Sabah namazına nasıl uyanırsınız?

nurul reþha

Well-known member
Sabaha namazına uyanmak için hangi yöntemleri kullanırsınız
namaza başladığım ilk yılları hatırladım arkadaşlarla telefon zinciri oluşturmuştuk sıralamaya göre birbirimizi uzun uzun çaldırırdık A kişisi B yi B kişisi Cyi C kişisi Ç Yİ... bizde bir başkasını uyandırmak zorunluluğu olduğundan kalkmaya acayip teşvik ediyordu.Yoksa davacı senin yüzünden diye ahd etmişiz... Sonra küçükken babaannem bana Ayetel Kürsi yi oku Allahım beni namaza kaldır de derdi bende büyük bir inançla yapardım ve sonuç :D tabiki uyanırdım. Şu çalar saat yöntemini kullanıyorum...

iyinesil

Well-known member
Malumunuz iki vakit namazda şeytani duygularımız harekete geçerek bizi namazı vaktinde kılmanın sevabından dan mahrum bırakmanın lezzetini tadmaktan hoşlanırlar;Yatsı namazı ve Sabah namazı.Özellikle yatsı namazında ya geç bıraktırır ya da ilk sünnetin nasıl olsa gayr-i müekked olduğunu fısıldayarak farzdan başlatır.Sabah namazında da nasıl olsa uyku halinde sorumlu olmayacağımızı bize ilham eder vs.
İnsan alışkanlıklarının çocuğudur...Öyle alışkanlıklar edinilmeli ki,nefis ve şeytani duygularımız pes etsin..
Ben sabah namazına cep telefonumu kurarım...