Bediüzzaman'ın sözüyle evet diyeceğim

AhmeT_

Active member

Bediüzzaman'ın kitapları ile tanıştıktan sonra ömrünü milletine hizmete adayan Mustafa Kılıç, referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıkladı

Bediüzzaman'ın kitapları ile tanıştıktan sonra ömrünü milletine hizmete adayan Şeyhanlı Aşireti mensubu ve kanaat önderi Mustafa Kılıç, referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıkladı.

Bediüzzaman'ın 'ekmeksiz yaşarım hürriyetsiz yaşayamam' sözlerini hatırlatan Mustafa Kılıç Hocaefendi, "Hürriyetsiz yaşamak cehennemde yaşamak gibidir" diyerek referandumun getireceği demokrasi için 'evet' taraftarı olduğunu söyledi. Oy kullanmamanın bir mesuliyet olduğunun altını çizen Kılıç, ulaştığı kişilere referandumda oy kullanmaları için tavsiyede bulunduğunu söyledi. Referandumda 'hayır'ı istemek geçmişte yaşanan zulümleri kabul etmek olduğunu dile getiren Kılıç, "'hayır' demek eski diktatörlüğü, zulmü, işkenceleri ve yanlışlıkları kabul etmek demektir. Oy kullanmamak bir vebaldir." dedi.
Bir değişikliğe ihtiyacın olduğunu kaydeden Kılıç, her kışın bir yazı, her gecenin bir gündüzü olduğunu belirterek, yaşanan sıkıntıların da yerini bir huzura bırakacağını ifade etti. Referandumda sandığa gitmenin millet ve vatana bir hizmet olduğunu kaydeden Mustafa Kılıç Hocaefendi, "Referandumda 'evet' demek tabiî ki vatana, millete ve İslama bir hizmettir. Biz referandumda 'evet' taraftarıyız. Bu şahsi meseleler değildir, millet- memleket meselesidir. Memleketin selameti için referandumu önemsiyoruz." şeklinde konuştu.
"AŞİRETİM 'EVET' TARAFTARI"
Şeyhanlı aşireti mensubu Mustafa Kılıç Hocaefendi, aşiretinin ekseriyetinin referandumda 'evet' diyeceğini belirtti. Aşiret mensuplarının önde gelen isimlerinin de referandum için ciddi gayret gösterdiğini kaydeden Kılıç Hocaefendi, akrabası olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu'nun da çevrede yoğun bir gayret sarf ettiğini anlattı. Aşiretinde istisnalar dışında herkesin referandumda 'evet' yönünde oy kullanacağını açıklayan Kılıç, "Büyük bir aşiret mensubuyum, benim aşiret hürriyetten yana her zaman yerini almıştır. Aşiretimin müspet bir bakışı vardır. Birkaç istisna çıkabilir bunun dışında herkesin 'evet' diyeceğini düşünüyorum." diye konuştu.