paşa paşaaaaa

Tarihci

Marmara Tarih
Birgün divan-ı riyasette, elli-altmış mebus içinde, karşılıklı fikir teatisinde, M. Kemal Paşa, "Sizin gibi kahraman bir hoca bize lazımdır. Sizi, yüksek fıkirlerinizden istifade etmek için buraya çağırdık. Geldiniz, en evvel namaza dair şeyleri yazdınız, aramıza ihtilaf verdiniz" der.

Bu söz üzerine, Bediüzzaman, birkaç makul cevabı verdikten sonra, şiddetle ve hiddetle iki parmağını ileri uzatarak, "Paşa, Paşa! İslamiyette, îmandan sonra en yüksek hakîkat namazdır. Namaz kılmayan haindir; hainin hükmü merduddur" der. Fakat Paşa özür beyan eder, ilişemez.

keşke o anda üstadı görebilseydim

Tarihci

Marmara Tarih
evet, her an...

van da kaleden düşerken "davam" diye haykırdığı anı,, haşr risalesini yaz keçeli diyerek yazdırmaya başladığı anı, hutbeyi şamiye yi irad ettiği anı, mahkemelerde savunma yaptığı anı...

Tarihci

Marmara Tarih
eğer Allah bana rahmet eder de cennete gidersem, Efendimizin ve sahabelerin hayatını ve üstadın hayatını bana izletmesini isteyeceğim.. bir de Osmanlının savaşlarını :)

nurhadimi

üye Sorumlusu
evet, her an...

van da kaleden düşerken "davam" diye haykırdığı anı,, haşr risalesini yaz keçeli diyerek yazdırmaya başladığı anı, hutbeyi şamiye yi irad ettiği anı, mahkemelerde savunma yaptığı anı...

O çok farklı

tepeden tırnağa ihlasla yoğrulmuş bir ruh ve bu raha ayinedarlık eden bir beden

bilmem van a geldiniz mi

eğer gelmediyseniz tavsiye ederim gelin o düştüğü horhor mağarasını düştüğü mesafeyi
pürnur ve ihlas ile tefekküre daldığı erek dağını

şehrin göbeğinde dikili olan SÖZLER maketini

nurlu şehrim ÜSTAD ne de sewrmiş

bu arada erek dağının bir insan simasını yansıttığı söylenir ve bu simanında

ÜSTADIN siması olduğu söylenir size balkondan resmini çekip yollayayım mı

ýþýkk

Well-known member
O çok farklı

tepeden tırnağa ihlasla yoğrulmuş bir ruh ve bu raha ayinedarlık eden bir beden

bilmem van a geldiniz mi

eğer gelmediyseniz tavsiye ederim gelin o düştüğü horhor mağarasını düştüğü mesafeyi
pürnur ve ihlas ile tefekküre daldığı erek dağını

şehrin göbeğinde dikili olan SÖZLER maketini

nurlu şehrim ÜSTAD ne de sewrmiş

bu arada erek dağının bir insan simasını yansıttığı söylenir ve bu simanında

ÜSTADIN siması olduğu söylenir size balkondan resmini çekip yollayayım mı
ben isterimmmm siteye koysan çok güzel olur Van'a gelmek kısmet olmadı:(

nurhadimi

üye Sorumlusu
2610.jpg

ýþýkk

Well-known member
ettim ettim önce bir ürperdim ama üstad olduğunu tam anlayınca içimde bir kıpırtı oldu çok güzelll!!! eyvallah sağolasın