her bı yıldız ashabtan izler taşır sankı gözümde..
hatta bı keresınde yıldız kaymasına tanık olmuştum ve baya hüzünlenmiştm.. :)

israfil

Active member
Gökyüzü seyrimi keyifli kılan bana verdiği özgürlük hissidir. Aynı hissi denizi seyrederken de alırım. Gökyüzüne doğru fırlayan bir jet uçağı ve limandan denize doğru açılan bir gemi.. Özgürlük..