Değerlendirmeme yapılan eleştri sizce haklı mı?

Onlar haklýlar mý?

• Kullanılan toplam oy
    7

Tarihci

Marmara Tarih
Sayın forum sakinleri, geçenlerde ara sıra baktığım bir forumun sahibi ve yöneticisi olan arkadaşım, benden forumlarına "editör" olarak alıp görev verdikleri arkadaşlarının yazılarını okuyup değerlendirme de bulunmamı istedi. Ben de iki tanesinin yazısını okudum ve değerlendirmemi yaptım. Ancak bu iki kişiden biri beni suçladı ve yaptığımın yanlış olduğunu iddia etti. Şimdi "editör" ün yazısını, üyelerin değerlendirmelerini ve kendi değerlendirmemi ve diğer editörün bana olan eleştirisini ve akabinde yaptığım savunmayı ve son olarak gelen cevabı buraya ekleyeceğim. Çok uzun değildir, sizlerden okuyup anketi oylamanızı istirham ediyorum. Bu yazıyı yazan editörün niki hüzün.. beni haksız bulan da yolcu nikli diğer editör.. yolcunun yazısından sonra hüzün de ona katıldı.. karar sizin..

editör hüzünün yazısı:

Zaman bir çeşmedir. Çeşmeden akan bir su gibi. Boşa akıtırsan vay haline...
Su akarken iyi doldurmalısın . Zamanı iyi değerlendirmenin en iyi yolu ibadet etmek ahiretimiz için çalışmaktır.Bizimle o gelecek.
Zaman elimizde tutamadığımız saklayamadığımız varlık. Bi bakmışsın zaman erimişş gitmiş biz bitmişizdir belki de...
Zamanımızın kıymetini iyi bilmek lazım. Herşey ansızın kendiliğinden gelişebiliyor , herşeye hazırlıklı olmamız lazım . Sabır lazım direnmek ve çalışmak lazım.
Geçen bütün zamanda yanlışlarımzıı görerek yenilememiz lazım kendimizi. Zamana aldalananlardan olmayız İnşAllah.Kaybettiğimiz şeyler zamana gitmiştir bitmiştir.
Aslında bir hiçtir hayat zaman. Herşey aniden ansızın gelişiverir. Mesela gece uyurken ansızın olan depremde yıkılan evler giden canlar...
sad1.gif
Kim bilebilir ne zaman ne olacağını. Yaradan herşeyi öyle bir iltizamn içinde yaratmışki herşeyi öyle bir zamana yerleştirmişki . Ne düşünebiliriz ne olacağını nede bişey yapabiliriz olacaklara.

Çok geçmeden zamanımızı boşa harcamamalı yaptığımız yanlışlardan vazgeçmeliyiz.
Zamanın sonuna doğru ilerlerken eli bavulu boş gidenlerden olmayız İnşAllah...
selam ve dua ile...

1. üye: vay bea süper yazmışsın kardeşim eline koluna emeğine sağlık Allah razı olsun 100 rep
2.üye: emeğine sağlık
hüzün: teşekkür ederim beğendiğinize çok sevindim
3.üye: yüreğine sağlık can kardeşim

Benim değerlendirmem:

Allah razı olsun kardeşim, samimi bir yazı.. Bir kardeşimizin ricası üzerine yazılarınızı okudum ve nacizane görüşlerimi yazacağım..

Çeşmeden akan bir su gibi. "bir" kullanmasaydınız daha akıcı olacak ve "akan su" tamlaması bozulmayıp anlam vurgusunu yitirmeyecekti.

Geçen bütün zamanda yanlışlarımzıı görerek yenilememiz lazım kendimizi. Bu cümlenin kelime dizilişi vermek istediği anlamın algılanmasını zorlaştırıyor.. Mesela: Akıp giden zamana bakarak yanlışlarımızı görüp, kendimizi yenilememiz lazım.. veya ille devrik olsun istiyorsak virgülden sonrası aynı kalabilir..

Kaybettiğimiz şeyler zamana gitmiştir bitmiştir. Zaman, gidilen bir şey değil giden bir şeydir, o nedenle "zamana gitmiştir" değil "zamanla gitmiştir, bitmiştir" denilmesi daha doğru olacaktır.

"Aslında bir hiçtir hayat zaman." Bu cümlenin manasını çıkarmakta zorlandığımı söylemem gerekir, "hayat ile zaman" ı aynı şey gibi kabul etsek bile aralarına virgül konulması gerekir, virgülsüz hali havada asılı kalmış bir cümledir..

"Herşey" ayrı yazılmalıdır.. Her şey..

"Kim bilebilir ne zaman ne olacağını. Yaradan herşeyi öyle bir iltizamn içinde yaratmışki herşeyi öyle bir zamana yerleştirmişki ." Bu iki cümlenin sırası değişmeli aksi halde ikinci cümle havada kalıyor.. kendinden sonraki cümlenin sebebi olduğundan siz bu sırayı uygun görmüş olmalısınız ancak dediğim şekilde olursa her iki cümlenin de sebebi olarak önlerinde bulunmuş olur.

Bazı cümlelerde virgül kullanmamışsınız..

Resimlerle yazınızı zenginleştirmeniz çok güzel. Devrik cümlelerde biraz daha anlam vurgusunu kaybettirmeden kullanırsanız çok güzel olacak. Devrik cümleler kurmayı seviyorsunuz inşalah daha güzel kullanacaksınızdır..

Yazılarınızı yazdıktan sonra önizleme yaparak okuyun, bu size çok şey kazandıracaktır. Hem imla hatalarınızı görecek ve düzelteceksiniz hem de kulağı tırmalayan kelimeleri tabirleri çıkarıp daha güzelleriyle değiştireceksiniz. Tekrar tekrar okuyup tashih etmenizi öneririm..

Diğer arkadaşınıza söylediğim gibi kesinlikle yanlış anlamayınız, amacım hatalarınızı yüzlerinize vurmak değil.. Bir kardeşimin ricası üzerine yazılarınızı okuyup nacizane görüşlerimi sizlerin daha güzel yazabilmenize katkı sağlamak amacıyla söyledim. Allah razı olsun..

4.üye: hüzüncüm sende ne cevherler varmış ta haberimiz yokmuş:) yüregine saglık cann.. devamını bekliyoruz.
5.Üye: yüregine saglik...güzel yazmissin canim...
6.Üye: cok güzel konu zamanimizi bosa harcamayalim
hüzün: teşekkürler sağolun
7.Üye: emeğine klavyene sağlık
8.Üye: emeğine sağlık

Kendi yazısına yazdığım değerlendirmeyi şimdi göremediğim(silmiş olabilir) Diğer Editör(yolcu):

öncelikle bu formun akıllısına(bu ben oluyorum Tarihci) sunu demek istiyorum kardeşim bakacaksanız kendiniz bakın başkasının rıcası uzaerine baktım da felan da filanda demeyin kendim baktım değin kızmak veya başka bir düşünce niyetinde değilim sizinkisi eleştiri değil kişilerin kusurlarını hatalarını bulup onu herkesin içinde söyleyerek kendinizi akıllı ilan etmek öncelikle oraya forum akıllısı yazmışlar onu yanlış yazmışlar tarihciyseniz tarihle ilgilenin türkçe dilbilgisi bunlar türkçecilerin işi hem şunu unutmayın burda yazılanları tum uyeler anlıyor ve ne anlatılmak istediğini sizde incelemeyi bırakın kelime kelime sizde okuyun ve yinede birşeyler yazacaksanız kişilerin özel mesaj kısmına kardeşim şu yanlışların var bunları düzeltirsen daha iyi olur diye yazınız bu eleştirriyi kişlerin ilk önce kendilerine bire bir anlatın herkesin iiçinde sizin sunu yapmanız sunu dogurur felan gibi kelimeler kullanmayın lutfen... selam ve dualarla hemde başkalarını araya katmayın bi dostumun ricası uzere baktım felan demeyin kendiniz bakın hem ben inanmıyorum birileri size bakın diyeceğni neyse siz forumun akıllısısınız anladınız ne demek istediğimi sakın kıamayın yazdıklarıma alınmayın sadece benımki de sizin yaptıgınız< gibi bir eleştiri... Allaha emanet olun ........

Editör hüzün: yolcu kardeşimin yazdıklarına katılıyorum hepsi çok doğru . imla kuralları olmasada olur asıl olan ne anlatılmak istendiğğni anlamak anlamak isteyen zaten anlar.
bişey yazmayacaktım ama zaten yolcu kardeş benim yerime yazmış
bi arkadaş istedide okudum yazmışsın tarihci kardeş sanki ortada minnet borcu var .
Yaradana emanet olun.

Benim bu eleştriye cevabım:

Kendimin gelip; daha doğru düzgün yazı yazmayı bilmeyen, yazılanlara yapılan eleştirileri kaldıracak olgunlukta olmayan, hatasını kabul edecek büyüklüğü gösteremeyen, aklı sıra arkadaşını savunmak isteyip kendi bilgisizliğini de ortaya döken insanların yazı(!) larını okuyup değerlendirme yapacak -sizlerin de dediği gibi- "değerli vaktim" yok..
Bugün, gaztelerin köşe yazarlarının kaçının tarihçi olduğunu bilmiyorsunuz.. Bir insanın uğraş alanının yalnızca bir alanla sınırlı olduğunu düşünüp bunu iddia edecek kadar ufkunuz da hafsalanız da dar..

Bu arkadaşa burda "editör" veya "yazar" diye unvan verilmiş. Elbette hataları yanlışları olacaktır bu gayet normal. Biri bu yanlışlarını kendisine bildirmelidir. Bu yazı nasıl aleni yazılmışsa, hataları da alenen düzeltilmeli ki, bu yanlışları okuyanlar da doğrularını öğrensinler. Burda amaç daha geniş kitlenin doğru şekli öğrenmesidir, ancak siz işi nefsi boyuta çektiğiniz için, bu gurur meselesi olmuş ve başta "bir şey demeyen" bu olgunluğu bir lahza da olsa gösterebilen hüzün dahi sizin bu yorumlarınızla işi gurur meselesi haline getirip, bir "yazar" a yakışmayan "imla olmasa da olur" gibi bir anlayış içine girmiştir. Bugün bir yazara mektup gönderin imlasız dümdüz, bakalım size cevap gelecek mi ? Bakalım sizi kale alacak mı?

Birilerinin benden, buraya bakmamı istemesine inanmamış olmanız sizi bağlar, gündüzün ortasında gözlerini kapatan yalnızca kendine gece yapar.. O arkadaşım da burada ve yorumunu yazmış ancak kendisi isterse ben bakmasını istedim der. Dediğim gibi, o rica etmeseydi, gelip bu yazı(!)ları okumazdım zaman harcayıp değerlendirmelerde bulunmazdım. Ben her zaman eleştrilere açığımdır ancak katkı amaçlı eleştirilere, cahilane laf atmalara değil..
modify_inline.gif

Eleştriyi yapan diğer editörün(yolcu) bana cevabı konunun da son mesajı:

tamam kardeş ben yazrımda demedim hiçbirşey demedim ben size bırakıyorum meydanı siz yazın herşeyi doğru düzgün ben hatalarım var hatasızım da demedim nefsimede dayandırmadım kımsede yanlışı var dıye okumazsa okumasın zaten ben yanlışlarım var dogru yazmıyorum ama içten yazıyorum neyse size hiç birşey demiyorum kımsede benım dediklerimden etkilenmesin kardeş... hakkım varsa helal olsun tüm site halkına benım yazılarım bende kalsın sizlere başarılar dilerim ama sizin yaptıgınız bana göre yanlış ben konuyu eleştirmene birşey demıyorum ama gel benımle bire bir eleştir yanlışlarımı bende senın sayende düzelteyım sorun değil buna sevınırım neyse kardeşi uzatmayım vaktını almayım Allah yar ve yardımcınız olsun ....Yunus kardeş başarıolarınızın devamını dilerim siteniz gerçekten cok güzel ama yanlış kabul etmıyor...Allaha emanet ol yazdıklarımı silersiniz kımse yanlış cümleler görmesin...

NOT: İkinci yazım, yersiz olduğunu düşündüğüm haksız eleştiriye karşı yazılmış olduğundan biraz sert olabilir ancak sizden istediğim asıl konuyu değerlendirdiğim üstteki birinci yazımı düşünerek anketi oylamanızdır.

nurhadimi

üye Sorumlusu
SORU:değerlendirme de bulunmanızı isterken
-içerk değerlendirmesi mi istedi
-yazım kuralları değerlendirmesi mi istedi

çünkü cevap buna göre değişebilir

Tarihci

Marmara Tarih
bunlara Editörlerimiz demişler ve adı üstünde yazar deniliyor.. bir yazar yazı yazar, yazı da malum yazım yani imla ve manadır, yazım şekli manayı etkiler değiştirir, yazım kurallarını irdelerken vermek istediği manayı güzel ve doğru verebilmesi için irdeledim, biliriz ki bir virgül manayı değiştirip adamı ipe götürür, önemli olan virgül yani imla değil bunun neticesinde ortaya çıkan manadır.. benden istenen de bu "yazı"yı değerlendirmemdir.

mihrimah

Well-known member
Tenkit edilen kardeşimizin açısından bakınca bir nebze hak verebiliyorum nefsine ağır gelmiş olabilir.Sizin uslubunuz bize normal gelebilir ama ona ağır gelmiş.Hayatta en zor şey kişinin nefisne yapılan herhangi sözlü veya fiili olumsuz davranışı sineye çekmesidir.Belliki siz bamteline dokunmuşsunuz. Bu gibi veya buna benzer fiili davranışları vs. tebessümle karşılayanların başında Efendimiz (sav)gelir.Fakat normal şartlarda olması gerekeni düşününce teşekkür etmesi icab ederdi. Hata yapmayan insan hiçbirşey bilmeyen insandır. Kişiler tenkitlere açık olmalı, çünkü her bir uyarı bir sonraki hata riskini azaltır.

İstişare ile ilgili mülahazalarınızı işin içine hisleriniz karışmasın diye not edersiniz salim bir akla,hisse, kalbe sahip olduğunuz zaman meseleyi yazıya dökmek gerekir .Heva ve hevesimizi akıl mantık zannetmemek için akıl ve mantığımız başımızdayken o meseleyi not etmek ,çerçeveyi belirlemek lazım, yani meseleyi istişareye (meşferete) sunarken o çerçevede sunmak lazım.Olduki benim tekliflerim,beyan ettiklerim,isteklerim kabul görmedi bunu dayatma yapmamalıyım demekki ben yanlış biliyorum mülahazasıyla inat etmeye luzum yok deyip kapamalıyım konuyu.
İnsaflı olunmalı ve karşı tarafın düşüncesine saygıyla başlamak ve sonuna kadar da o meseleyi götürürken kesinlikle saygı kurallarını bozmamak gerekir. Konuştuğunuz konu üzerinde doneler ortaya koyuyorsunuz hangisi ağır gelirse şayet [zilzal (kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu görür 7)(kim zerre miktarı şer işlemişse onu görür8)]onun üzerinde kalınmalıdır. Efendimiz sav ifadesiyle Allahın mizanı da budur mahşerde .Eğer bir zerrecik hayır varsa şayet orada benim kıdem kullanmamın,dayatmamın,bazı şeyleri erkenden görmüşlüğümün,hayat turnikesine erken girmişliğimin, veya kişiler bakınca beni şöyle böyle kaderin cilvesi olarak erken tanımaları,hakkım olmadığı halde bilbenan olmam, insanlar benden bahsediyor gibi mülahazaları kredi sayarak düşüncelerini dayatma bu meşfereti tahriptir.İstişarede dayatma olmaması lazım.Olması gereken, karşısındakini dinleyip ona sizde haklısınız ama birde benim aklıma şöyle birşey geliyor acaba buna ne buyurursunuz denilmelidir.Yoksa aksi dayatmalar olursa hafizan Allah(cc) nefsine tapan,put haline getiren, din adınada konuşsa nefsi karşısında eğilen insan hiç farkına varmadan yanlışa ayak basar.
Tepkiye sebebiyet veren uslub çok sert olursa onu rutuşlamak, köşeliyse törpülemek, meseleyi yuvarlak hale getirmek gerekir.Kimin hesabına dönüyor mulahazası yaşanmamalıdır, dayatmanın kredi kıdem kullanmanın anlamı yokturdur.Aksi diretme yapanlar belkide dini, din adına yaptıkları hizmeti açıktan açığa istismar ediyor ve zarar veriyordur.
Bazı sahabilerin bulunduğu bir ortamda herkes sahabiye sorusunu soruyor,gayette normaldir sahabiye sormaları çünkü onlar huzurun insibağını yaşamışlar.
O insanların başka bişeyleri yok bütün hayatları din ekseninde dönüyor.herşey ona endeksliydi. Dolayısıyla hayata dair sorunları çözmede dinin o sabit kurallarına baş vuruyorlardı,sahabiye başvurmalarıda bundandır.Kim konuşuyor mesela Enes ibn. Nadır(ra), kim hz.Zeyd(ra) veya ebu Zer(ra) şahsın isminin önemi yok önemli olan bize bakan yanı ve verdiği notlardır. Bir ara genç Hasan Basri'ye(ra) sıra geliyor.Sözü o alınca bir konuşuyor sahabi onu dinleyince hayran kalıyor. Böyle bir insan varken neden bize soruyorsunuz diyorlar.Onlarda Efendimiz (sav) den almışlar, hakperestler.Teslim olma mevzusu çok önemli benim diyeceğim bişi kalmadı demek çok büyük bir lutftur, eneyi ezmedir aslında,acizliğini ve fakirliğini bilmedir.Yoksa birşeyler konuşulur karşı taraf dinliyor gibi yapar ama içinden de hep acaba nasıl bunu cerh (itiraz) ederim diye düşünürse hakikat bile konuşulsa isitfade edilemez.Oysaki meselenin hak olması lazımdır, hakkın hatırı alidir ve hiçbir hatırla feda edilemez. Alimlerden biri diyorki bir şeyi ben söyledim diye onuda kabul etmemek lazım,farkında olmayarak bende aldatıyorumdur onu bile usula erkana uygun konuşmak lazım.

M.Fethullah Gülen (Meşferet ve dayatma adlı bamtelinden)

Hocamız olması gerekeni söylemiş bana başka laf düşmez. Ayrıca benim yazılarım tenkide açıktır hatalarımı beyan ederseniz memnun olurum.Başka bir açıdan meseleyi ele alınca, burada ki düzeltme size bişey kazandırmıyor, bizlere çok şey kazandırıyor ve sitenin forum kalitesini yülseltiyor. Selam ve dua ile...

FaKiR

Meþveret Bþk.
Tarihci, bildiginiz gibi forumlarda genelde alinti konular yapildigindan dolayi oradaki arkadaslar « kendi fikirlerimizi kendimiz kaleme alalim » diyerekten biraz yenilik yapmak istemis olabilirler. Huzun nickli arkadasta bu gorevi omuzlamak isteyen yigit kardeslerden olmus ve bu heyacan icerisinde yazisini yazmis.

Bu yeni atilmis adimin saglam olmasi icinde, arkadasisiniz size guvendiginden , yazilari incelemenizi rica etmis .Ama Mubarek git orda yaziyi didik didik edipte hemen konuya cevap olarak yapistirmanizi istememistir bence :):) ,arkadasiniza veya huzun nickli uyeye ozel mesaj olarak gondermeniz gerekirdi diye dusunuyorum.:rolleyes:

Arkadaslarin elestiriye acik olmamalari pek hos bi durum degil lakin Ben olsam bende uzulurdum cunku sonucta emek harcanmis ve dedigim gibi bi heyecan icerisinde yazilmis bi yazi,ve ustelik yazinin tenkit edileceginden habersiz.

Lakin yolcu rumuzlu arkadasin size karsi takindigi uslub hiç hos degil.ama onuda anlamak lazim , forum arkadasini savunma ugruna sizi harcamis :)
Ama su da bir gercekki imla hatalarinin çogunlugu guzel ve samimi duygularla yazilmis olan bu yaziyi amatorlestirmis.:rolleyes::rolleyes:
Elestiriler ve cevaplar saygi cercevesi icerisinde yapilmis Tarihci yani durum o kadarda vahim degil merak etmeyin :):)

Tarihci

Marmara Tarih
Bunlar "editör" başlığı altında yazıyor ve bunları yazdıran insan da bunun bilincinde olduğu için benden -bir başkasından da olabilirdi- bu yazıları değerlendirmemi istiyor. Bu arkadaşların yazılarının örnek olmak gibi bir keyfiyeti söz konusu.. Bu temsil keyfiyetinin bilincinde olarak yazı yazmalı editörler çünkü okuyan insanların gözünde onlar birer "yazar" bu nedenle örnek alınma ihtimalleri var.. Ne anlatıldığını zaten herkes anlar ama herkes doğru ifade edemez eğer bu arkadaş ben editörüm ben yazarım diyecekse doğru ifade etmeyi de bilecek, bilmiyorsa bu ayıp değil öğrenecek.. öğretenin kırk yıl kölesi olacak ama nafile kime anlatıyoruz... Hala eleştirileri kabullenecek olgunluğa erişemeyen insanlarla dolu her yer...

huve

Well-known member
şimdi olay aslında ne taraftan bakarsan o taraf haklı diyecek cinsten gelişmiş..
ilk değerlendirmende olumsuz bir tavır göremedim, ama şu var; sanki sana verilen vazifeden dolayı biraz ezilmişsin, bu yüzden de görevin sana başka biri tarafından verildiği üzerinde birkaç kere durmuşsun.. bu da üyelerin kulağını tırmalamış zannedersem..
ama dediğim gibi eleştirin gayet yerinde olmuş.
verdiğin cevapla biraz haksız duruma düşmüşsün.. yolcu da çok abartmış konuyu, imla v..s. kurallarının ya da mana ile ilgili problemlerin yalnızca Türkçecileri ilgilendirdiği düşüncesine de asla katılmıyorum.
forumda bu tarz eleştiriye alışık değiller demek ki, normal karşılamak lazım. kaçırdım mı bilmiyorum ama şunu merak ettim; bu adamlar yazılarını foruma eklerken eleştirileceklerini biliyorlar mıydı? En azından Tarihci tarafından :) biz alışığız Tarihci üslubuna ama şimdi onlara da hak verilmeli. :) düşünüyorum, kendi yerime iki arkadaşı da koyunca şimdi, ben de üzülürdüm gibi geldi.. neden; hiç tanımadıkları biri gelmiş, yazıyı derinlemesine incelemiş, güzel yanları da söylemiş ama çoğunlukla hataların üzerinde durmuş.. yani insana ağır gelir bu.. şöyle de düşünebilirdi tabii; yazılarım dikkate şayan ki birileri gelip inceleme yapıyor üzerinde.... :)

Tarihci

Marmara Tarih
"sanki sana verilen vazifeden dolayı biraz ezilmişsin, bu yüzden de görevin sana başka biri tarafından verildiği üzerinde birkaç kere durmuşsun.."

mübarek bana vazife filan verilmedi, benden bunu yapmamı site sahibi iki üç kez rica etti, ben de bunun üzerine değerlendirmede bulundum. Birinin ricasıyla yaptığımı özellikle üstünde durarak yazdım ki "sen neden gelip değerlendirme yaptın veya kim istediki değerlendirmeni" demesinler diye..

"bu adamlar yazılarını foruma eklerken eleştirileceklerini biliyorlar mıydı?"

eğer kendine "editör, yazar" diyorlarsa doğru düzgün yazmalılar, editör adam eleştirilebileceğini bilmez mi.. bunlar pasif forum üyeleri ve yazarları ne yazarlarsa yazsınlar ancak şundan memnun olurlar "emeğine sağlık, yüreğine sağlık can" ancak bunları yazarsan iyi olursun :)

"yazıyı derinlemesine incelemiş, güzel yanları da söylemiş ama çoğunlukla hataların üzerinde durmuş.. yani insana ağır gelir bu"

derinlemesine incelemedim gözüme çarpanları yazdım :) güzel yanları zaten güzel orda sorun olmadığı için söylenecek söz de yok önemli olan hataları düzelttirmek. İnsana ağır gelmez nefse ağır gelir, BEN liğe ağır gelir,, ego yu ezer bu da kişiyi hırcınlaştırır işte böyle.. gurur meselesi yapar..

leylak

Active member
yani bu kadar masum vede basit bir mevzu böyle vahim bir hale nasıl getirilire çok güzel bir örnek olmuş
tarihçi kardeşim benim gibi buraya üye kardeşlerimizin çoğu lise ve dengi okul mezunlarıyız yani beni bu kadar didik didik incelenecek kadar enterese etmiyor dilbilgisi vede imla kuralları ben muhteviyata vede samimiyete değer veriyorum.
siz sanki bu yazıyı öss sınavındaki değerlendirme yapan hocalar gibi irdelemişsiniz,eğer sizin eleştirilerinize göre hareket etmeye kalksam burda asla yazı yazmamam lazım çünkü dilbilgim vede imla kuralları bilgim oldukça zayıftır:)

Tarihci

Marmara Tarih
yani bu kadar masum vede basit bir mevzu böyle vahim bir hale nasıl getirilire çok güzel bir örnek olmuş
tarihçi kardeşim benim gibi buraya üye kardeşlerimizin çoğu lise ve dengi okul mezunlarıyız yani beni bu kadar didik didik incelenecek kadar enterese etmiyor dilbilgisi vede imla kuralları ben muhteviyata vede samimiyete değer veriyorum.
siz sanki bu yazıyı öss sınavındaki değerlendirme yapan hocalar gibi irdelemişsiniz,eğer sizin eleştirilerinize göre hareket etmeye kalksam burda asla yazı yazmamam lazım çünkü dilbilgim vede imla kuralları bilgim oldukça zayıftır:)

leylak kardeşim, siz gönlünüzce; dilbilgisi kurallarını hiçe sayarak yazabilirsiniz bunda hiçbir problem yok. Ancak burda sizin tabirinizle didik didik inceleme yapıp eleştirdiğim kişiye bir yerde bir köşe vermişler ve Adına da Yazar demişler.. O kişi ben buranın yazarıyım diyorsa sizce herhangi bir kişi gibi düzensiz mi yazmalı? Yoksa örnek olacak şekilde mi yazmalı?

Ben de her zaman kurallı yazmıyorum ama yazarlık yaptığım bir yerde kaleme aldığım makaleyi insanlar beni yazar veya editör olarak bilip okuyorlarsa, orda böyle kara düzen yazamam değil mi?

İşte bu yüzden bu yazıyla ilgili düzeltme önerilerinde bulunmuştum.