Selamun Aleyküm .. Şikayet !..

FaKiR

Meþveret Bþk.
Ve aleykum selam kardes, ehlen ve sehlen,

Konu 2008 tarihinde açilmis, sizinle alakasi nedir ? Bahsettiginiz linkteki yazi size mi ait?

Sizi rahatsiz eden "Komik çocuk" ibaresiyse kaldirilacaktir. Neden bu sekilde belirtme geregi duyulmus bilmiyorum, ama yazinizi alintilayan kisi begendigi için kopyalamistir, size dusman birisi olsaydi sanirim bunu yapma geregi duymazdi. Belkide tanidiginiz, samimiyetinize binaen yazmista olabilir.Velhasilkelam, boyle basit bisey için kanimca bir musluman kardesinden hak taleb edilmez.

Komik cocuk ibaresi kaldirilacaktir.

Vesselam.

Yaprock1

Yeni Üye
Evet Yazı Bana Ait ..

Yazıya Duygularımı Döktüm , Komik Çocuk Diyerek Bariz Aşağılamış ..

Ve Gerçekten Allah'a Havale Ediyorum ..

heysem

Well-known member
selamun aleykum kardeşim zannımca yazınızı kopyalayan kardeşin kasıtlı bir hareket yaptıgını düşünmüyorum.
Tabiki duygularınıza saygımız vardır ama belliki o kardeşimiz sizin o anki duygularınıza sizin algıladıgınız gibi algılayamamış olabilir.
Şu mübarek günlerde acıkcası böyle bir mevzuyu gördüğüme üzüldüm. Şahsi düşüncememi beirtmek istedim .Selam ve dua ile.

Kýrýk Testi

Well-known member
Hz. Enes (ra) anlatıyor: Resûlullah (sas) ile beraber bulunuyorduk. Bir ara azı dişleri görülecek şekilde gülümsedi. Sebebini sorduğumuzda şöyle buyurdular: -Ümmetimden iki kişi Allâh'ın huzuruna gelirler.

Birisi,

-Yâ Rabb, benim bunda hakkım var; hakkımı bundan al, bana ver, der.

Allah Teâlâ da ötekine,

- Hakkını ver, buyurur.

Adam,

- Yâ Rabb, bende sevap nâmına bir şey kalmadı, der.

Cenâb-ı Hakk,

- Baksana, bu adamın sevabı kalmadı, ne dersin? buyurur.

Adamcağız,

- O halde benim günahlarımdan alsın, der.

Resûlüllah (sas) Efendimiz bunu anlatırken gözleri yaşardı ve, 'O gün büyük bir gündür. İnsan; günâhının alınmasını ister.' dedi.

Bunun üzerine Allah Teâlâ hak sahibine,

- Başını kaldır ve cennete bak, buyurur.

Adamcağız,

- Yâ Rabb, inci ile işlenmiş, gümüşten ve altından köşkler görüyorum. Bunlar hangi peygamber, hangi sıddîk veya hangi şehitler içindir? der.

Allah Teâlâ,

- Bunlar, bana ücretini verenler içindir, buyurur.

Adamcağız,

- Bunların hakkını kim ödeyebilir? der.

Hz. Allah,

- Sen istersen bunlara sahip olabilirsin, buyurur.

Adam,

- Nasıl olur, yâ Rabb? deyince,

Cenâb-ı Hakk,

- Hakkını bu adama bağışlamakla, buyurur.

Adam,

- O halde ben bunu affettim, der.

Allahü zû'l-Celâl hazretleri de,

- Arkadaşını al, beraberce cennete girin, buyurur.

Selam ve Dua ile..

GÖNÜLSIZIM

Well-known member
Allah razı olsun seyyah gerçekten çok güzel bir örnek olmuş...

Yaprock kardeşim bi art niyet yoktur emin olun şu mübarek günlerde birbirinizi kırmayın lütfen...